Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
3.01 Mб
Скачать

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • На що налаштувала вас «прелюдія» уроку, музика, під яку ви заходили до класу?

  • Які почуття, викликані цією музикою, будуть головними на уроці?

Повідомлення теми уроку.

Сьогодні ми знову звертаємося до музики Й. С. Баха, музики, яка жартувала.

4.Слухання «Скерцо» («Жарт») із сюїти № 2 композитора й.С.Баха у вокальному виконанні.

  • Який музичний виклад пісні? (Майстерне поєднання полі­фонії з гомофонією.)

  • Які основні ознаки жанру скерцо в ній відчутні?

  • Який характер п'єси?

  • Послухайте дещо іншу інтерпретацію цього музичного твору. .

Слухання Скерцо із сюїти № 2 у вокальному виконанні.

  • Яке враження справило на вас виконання?

  • Знайдіть спільне та відмінне у звучанні першого та другого виконання твору.

  • Яке виконання вам більше сподобалося — вокальне чи ін­струментальне?

Проведення дискусії з використанням технології «Мікро­фон».

5. Гра «Хормейстер».

Уявіть, що ви — керівники вокального ансамблю.

  • Відтворіть пластичними рухами рук характер звучання му­зики.

6. Свого часу й. С. Бах написав кантату під назвою «Кавова».

Прочитайте зміст цієї кантати. (О. В. Лобова.-Музичне мистецтво. 6 кл., с. 87—88.)

  • Яким має бути характер цієї кантати?

  • Спробуйте інсценувати із друзями зміст кантати.

Дійові особи:

Стародум — батько,

Лізетта — дочка.

Ведучий — учень або вчитель.

7. Розучування «Веселкової пісні» композитора о. Жилінського.

  • Який характер пісні?

  • Які почуття викликає музика пісні?

  • У яких кольорах ви бачите пісню?

Розучування другого куплету пісні. Звернути увагу на текст пісні, інтонаційний бік мелодії.

Під час роботи над приспівом слід звернути увагу на двоголосся, наспівність, плавність голосоведіння, легке виконання партії; сопрано (без форсування звуку, особливо в останньому такті при­співу).

  • Які пісні веселого, жартівливого характеру ви можете при­гадати?

8. Виконання української народної пісні «Од Києва до Лубен».

Проведення міні-конкурсу на краще виконання куплетів пісні солістами (метод «Мікрофон» ).

Виконання пісні з танцювальними рухами, ритмічним супро­водом матеріалі уроку 19).

9. Підсумок уроку.

  • Яке враження справила на вас музика уроку?

  • Які почуття викликала?

  • Який висновок ви можете зробити, виходячи з теми уроку?

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці

10.Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Звернути увагу на музи­ку жартівливого характеру.

11.Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання «Веселкової пісні» О. Жилінського.

урок 21

Епіграф до уроку:

«Музику створює народ, а ми тільки аранжуємо».

Михайло Глінка

Тема. Народні джерела музики.

Мета. Розкрити значення народної музики, пісні як дже­рела творчості композиторів (на прикладі музи­ки М. Лисенка). Збагатити емоційно-естетичний досвід учнів, допомогти їм осягнути художньо-образну суть музичного мистецтва в його різних проявах. Виховувати в учнів інтерес до україн­ської класичної музики, народної пісні, а також естетичний смак.

Музичний матеріал: М.Лисенко. Рапсодія № 2 для фортепіано(слухання); О. Жилінський «Веселкова пісня» (вико­нання);Л.Позен « Лірник з .поводирем» (сприй­мання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброво-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети М. Лисенка, О. Жилінського, Л. Позена.

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]