Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки української мови в 11 класі.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.24 Mб
Скачать

312 Усі уроки української мови в 11 класі. Академічний рівень

Имеется большое число определений понятия «жизнь», отра­жающих различные подходы. Многочисленные определения сущ­ности жизни можно свести к трём основным. Согласно первому подходу, жизнь определяется носителем её свойств; согласно вто­рому подходу, жизнь рассматривают как совокупность специфи­ческих физико-химических процессов. И, наконец, третий под­ход — определить минимально возможный набор обязательных свойств, без которых никакая жизнь невозможна.

Жизнь можно определить, как активное, идущее с затра­той полученной извне энергии, поддержание и самовоспроизве­дение специфической структуры. Согласно взглядам М. Биша, жизнь — это совокупность явлений, сопротивляющихся смерти (З вікіпедії).

Творче завдання (у парах)

  • Що треба людині для повного щастя? Прослухайте вірш і дайте

відповідь на запитання. Допишіть рядки вірша. Зробіть стиліс­тичний аналіз використаних у тексті синтаксичних одиниць.

Свобода і мир та ранкова. (роса),

А ще небеса мирні, райдужні, ... (сині)

І неповторна безмежна. (краса).

А ще треба радість і сонце. (в зеніті),

Здоров’я і сили, багато. (тепла)

Ще тато і мама найкращі. (у світі)

І пісня чарівна, щоб завжди. (була).

Хай сонячний зайчик стрибає. (по хаті),

Хай казку дарує і щире. (тепло),

Щоб всі ми були і здорові й (багаті)

І щастя веселе у хаті. (жило).

Щоб сонце ласкаве усіх. (зігрівало),

А сонячний промінь світився. (в душі).

Бо ж, справді, нам треба для щастя. (чимало):

... (Довкілля прекрасне і поклик душі).

  1. Контрольно-рефлексивний етап

Рефлексія

  • Чи досягли верхівки надій?

  • Чи справдилися сподівання від уроку?

  • Що допомогло у роботі?

  • Які труднощі відчували?

  • Яку тему ми обговорювали?

Стратегія «Мікрофон»

Життя — це.

Узагальнення й систематизація найважливіших відомостей

313

  1. Домашнє завдання (на вибір)

  • Підготувати лінгвістичне повідомлення з теми уроку, ілюстру­ючи його власними прикладами.

  • Доберіть афоризми про життя, схарактеризувати синтаксичні конструкції.

  • Напишіть твір-мініатюру «Кожен коваль своєї долі», вико­ристовуючи відомі синтаксичні конструкції.

Урок № 62 ПРОСТЕ РЕЧЕННЯ. ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

Мета: повторити та узагальнити знання учнів про просте

й складне речення, члени речення, удосконалювати вміння відрізняти просте речення від складного, на­вички постановки розділових знаків у складному та простому ускладненому реченнях; розвивати на­вички роботи з тестами, уміння робити лінгвістич­ний аналіз тексту, навички роботи з інформацією, збагачувати словниковий запас; виховувати дбай­ливе та уважне ставлення до рідної мови. Внутрішньопредметні зв’язки:

Лексика: лексичне значення, походження та вживання тер­мінів.

Орфографія: м’який знак і апостроф в іншомовних словах, подов­жені приголосні і позначення їх, чергування е з и, правопис складних слів, правопис слів з частинами напів-, пів-.

Міжпредметні зв’язки:

Література: життя і творчість Г. Тютюнника.

Тип уроку: узагальнення знань, удосконалювання вмінь і на­вичок.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Методичний коментар. Після оголошення теми, мети і зав­дань уроку вчитель пропонує учням ознайомитися з оцінюваль­ними листами, з якими учні будуть працювати на уроці. Учи­тель пояснює, що не всі види робіт можуть бути оцінені, але

Вид роботи

Само­

оцінка

Оцінка

вчи­

теля

Помилки

Що зали­шилося незрозу­мілим?

Комунікативний практикум

Тестове завдання

Пунктуаційна робота

Орфографічна хвилинка

Робота з текстом

а) визначення теми і ідеї;

б) письмова пунктуаційна робота;

в) усна пунктуаційна робота;

г) складання схем;

д) синтаксичний розбір речення