Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
3.01 Mб
Скачать

5 Підсумок уроку

Підбиття підсумків гри, роботи на уроці.

6. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Звернути увагу на музи­ку весняної тематики.

7. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Веснянки» і. Шамо.

урок 27

Тема. Король вальсів.

Мета. Визначити характерні особливості вальсу «На пре­красному блакитному Дунаї». Поглибити знання учнів щодо ролі та значення танцювальної музики в житті людини. Розвивати образно-асоціативне мислення, творчу уяву учнів. Виховувати інтерес до танцювальної музики Й. Штрауса, а також по­чуття краси, любові до природи.

Музичний матеріал: Й. Штраус «На прекрасному блакитному Дунаї» (слухання); О. Злотник «Цвіт землі» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброві-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети Й. Штрауса, О. Злотника.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фрагмента валь­су «На прекрасному блакитному Дунаї» композитора Й. Штрауса (сина).

Музичне вітання.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Яку музику ви слухали під час канікул?

  • Яка музика схвилювала вас найбільше?

  • Що ви можете про неї сказати?

  • Яку музику можете виконати?

Розповіді учнів щодо прослуханої під час канікул музики за власним бажанням.

Виконання фрагментів пісень за бажанням учнів, за рекомен­дацією вчителя.

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Повідомлення теми, мети уроку.

4. Слухання вальсу «На прекрасному блакитному Дунаї» композитора й. Штрауса.

Розповідь учителя.

Одного разу у старому музичному Відні в Австрії з'явився ча­рівник, який своєю музикою полонив усе місто. Невдовзі за помахом його чарівної палички вся країна закружляла під прекрасні, граціозні звуки вальсу. У XIX ст. цей захоплюючий, яскравий та­нець заполонив майже всю Європу.

Чарівником вальсової музики був австрійський композитор і диригент Йоганн Штраус (1804—1849). За своє недовге життя він створив понад 150 вальсів, які швидко поширювалися світом, за­початкував особливий віденський вальс, отримав звання «короля вальсів ».

Саме в такій атмосфері в родині Йоганна Штрауса підростав хлопчик, Йоганн-молодший, який грав вальс навіть на церковно­му органі.

Свій перший вальс він написав у шестирічному віці, успадку­вавши від батька іскрометний талант до чарівних танцювальних мелодій, а згодом і всесвітню славу «короля вальсу».

Вальси Штрауса (сина) вийшли за межі батьківського віден­ського вальсу, значно «розрослися», наповнилися широкими, роз­логими мелодіями.

Поступово вони почали звучати не лише в танцювальній залі, а й на концертній сцені. На одному з концертів вальс Й. Штрауса прозвучав на «біс» 19 разів!

Так видатний австрійський композитор, скрипаль та диригент Иоганн Штраус (син) (1825—1899) створив класичний тип віден­ського вальсу.

«На прекрасному блакитному Дунаї», «Казки віденського лі­су», «Весняні голоси», «Життя артиста», «Новий Відень» — усьо­го понад 460 чарівних, незабутніх вальсів! І в кожному — сяюча радість і безмежне щастя, подив і захоплення барвами та звуками природи, яскравий гімн молодості, любові, життю...

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]