Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
6 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
3.01 Mб
Скачать

8. Актуалізація музичного досвіду учнів.

  • Які музичні твори симфонічного жанру ви можете прига­дати?

Звучать фрагменти творів Л. Бетховена.

  • Яку назву має Третя симфонія композитора Л. Бетховена?

  • Чим схожа й чим відрізняється музика Л. Бетховена і Й. С. Баха?

Є чимало прикладів впливу музики Бетховена на особистість.

Із цією метою можна використати фрагменти книги А. Згоржа «Один проти долі» та книги Ю. Фучика «Репортаж із зашморгом на шиї». У своїй книзі чеський письменник, журналіст і борець-антифашист Юліус Фучик розкрив велику життєдайну роль музи­ки П'ятої симфонії.

Перебиваючи в одиночній тюремній камері і знаючи про смерт­ний вирок, Ю. Фучик писав до своїх рідних: «Вірте мені: те, що сталося, зовсім не позбавляє мене радості, вона живе в мені й що­дня звучить мотивом з Бетховена... Людина не стає меншою від то­го, що їй відрубують голову».

Знаменитий «мотив долі» був єдиною можливістю спілкуван­ня між в'язнями одиночних камер.

Дуже хотілося, щоб і для вас музика симфонії стала опорою в житті, допомогла в становленні вас як особистостей.

9. Виконання пісні «Музика» композитора ю.Рожкова.

  • Давайте виконаємо як гімн силі музики, яка «печать жур­би змахне з чола і викреше вогонь із серця», пісню композитора Ю. Рожкова «Музика».

Виконання пісні «Музика».

10. Підсумок уроку.

  • Яка музика звучала на сьогоднішньому уроці?

  • Які її образи?

  • Які почуття вона у вас викликала?

  • У яких Кольорах ви уявляєте музику композитора Л. Бет­ховена?

  • Які висновки ви можете зробити для себе? Музика має безмежні можливості у вираженні почуттів.

  • Запам'ятайте слова Людвіга ван Бетховена: «Музика — по­середниця між життям розуму і життям почуттів».

Оцінювання музично-творчої діяльності учнів на уроці.

11. Домашнє завдання.

Слухати музику за власним вибором. Розповідати про почуття, втілені в ній. Відтворити свої почуття від музики Бетховена у твор­чих роботах.

12. Вихід учнів із класу (кабінету) під звучання фрагмента Симфонії № 5 л. Бетховена.

УРОК 8

Епіграфи до уроку:

«Музика повинна викрешувати вогонь із людських сердець».

Людвіг ван Бетховен

«Мета музики — зачіпати струни сердець».

Йоганн Себастьян Бах

Тема. Два генії, два стилі.

Мета. Визначити особливості вираження життєвого змісту і почуттів людини в поліфонічній та гомо­фонній музиці. З'ясувати значення таких понять, як «музичний стиль», «гомофонія», «поліфонія». Розвивати вокально-хорові навички під час ви­конання пісень гомофонного та поліфонічного складу. Виховувати інтерес до Музики Л. Бетхо­вена, Й. С. Баха, а також ціннісне ставлення до музики, почуття краси й естетичне ставлення до природи.

Музичний матеріал: Й. С. Бах «Весняна пісня» (виконання); Й. С. Бах

«Прелюдія»; Л. Бетховен «Менует»; німецька народна пісня «Музиканти» (український текст М. Яскулка) (слухання).

Тип уроку: урок поглиблення теми.

Обладнання: музичні інструменти (баян), темброві-шумові інструменти, нотна дошка, магнітофон (музичний центр, DVD), портрети композиторів Й. С. Баха, Л. Бетховена.

ХІД УРОКУ

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]