Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
3.01 Mб
Скачать

5. Розучування пісні ю. Рожкова «Музика».

Звернути увагу на текст другого куплету, особливості приспі­ву, кантиленність звучання, на коротке, легке дихання між фра­зами.

При розучуванні слід використовувати різні варіанти виконан­ня (діалог, сольне, групове, хором).

Використання технології «Мікрофон», робота в парах, у групах.

  • Які почуття викликає музика цієї пісні?

  • Що характерне для пісні — пісенність чи танцювальність? Організація роботи у групах.

  • Чим відрізняється пісня «Музика» від пісні «Хлоп'ята і дів­чатка»?

6. Виконання пісні а. Островського «Хлоп'ята і дівчатка» виразно (як на концерті), з танцювальними рухами, інструментальним супроводом.

7. Підсумок уроку.

  • Що об'єднує музику, яка звучала на уроці?

  • Чому Шоста симфонія П. Чайковського названа «Пате­тичною»?

Пристрасна, схвильована музика симфонії передає всі відтінки людських переживань та емоційного стану (хвилювання, біль, страждання, життєрадісне ствердження...).

Запам'ятайте слова П. Чайковського: «У цю симфонію я вклав, без перебільшення, всю мою душу».

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Знаходити в ній харак­терні ознаки, визначати особливості впливу на слухача, вираже­ні почуття. Підготувати мистецький проект «Шоста "патетична"».

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента Симфонії № 6 п. Чайковського.

УРОК 5

Епіграф до уроку:

«Я готовий день і ніч стояти на почесній варті біля ґанку дому, де живе Петро Ілліч...».

Антон Чехов

Тема. Осінь у музиці.

Мета. Визначити інтонаційно-образну мову «музики осені», почуття, відображені в музиці. Розвива­ти образне мислення, уяву, творчі здібності учнів. Виховувати інтерес до класичної музики та візу­ального мистецтва (живопису), а також почуття любові до природи й крари навколишнього світу.

Музичний та візуальний матеріал: П. Чайковський «Осіння пісня» (слухання); Л. Бардош «Осінній канон» (розучування); Ю. Рожков «Музика» (виконання); І. Левітан «Зо­лота осінь»; Г. Світлицький «Чайковський в Укра­їні» (сприймання).

Тип уроку: урок поглибдення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброво-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети композиторів П. Чайковського, Л. Бардоша, ре­продукція І. Левітана «Золота осінь».

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фрагмента Шостої симфонії П. Чайковського.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Яка музика щойно пролунала?

  • Який змістовно-образний напрямок Симфонії № 6 П. Чай­ковського?

  • Які почуття вона викликає?

  • У чому сила впливу музики симфонії II. Чайковського?

  • Чи відомі вам факти впливу музики симфонії на слухачів? Видатний письменник А. Чехов сказав: «Я готовий день і ніч

стояти на почесній варті біля ґанку дому, де живе Петро Ілліч...».

  • А як би ви сказали — як А. Чехов чи, може, у вас є якісь свої слова?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]