Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
3.01 Mб
Скачать

5. Розучування пісні «Ти чуєш, море?» композитора о. Зацепіна.

На попередньому уроці ви познайомилися з першим куплетом пісні композитора О.Зацепіна «Ти чуєш, море? »,

  • Які ваші враження від пісні?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • Чи співзвучна ця пісня вашим думкам, мріям?

Виконання першого куплету пісні.

При розучуванні другого куплету слід звернути увагу на двого­лосний варіант закінчення куплету.

Можливий варіант виконання шляхом, введення двоголосся для заповнення пауз хоровим «відлуннями, тобто, повторення спі­ву слів «сняться», «часто», «сняться», «чайки» в першому куплеті та слів «знаю... можеш... море... море...» у другому куплеті.

6. Згадайте пісні на тему, подібну до теми пісні «Ти чуєш, море?».

  • Про які з них ви можете розповісти?

  • Як можете їх виконати?

  • Які музичні звернення до моря ви можете пригадати? (М. Римський-Корсаков «Окиян — море синєє», М. Чюрльоніс «Море».)

У разі потреби вчитель демонструє фрагменти музичних творів.

7. Підсумок уроку

  • Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?

  • Яке враження вона на вас справила?

  • Які почуття викликала?

  • Як би ви закінчили цей віршований рядок:

Без музики не проживу і дня..?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці,

8. Домашнє завдання.

Слухати, музику за власним вибором. Знаходити твори, пов'язані з темою весни.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Веснянки» композитора І. Шамо.

урок 26

Тема. Музичний світ особистих захоплень (узагальнен­ня).

Мета. Узагальнити навчальний матеріал за темою семе­стру «Я і музика». Поглибити знання учнів та по­передньо перевірити якість засвоєння тематич­ного матеріалу. Розвивати аналітичні, творчі, виконавські Навички учнів. Виховувати ціннісне ставлення до музики, естетичний смак, почуття прекрасного.

Музичний матеріал: музичні твори на вибір учнів та вчителя.

Тип уроку: урок поглиблення теми, урок-гра.

Обладнання: музичні інструменти (баян, акордеон, фортепіа­но), темброві-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Веснянки» з «Української сюїти» композитора І. Шамо.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Яка музика звучала на початку уроку?

  • Що ви знаєте про автора музики?

  • Які особливості музики «Веснянки»?

  • Яку музику ви слухали вдома? (Розповіді учнів.)

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Музика займає в нашому житті значне місце. Будь-яке свято, важлива урочиста подія не обходяться без неї.

Весела музика приносить нам задоволення, радість, а серйозна змушує задуматись. Музика супроводжує людину в горі та щасті, приносить утіху. Вона надихає людину на боротьбу, відновлює си­ли та зміцнює волю.

Видатний філософ Платон (IV ст. до н. е.) сказав: «Ритм і гар­монія проникають найглибше в душу і найсильніше впливають на неї».

  • Яку роль відіграє музика у вашому житті?

4. Проведення невеличкого підсумку за темою «я і музика».,

Під час підсумку слід зосередити увагу на особистому ставлен­ні учнів до певних музичних жанрів, творів.

Ігрова форма перевірки «Конкурс знавців музики».

Основні питання конкурсу.

1)Як ви розумієте тему «Я і музика» ?

2)Як ви гадаєте, які настрої, почуття може викликати музика? Який музичний твір «здійснив переворот» у ваших думках, ду­ші? (Слухання та виконання фрагментів музики.)

3)Яка роль пісні в житті народу?

4)У яких музичних творах музика жартує?

Слухання фрагментів музичних творів.

5)Хто, на вашу думку, найголовніший музичний казкар? Які йо­го музичні твори ви можете пригадати?

6)Із якого музичного твору ця тема? (Симфонія № 5 Л. Бетхове­на.)

7)Позначте цей музичний жанр одним словом.

8)Які музичні твори пов'язані з весною?

9)Уявіть, що ви — режисери весняного свята у своїй школі.

  • Які музичні твори ви включите до нього?

10) Слухання та виконання улюблених музичних творів, пісень.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]