Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
3.01 Mб
Скачать

7. Підсумок уроку.

  • Яке враження справила на вас музика уроку?

  • Які почуття викликала.?

  • У яких кольорах ви бачите музичну палітру нашого уроку?

Оцінювання творчої роботи учнів на уроці.

8. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором.

9. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної

за їхнім бажанням.

УРОК 19

Тема. Музичні жарти Баха.

Мета. Розширити уявлення учнів про втілення у музиці жартівливих, життєрадісних образів. Визначити, в чому полягає відповідність музичної форми, за­собів виразності твору його задумові та життєвому змісту. Розвивати творчі здібності учнів, здібності до активної музично-творчої діяльності. Вихову­вати інтерес до народних пісень, музичних творів жартівливого, життєрадісного характеру, а також почуття гумору, оптимізму та вміння жартувати.

Музичний матеріал: О. Жилінський «Веселкова пісня» (розучування);

Й. С. Бах. Скерцо із сюїти № 2 для струнних ін­струментів і флейти (слухання); українська на­родна пісня «Од Києва до Лубен» (виконання).

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброво-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети О. Жилінського, Й. С. Баха.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання «Коломийки» ком­позитора М- Колесси.

2. Актуалізація опорних знань учнів.

  • З якими музичними враженнями ви прийшли на урок? Проведення гри «Музичний репортер», у ході якої учні діляться своїми музичними враженнями, інформацією (використання технології «Мікрофон»).

  • Чи знайома вам музика, яка зустріла вас, коли ви заходили до класу (кабінету)?

Звучить фрагмент «Коломийки».

  • Який характер музики?

  • Які почуття вона викликає?

  • Інтонації яких народних пісень відчутні в цьому музично­му творі? ...

3. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Сьогодні ми продовжимо розмову про вплив музики на людину та про особливості музики композитора Й. С. Баха.

4. Слухання Скерцо (жарт) із сюїти № 2 для струнних інструментів і флейти композитора й. С. Баха.

  • Що ви можете сказати про композитора Й. С. Баха та його творчість?

Велична, урочиста, глибока, серйозна, зосереджена, лірич­на, драматична... Саме так можна охарактеризувати музику Й. С. Баха.

Слід акцентувати увагу учнів на вивчених творах Й. С. Баха. Проте у великого німецького композитора є також чимало тво­рів, сповнених світла, радості й навіть гумору, оскільки музикант любив народну творчість із притаманною їй веселою усмішкою.

Одним із таких музичних творів є Скерцо із сюїти для струн­них інструментів і флейти.

Давайте пригадаємо значення термінів «сюїта» та «скерцо».

Звернімося до словничка.

Скерцо (італ. scherzo — жарт) — це музичний твір у жвавому, швидкому темпі, з гострим характерним ритмом.

Сюїта (фр. suite — ряд, послідовність) — це інструментальний музичний твір, що складається з кількох самостійних контраст­них частин (частіше танцювального типу), об'єднаних спільним художнім задумом.

Наприклад, Сюїта № 2 Й. С. Баха складається із семи частин: «Увертюра», «Рондо», «Сарабанда», «Бурре», «Полонез із варіаці­єю», «Менует», «Жарт».

Слухання «Скерцо» композитора Й. С. Баха.

— Який характер музики скерцо?

  • Які настрої і почуття ви відчуваєте у творі Й. С. Баха?

  • Яку другу назву ви могли б йому дати, виходячи із характе­ру твору?

Один із найпопулярніших творів Й. С. Баха «Скерцо» має дру­гу назву — «Жарт».

Ця легка, граціозна п'єса є останньою частиною Сюїти № 2 для струнних інструментів і флейти. Як і інші частини сюїти, вона має танцювальний характер. Особливої чарівності твору надає мело­дійне, наспівне звучання флейти, яка виконує соло.

  • Чим саме вражає ця музика п'єси?

Захоплює, вражає, яскраво вираженою життєвою силою.

  • Визначте, в якому стилі викладена музика «Скерцо» Й. С. Баха — гомофонному чи поліфонічному?

  • Чому саме ці інструменти композитор використав для роз­криття змісту, характеру твору?

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]