
- •Завдання 1
- •Завдання 2
- •Завдання 3
- •Завдання 4
- •Завдання 5
- •Завдання 6
- •Завдання 7
- •Завдання 8
- •Завдання 9
- •Завдання 10
- •Завдання 11
- •Завдання 12
- •Завдання 13
- •Завдання 14
- •Завдання 15
- •Завдання 16
- •Завдання 17
- •Завдання 18
- •Завдання 19
- •Завдання 20
- •Завдання 21
- •Завдання 22
- •Завдання 23
- •Завдання 24
- •Завдання 25
- •Завдання 26
- •Завдання 27
- •Завдання 28
- •Завдання 29
- •Завдання 30
- •Завдання 31
- •Завдання 32
- •Завдання 33
- •Завдання 34
- •Завдання 35
- •Завдання 36
- •Завдання 37
- •Завдання 38
- •Завдання 39
- •Завдання 40
- •Завдання №41
- •Завдання №42
- •Завдання 43
- •Завдання 44
- •Завдання 45
- •Завдання №46
- •Завдання №47
- •Завдання №48
- •Завдання №49
- •Завдання №50
Завдання 13
Визначте об’єм V вийнятої за місяць корисної копалини на зображеній ділянці плану відкритих гірничих робіт, якщо ширина вибою 35 м, а місячне просування 60м.
Рішення:
– визначаємо площу вийнятої корисної копалини S =35·60 = 2100 м2;
– визначаємо середню висоту уступу як різницю середніх відміток верхньої і нижньої бровок вийнятого блоку: h = (81,0 +81,2 + 81,4 + 80,6 + 80,8 + 81,0 + 80,7 + 81,3)/8 – (70,1 +71,0 + 70,9 + 70,0 + 71,0)/5 = 10,4 м;
– визначаємо об’єм V вийнятої за місяць корисної копалини
V = S · h = 2100· 10,4 = 21840 м3
Відповідь: Об’єм вийнятої за місяць корисної копалини V = 21840 м3
Завдання 14
Визначте елементи
залягання пласта: кут падіння
і кут простягання
на
ділянці 1-2 плану гірничих робіт. якщо
відстань 1-2 між ізолініями на плані d =
10 мм.
Рішення:
– в т.1 проводимо лінію падіння пласта 1-2 і лінію простягання – як дотичну до ізолінії в т.1 або нормаль до лінії 1-2, позитивний напрям її співпадає з південним напрямом, отже кут простягання = 180 ;
– перевищення між точками 1 і 2 h = Н2 – Н1 = -200 – (-190) = -10 м;
– відстань між точками 1 і 2 на плані d = 10 мм, а на місцевості з урахуванням масштабу d = 10·2 = 20 м;
– ухил лінії 1-2 дорівнює і = h / d = tgβ = -10/20 =- 0,5.
Отже кут падіння = arctg(- 0,5 )= 26 34'
Відповідь: кут простягання = 180 ; кут падіння = arctg0,5 = 26 34'.
Завдання 15
При створенні маркшейдерських планових опорних мереж методом аналітичних мереж вихідними даними є координати точок базової мережі 1-2 х1 , у1, х2 , у2, довжина лінії d3 та дирекційний кут 2-1 (див. рис.). 1) – вкажіть кути, які передбачено виміряти для методу; 2) – обчисліть довжину лінії d1 .
Рішення:
1). При створенні маркшейдерських планових опорних мереж методом аналітичних мереж передбачено виміряти усі внутрішні кути 1 , 2, 3;
2). Довжини сторін обчислюють по теоремі синусів:
d1/ sin 1 = d2/ sin 2 = d3/ sin 3. Звідки d1 = d3 .sin 1//sin 3.
Відповідь: 1). Необхідно виміряти усі внутрішні кути: 1 , 2, 3 ;
2). Довжина лінії становить d1 = d3 .sin 1/ sin 3.
Завдання 16
На схемі нівелювання задано: відмітка точки 1 Н1 =161,25 м, відмітка котловану в т.2 Нк2 =159,10 м, заміряні відліки по рейці в точках 1 та 2: а =1410, b=2410 мм. Визначити відмітку точки 2 Н2.= ? та глибину котловану в т.2 hk = ?
Рішення. Визначаємо:
– відмітку точки 2 Н2 .= Н1 + а – b =161,25 +1,41 – 2,41 = 160,25 м;
– глибину котловану в т.2 hk..= Н2 – Нк2 =160,25 – 159,10 = 1,15 м.;
Відповідь: Н2.= 160,25 м ; hk.= 1,15 м.;
Завдання 17
На схемі нівелювання задано: відмітка точки 1 Н1 =172,52 м, відмітка фундаменту в т.2 Нф2 =173,40 м ; заміряні відліки по рейці в точках 1 та 2: а = 1840, в = 1340 мм. Визначити: відмітку точки 2 Н2 = ? та .контрольний відлік по рейці в т.2 bф.=?,
Рішення. Визначаємо:
– відмітку точки 2 Н2 .= Н1 + а – b =172,52 + 1,84 .- 1.34 = 173,02 м ;
– .контрольний відлік по рейці в т.2 bф= Нф2 – Н2 =173,40 - 173,02 = 0,38 м
Відповідь: Н2.= 173,02 м ; bф= 0,38 м = 380 мм