Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки української літератури в 11 класі.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
1.49 Mб
Скачать

434

Уроки української літератури в 11 класі

В. Г. Сухенко

Урок № 53

КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 3. ЕМІГРАЦІЙНА ЛІТЕРАТУРА. УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА 1940-1950 рр.

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX - ПОЧАТКУ XXI ст. ПОЕТИ-ШІСТДЕСЯТНИКИ

Мета: запропонованими різнорівневими завданнями ви­

явити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивче­ної теми, закріпити їх; розвивати увагу, навички аналізувати художні твори, давати зв’язну відпо­відь, формувати творче мислення; виховувати напо­легливість і відповідальність.

Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.

Обладнання: тестові завдання й питання для контролю за темою у 2-х варіантах.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Повідомлення теми й мети уроку.

Мотивація навчальної діяльності учнів

  1. Пояснення вчителя стосовно виконання контрольної роботи

Варіант І

Рівень І (0,5 б.)

Обрати правильну відповідь.

  1. До «Празької школи» не належав а Юрій Дараган

Б Іван Драч В Євген Маланюк Г Юрій Клен

  1. Головна тема роману «Тигролови» і. Багряного — зображення а красивого почуття кохання Григорія до Наталки

Б радянських політв’язнів 50-х років XX ст.

В протистояння людини-особистості тоталітарній системі Г складного життя людини на тлі краси Уссурійського краю

Поети-шістдесятники

435

  1. Уміння бачити красу в повсякденні, процес творчості й суть мистецтва — мотиви твору А «Два кольори» Д. Павличка Б «Пісня про рушник» А. Малишка В «Лебеді материнства» В. Симоненка Г «Балада про соняшник» І. Драча

4

ТТ и • и • и • •

. Наибільшии і центральний за змістом розділ роману, у якому найширше розкрито образ Марусі Чурай, має назву А «Страта»

Б «Проща»

В «Якби знайшлась неопалима книга»

Г «Сповідь»

  1. З-поміж українських письменників XX ст. доля Василя Стуса найбільше схожа на долю

А П. Грабовського Б Г. Сковороди В Б. Грінченка Г Т. Шевченка

  1. НЕ Є визначальною рисою постмодернізму А культ незалежної особистості

Б використання підкреслено ігрового стилю В зображення не самого предмета, а вражень від нього Г суміш багатьох традиційних жанрових різновидів

Рівень II (2 б.)

Дати розгорнуту відповідь:

  1. Дайте визначення поняттю «кіноповість».

  2. Розкрийте символічний підтекст назви роману «Тигролови».

  3. Визначте основні мотиви лірики Ліни Костенко.

Рівень III (З б.)

Зробіть ідейно-художній аналіз поезії «Я...» Василя Симо­ненка.

Варіант II

Рівень І (0,5 б.)

Обрати правильну відповідь.

  1. Відома фраза, що стала афоризмом чи навіть гаслом: «Як в на­ції вождів нема, тоді вожді її поети», належить А Є. Маланюку Б О. Довженку В В. Симоненку Г В. Стусу

А

«Страта»

Б

«Весна, і смерть, і світле воскресіння»

В

«Якби знайшлась неопалима книга»

Г

«Сповідь»

6. В.

Стусу НЕ належить збірка

А

«Зимові дерева»

Б

«Веселий цвинтар»

В

« Палімпсести »

Г

«Тиша і грім»

Рівень II (2 б.)

Дати розгорнуту відповідь:

  1. У чому оригінальність жанрової форми «України в огні»?

  2. Проаналізуйте світоглядні засади шістдесятників.

  3. Дайте визначення поняттю «постмодернізм».

Рівень III (3 б.)

Зробіть ідейно-художній аналіз «Балади про соняшник» Івана Драча.

  1. Підсумок уроку

  2. Домашнє завдання

Підготувати доповіді про життєвий і творчий шлях Олеся Гончара.

ПРОЗА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX ст

С. М. Гэловатюк

Урок № 54

ПРОЗА ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XX ст. ОЛЕСЬ ГОНЧАР. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТВОРЧОГО ДОРОБКУ, ГРОМАДЯНСЬКА Й ЖИТТЄВА ПОЗИЦІЯ,

РОЛЬ У ДУХОВНОМУ ВІДРОДЖЕННІ НАЦІЇ

Мета: ознайомити старшокласників із життям і твор­

чістю, громадянською й життєвою позицією Олеся Гончара, з’ясувати роль митця в духовному відро­дженні нації; учити добирати необхідний матеріал з літератури; розвивати мовлення, допитливість, уміння зіставляти факти, робити висновки; вихо­вувати активну громадянську позицію.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: фотовиставка про життя і творчість О. Гончара, екс­позиція творів митця, епіграф.

Художник приречений на саморозп’яття в ім’я наближення людини до свободи, істини, краси і добра. Для цього йому доводиться переживати не лише свою власну долю,

а й долю тих, до кого він звертається словом. Переживати долю людини, народу, людства.

М. Жулинський

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми й мети уроку

Є в долі кожної нації люди, яким відведено роль її творців, провідників. Імена цих людей записані в книгу історії кожного народу, вчинки їхні великі, непідвладні ні часові, ні злому слову. Час тільки знімає облуду з людських очей, і тоді вони починають

• т~і • тт

и • •• •• • • ••

розуміти велику силу Генія. До таких людей, геніїв нашої історії й культури, належить Олесь Терентійович Гончар.

Наш урок хочеться розпочати словами Миколи Жулинського: «Митець не має повної влади над собою. Творчий процес — це