
- •2. Розрахунки газоспоживання
- •2.1. Розрахунок витрати газу комунально-побутовими споживачами
- •2.1.1. Розрахунок чисельності населення
- •2.1.2. Розрахунок річної витрати газу.
- •2.1.3. Розрахунок годинної витрати газу.
- •2.2. Розрахунок витрати газу на потреби теплопостачання.
- •2.3. Визначення витрат газу на потреби промислових підприємств.
- •3. Визначення кількості сітьових газорегуляторних пунктів.
- •4. Гідравлічний розрахунок зовнішніх газопроводів.
- •4.1. Гідравлічний розрахунок газопроводів високого тиску.
- •4.2. Гідравлічний розрахунок газопроводів низького тиску.
- •5. Газопостачання житлового будинку.
- •5.1. Принципи розрахунку внутрішніх та дворових газопроводів.
- •5.2. Розрахунок внутрішніх та дворових газопроводів.
- •5.2.1. Визначення витрат газу.
- •5.2.2. Гідравлічний розрахунок газопроводів.
- •6. Розрахунок димових каналів.
- •6.2 Визначення об'єму продуктів спалювання.
- •6.3. Визначення поперечних перерізів димових каналів і швидкостей димових газів.
- •6.4. Визначення температури димових газів на виході в атмосферу.
- •Температура продуктів спалювання на вході в канал у цегляній стіні
- •6.5. Визначення величини тяги.
- •6.6. Визначення втрат тиску.
- •При таких втратах тиску в димоході розрідження в паливній камері складе
- •Література
Температура продуктів спалювання на вході в канал у цегляній стіні
t1 = t0 – Δt1 = 110 - 20,3=89,7ºC.
Середня температура димових газів на ділянці приєднувальної труби
tп.с. = (110 - 20,3/2) = 99,85ºC.
Охолодження димових газів у внутрішньому димоході
Δt2 = (89,7 – 20) ∕ (0,384∙50,8/(2,44∙2,8) + 0,5) = 20,8ºC.
Температура продуктів спалювання в кінці внутрішнього димоходу
t2 = t1 - Δt2 = 89,7 - 20,8 = 68,9 ºC.
Середня температура димових газів на ділянці внутрішнього димоходу
tп.с = (89,7 - 20,8/2) = 79,3ºC.
Охолодження продуктів спалювання у зовнішньому димоході
Δt3 = (68,9 – 20) ∕ (0,384∙50,8/(3,31∙2,24) + 0,5) = 15,6 ºC.
Температура продуктів спалювання на виході з димової труби в атмосферу дорівнює:
t3 = t2 - Δt3 = 68,9 - 15,6 = 53,3ºC.
Середня температура димових газів у зовнішньому димоході
tп.cep. = (68,9 - 15,6/2) = 61,1ºC.
6.5. Визначення величини тяги.
Тягу визначаємо як суму тяги в кожній вертикальній дільниці димоходу
ΔΡTΣ = ΣΔΡT.i..
Величина тяги, що утворюється вертикальними ділянками димоходу складає:
для дільниці від газового приладу до входу в стіну
ΔΡT = 0,0345·0,3(1/(273+20) – 1/(273+99,85))·101300 = 0,77 Па
для внутрішнього димоходу
ΔΡT = 0,0345·4(1/(273+20) – 1/(273+79,3))·101300 = 8,03 Па
для зовнішнього димоходу
ΔΡT = 0,0345·5(1/(273+20) – 1/(273+61,1))·101300 = 7,34 Па
Загальна тяга в димоході:
ΔΡΤΣ = 0,77+8,03+7,34=16,14 Па.
6.6. Визначення втрат тиску.
а) Втрати тиску на тертя
Втрати тиску на тертя знаходять по формулі, згідно додатку 12 коефіцієнт гідравлічного тертя для оксидних металевих труб λ = 0,04. Густина продуктів спалювання прийнята рівною ρп.с. =1,3 кг/м3.
Втрати тиску складуть:
в димовідвідній трубі
ΔP1 = (0,04·3/0,13)·(1,062/2)·1,3·(273 + 99,85)/273 = 0,92 Па
у внутрішньому каналі
ΔP = (0,04·4/0,14)·(0,722/2)·1,3·(273 + 79,3)/273 = 0,5 Па
у зовнішньому каналі
ΔP = (0,04·5/0,14)·(0,722/2)·1,3·(273 + 61,1)/273 = 0,59 Па.
Загальні втрати тиску на гідравлічне тертя становлять
ΣΔΡΤΡ = ΔР1 + ΔР2 + ΔР3 = 0,92 + 0,5 + 0,59 = 2,01 Па.
б) Втрати тиску в місцевих опорах
Втрати тиску в місцевих опорах знаходять по формулі. Значення коефіцієнтів місцевих опорів приймають по даним додатку 12.
Для приєднувальної металевої труби місцевими опорами є:
1) вхід в приєднувальну трубу - ξ1 = 0,5;
2) три повороти під кутом 90º - ξ2 = 3·0,9 = 2,7;
3) вхід в цегляний канал з поворотом під кутом 90º - ξ3 = 1,2.
Сума складає Σξ = 0,5 + 2,7 + 1,2 = 4,4.
Для цегляної труби місцевим опором є вихід з димоходу - ξ4 = 1,5.
Втрата тиску в приєднувальній трубі:
ΔР4 = 4,4·(1,062/2)·1,3·(273 + 99,85)/273 = 4,39 Па.
Те ж, в цегляному каналі (внутрішньому і зовнішньому):
ΔР5 = 1,5·(0,722/2)·1,3·(273 + 71,5)/273 = 0,64 Па.
Загальні втрати тиску в місцевих опорах складуть:
ΣΔΡм = ΔР4 + ΔР5 = 4,39 + 0,64 = 5,03 Па.
Сумарні втрати тиску в димовому каналі
ΣΔΡзаг = ΣΔΡΤΡ + ΣΔΡМ = 2,01 + 5,03 = 7,04 Па.
При таких втратах тиску в димоході розрідження в паливній камері складе
ΔРр = 18,9 - 7,04 = 11,86 Па,
що перевищує мінімально необхідне значення 2...3 Па.
Робимо висновок про те що, димохід прийнятих розмірів забезпечить стабільну і безпечну роботу проточного газового водонагрівача.