Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки української мови в 11 класі.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.24 Mб
Скачать

Творчі завдання

  • Визначте тему тексту, основну думку, тип, стиль і жанр мов­лення.

  • Який різновид аудіювання використовували і чому?

  • Який різновид конспекту складали? (Захист складених кон­спектів.)

  • За прослуханим текстом і конспектом розкажіть про життя Оксани Лятуринської.

  1. Контрольно-рефлексивний етап

Робота в парах

  • Підсумки уроку (складання пам’ятки «Як ефективно конспек­тувати аудіотекст»).

Пам’ятка «Як ефективно конспектувати аудіотекст» (орієнтовна)

  1. Визначте мету слухання і конспектування. Зафіксуйте вихідні дані тексту.

30

Усі уроки української мови в 11 класі. Академічний рівень

  1. Починайте конспектувати після сприйняття завершеної думки.

  2. Конспектуючи, виділяйте і відділяйте важливу інформацію за допомогою підкреслень, використання інших кольорів, від­ступів, нумерувань.

  3. Під час конспектування використовуйте скорочення, абреві­ацію, умовні знаки.

  4. Фіксуйте не окремі слова, а завершені думки. Закінчивши слухання, пригадайте і визначте місця, які вас найбільше зацікавили.

  • Самооцінювання, взаємооцінювання, рефлексія щодо досяг­нення мети.

V!. Домашнє завдання (на вибір)

  • Доберіть цікавий текст для аудіювання і скласти тестові зав­дання до нього.

  • Запропонувати ситуації, в яких людина змушена використо­вувати той чи інший спосіб фіксування почутого.

  • Сформулювати завдання, що передбачають використання пев­ного різновиду конспекту.

Урок № 5 ПОНЯТТЯ РОДУ, ЧИСЛА. НЕ З РІЗНИМИ ЧАСТИНАМИ МОВИ

Мета: повторити і закріпити знання про категорію роду

і числа й практичні навички визначати їх і пра­вильно використовувати; розвивати лінгвістичне мислення учнів; закріпити орфографічні навички; виховувати почуття поваги до рідної культури.

Внутрішньопредметні зв’язки: морфологія і орфографія, мова й мовлення.

Міжпредметні зв’язки: мова і література, мова і фольклор, укра­їнська і російська мова.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, умінь і навичок.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Ознайомлення учнів із темою, завданнями та метою уроку