Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
3.01 Mб
Скачать

6. Виконання «Веселкової пісні» композитора о. Жилінського.

1)Якщо вам подобається пісня, то візьміть участь у конкурсі со­лістів на краще

виконання куплетів пісні.

Проведення гри-конкурсу.

2)Розгляньте ілюстрації в посібниках, таблицях, музичні інстру­менти в

кабінеті. Які з них ви оберете для супроводу пісні?

3)Пісні для виконання хором із солістами, танцювальними руха­ми, ритмічним

супроводом.

4)Виконання «Веселкової пісні» згідно з виконавським планом.

  • Які пісні аналогічного змісту ви можете пригадати?

  • Пригадайте пісню за нотним записом або ілюстрації мелодії, ритму учителем.

7. Виконання пісні «Од Києва до Лубен» з танцювальними рухами, ритмічним супроводом.

8. Підсумок уроку.

  • Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?

  • Якій темі вона була підпорядкована?

  • Чи однакові почуття викликали у вас музичні твори, які звучали на уроці?

  • Які кольори характерні для музики сьогоднішнього уроку?

  • Які віршовані рядки ви могли б присвятити музиці уроку?

—Чи підійшли б ці рядки до музики уроку?

Перебендя — старий, сліпий,—

Хто його не знає?

Він усюди вештається

Та на кобзі грає...

Попідтинню сіромаха

і днює й ночує;

Нема йому в світі хати;

Недоля жартує

Над старою головою... ,

(Тарас Шевченко)

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

9. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Підготувати розповідь про свої музичні враження та продемонструвати ілюстративний матеріал (пісенний, візуальний).

10. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання Рапсодії № 2 композитора м. Лисенка.

22 Урок

Епіграф до уроку:

«Це саме весняна казка — з усією красою, поезією весни...».

Олександр Бородін

Тема. Весняна казка — опера.

Мета. Визначити особливості втілення весняних образів у музиці М. Римського-Корсакова, зокрема в опе­рі «Снігуронька». Розвивати вміння інтерпрету­вати, виконувати музичні твори, образне мислен­ня, творчу уяву. Виховувати інтерес до класичної музики, до творчості М. Римського-Корсакова, а також любов до природи та казки.

Музичний матеріал: М. Римський-Корсаков. Сцена та арія Снігуронь­ки, пісня Леля з опери «Снігуронька» (слухання); В. Філіпенко «Веснянка» (розучування).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброво-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети М. Римського-Корсакова, В. Філіпенка.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання фрагмента з Рапсо­дії №.2 М. Лисенка.

Музичне весняне вітання.

2. Актуалізація музичних вражень, опорних знань учнів.

  • Із якими музичними враженнями ви прийшли на урок?

  • Про які музичні події ви можете розповісти?

Розповіді учнів про свої музичні уподобання.

  • Яка музика звучала на початку уроку, коли ви заходили до класу?

  • Як ви розумієте жанр рапсодії?

  • Яку роль відіграє фольклор у творчості М. Лисенка?

  • Які особливості характеру будови рапсодії?

  • У яких кольорах ви її уявляєте?

Використання методу «Мікрофон»., створення проблемної си­туації.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]