
- •1. Закон україни про професійно-технічну освіту
- •2. Функції професійної освіти
- •3. Тенденції розвитку професійної освіти
- •4. Стандарт професійно-технічної освіти
- •5. Сутність і закономірності процесу навчання
- •6. Психологічні основи навчання
- •7. Характеристика дидактичних принципів навчання
- •8. Характеристика словесних методів навчання
- •9. Характеристика наочних методів навчання
- •1. Демонстрационный метод
- •10. Характеристика практичних методів навчання
- •2. Лабораторно-практические работы.
- •Структура предписаний по выполнению лабораторно-практических работ
- •11. Характеристика продуктивних методів навчання
- •12. Форми організації процесу навчання.
- •13. Форми організації навчально-виробничої діяльності учнів птнз. Типи навчальних занять
- •14. Професійна компетентність сучасного викладача, майстра виробничого навчання
- •15. Підготовка майстра виробничого навчання та викладача до навчального року та занять
- •1. Подготовка к учебному году.
- •16. Структура плану-конспекту урока виробничого навчання та методика його проведення
- •Структура плану-конспекту уроку виробничого навчання
- •Хід уроку
- •17. Структура плану-конспекту теоретичних занять та методика їх проведення
- •18. Структура плану-конспектулабораторно-практичних занять та методика їх проведення
- •Структура предписаний по выполнению лабораторно-практических работ
- •Структура плана-конспекта лабораторной работы
- •Организационный момент
- •Вступительный инструктаж
- •19. Функції контролю. Види і форми перевірки знань, вмінь і навичок учнів
- •20. Вимоги до оцінки знань, вмінь та навичок. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
- •21. Загальні вимоги до навчальних майстерень та лабораторій. Вимоги до оснащення та організації робочого місця учня й майстра виробничого навчання
- •22 Санітарно-гігієнічні вимоги і режим роботи в навчальних майстернях, кабінетах і лабораторіях
- •23. Навчання учнів в умовах виробництва та виробничої практики
- •24. Організація і методика виховної роботи в птнз
- •25. Організація і методика позанавчальної виховної роботи в птнз
- •Основні спрямування позанавчальної роботи з виховання в птнз.
- •1. Розумове і трудове виховання.
- •2. Моральне виховання.
16. Структура плану-конспекту урока виробничого навчання та методика його проведення
План-конспект уроку – основний документ для проведення конкретного уроку по темі. Стандартних, обов'язкових форм планів-конспектів уроку не встановлено, тому що форма плану-конспекту, як і його зміст, методи проведення, глибина розкриття матеріалу змінюються в залежності від змісту уроку, його навчальної і виховної цілей, характеру майбутніх робіт, організації вправ, досвіду майстра.
Добре складений конспект допомагає вести урок на високому рівні. У конспекті коротко викладається основна сутність навчального матеріалу, приводяться необхідні обґрунтування, табличної дані, схеми, ескізи, розрахунки і т.п.
Структура плану-конспекту уроку виробничого навчання
Тема уроку
Мета уроку:
навчальна
виховна
розвиваюча
Методи уроку
Навчально-матеріальне оснащення уроку
Хід уроку
І. Організаційна частина (5 хв.)
1. Перевірка наявності учнів.
2. Перевірка наявності спецодягу.
3. Перевірка наявності зошитів і креслярського приладдя.
ІІ. Вступний інструктаж і тренувальні вправи (60 хв.)
Повідомлення теми й мети уроку.
Перевірка знань учнів з матеріалу, вивченому на уроках теорії, а також на попередніх уроках виробничого навчання, зв'язаному з матеріалом даного уроку.
Активізування мислення учнів.
Пояснення і показ трудових прийомів й способів виконання навчально-виробничих робіт, організації робочих місць.
Тренувальні вправи.
Пояснення характеру і призначення роботи, що буде виконуватися на уроці, порядку виконання самостійної роботи учнів.
Розбір креслень, схем, технічних вимог, демонстрація зразків (еталонів) майбутніх навчально-виробничих робіт.
Ознайомлення учнів з матеріалами, інструментами, приладами, пристосуваннями й іншими засобами виконання робіт, що будуть застосовуватися на уроці.
Пояснення й показ найбільш раціональних прийомів, способів і послідовності виконання завдань, а також способів контролю якості роботи.
Розгляд типових помилок, способів їхнього попередження й усунення.
Пояснення й показ способів раціональної організації робочих місць при виконанні завдань.
Розгляд правил безпеки праці учнів.
Закріплення й перевірка засвоєння учнями матеріалу вступного інструктажу, додаткові повторні пояснення й показ прийомів і способів роботи.
Видача завдань й розподіл учнів по робочих місцях.
ІІІ. Самостійна робота й поточне інструктування учнів (190 хв.)
Основною організаційною формою поточного інструктування є цільові обходи майстром робочих місць учнів. Суть їх у тому, що при кожному обході робочих місць майстер ставить перед собою певну мету інструктування. При кожному обході робочих місць майстер стежить за роботою всіх учнів, дає їм в ході спостережень усі необхідні зауваження і вказівки, виправляє і попереджає помилки, звертає увагу на недоліки в роботі і т.п., незалежно від основної мети обходу.
ІV. Заключний інструктаж (15 хв.).
Зібрати й перевірити роботи учнів.
Відзначити кращі роботи.
Указати на типові помилки, з'ясувати причину їхнього виникнення.
Виставити оцінки.
Підбити підсумок заняття.
Задати домашнє завдання.