Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
09.01.2020
Размер:
3.01 Mб
Скачать

10. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором, підготуватися до розпо­віді про її характер та втілені в ній почуття на наступному уроці.

11. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання музики, обраної за їхнім бажанням або за бажанням учителя.

УРОК 10

Тема. Співає вольність України.

Мета. Допомогти учням усвідомити важливу роль му­зичного мистецтва в боротьбі за незалежність України. Формувати вміння сприймати та інтер­претувати музичні твори маршового характеру, вміння виконувати маршові пісні. Виховувати ін­терес до історії українського народу та його музи­ки, а також почуття патріотизму і кращі моральні якості особистості.

Музичний та візуальний матеріал:О. Боровський «Український марш» (слухання); Г. Сковорода «Всякому городу нрав і права» (слухання); українська народна пісня «Ой у лузі чер­вона калина» (розучування); С. Васильківський «Козаки в степу» (сприймання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброві-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети композитора О. Боровського, Г. Сковороди.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний етап уроку.

Вхід учнів до класу (кабінету) під звучання української народ­ної пісні «Ой у лузі червона калина».

2. Актуалізація музичного досвіду, опорних знань учнів.

  • Із якими музичними враженнями, додатковим матеріалом ви прийшли на сьогоднішній урок?

Учні розповідають про музику, яку слухали вдома, а також де­монструють свої мистецькі роботи, наводять приклади творчості Г. Сковороди.

  • Що ви знаєте про творчість видатного українського поета, філософа й музиканта Г. Сковороди?

Звернути увагу учнів на його філософські погляди, неординарність особистості Г. Сковороди як поета, педагога і музиканта.

  • Яку назву має збірка, на вірші якої створював пісні Г. Ско­ворода?

  • Послухайте одну з його пісень. Що це за пісня?

Учні слухають фрагмент пісні «Всякому городу нрав і права» та інтерпретують її зміст і характер.

У ході актуалізації опорних знань учитель організовує робо­ту в групах, використовує інтерактивні технології («Мікрофон»).

3. Мотивація музично-творчої діяльності учнів.

  • Із якою метою ми знайомимося з піснями Г. Сковороди, українського філософа-поета?

«Пісня — душа народу».

4. Розучування української народної пісні «Ой у лузі червона калина».

Пісня «Ой у лузі червона калина» — стрілецька за змістом і ду­хом, проте народилася вона поза стрілецьким військом.

Слова й мелодія пісні належать Степану Миколайовичу Чарнецькому (1881—1944) — українському поету і театральному ді­ячу, режисеру і художньому керівнику Руського народного театру у Львові.

Саме з театральної сцени, у виставі «Сонце руїни» вперше про­лунала пісня «Ой у лузі червона калина». Сталося це в 1913 році, і відтоді пісня ніколи не змовкала, хоча й була понад півсторіччя під забороною.

Пісню «Ой у лузі червона калина» інколи вважають другим гімном вільної України.

Слухання пісні.

  • Яке враження справила на вас пісня?

  • Який її характер?

  • Які настрої та почуття розкриті в ній?

  • Визначте особливості мелодії та ритму пісні.

Розучування пісні (перший куплет) з опорою на нотний запис. При розучуванні слід звернути увагу на більш складні для ви­конання місця (такти).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]