Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Усі уроки української літератури в 11 класі.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
05.01.2020
Размер:
1.49 Mб
Скачать

324

Уроки української літератури в 11 класі

  1. Група літературознавців

іц • • u •• • и • •

Типи дискурсів у сучасній українській літературі

модерний неомодерний заповідально-селянський постмодерний

У сучасній українській літературі функціонують такі типи дискурсів: модерний, неомодерний, заповідально-селянський, постмодерний.

Зокрема, заповідально-селянський базується на реалістичній традиції із певними вкрапленнями романтизму та модернізму, будується на селянському ґатунку мислення й ментальності. Пле­кає свої символи й поняття: нація, традиція, Шевченко, Франко (Маланюк, Донцов, Стус), русифікація, державність, національна символіка, земля, праця.

Постмодерний дискурс з’явився в кінці 1980-1990 pp. і має характерні ознаки: екзистенція, рефлексія, відкритість, гра, кар­навал, художній твір як відверта гра цитатами, ремінісценціями, алюзіями зі світового письменства.

Існують окремі дискурси, пов’язані з іменами Валерія Шев­чука, Емми Андієвської, Оксани Забужко і Юрія Винничука, нео­модерний дискурс поетів «Київської школи».

  1. Підбиття підсумків

Метод «Прес»

І.Чому вивчення української літератури II половини XX — початку XXI ст. є важливим для вас?

  1. Що про творчість сучасних письменників ви б хотіли дізна­тися додатково?

  2. Які тенденції постмодернізму?

  1. Оголошення результатів навчальної діяльності учнів

  2. Домашнє завдання

  1. Написати відгук про проведений урок: чи співпали очікування й сподівання на початку з його результатом.

  2. Підготувати доповідь про життєвий і творчий шлях В. Симо- ненка.

Типи

дискурсів

ПОЕТИ-ШІСТДЕСЯТНИКИ

В. Г. Сухенко

Урок № 42

«ШІСТДЕСЯТНИЦТВО» ЯК КУЛЬТУРОЛОГІЧНЕ

Й СОЦІАЛЬНЕ ЯВИЩЕ. ВАСИЛЬ СИМОНЕНКО -

«ВИТЯЗЬ МОЛОДОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ».

«ЗАДИВЛЯЮСЬ У ТВОЇ ЗІНИЦІ...», «я...»

Мета: розкрити зв’язок українського дисидентського руху

з явищем «шістдесятництва», дати загальну харак­теристику творчості поетів-шістдесятників; погли­бити знання учнів про життєвий і творчий шлях В. Симоненка, охарактеризувати стильові особли­вості його поезії; розвивати вміння аналізувати твори й робити висновки, дискутувати; формувати патріотичні почуття, толерантність.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрети шістдесятників, В. Симоненка, міні-вис- тавка творів поета, план аналізу поетичних творів, епіграфи.

Василь був у всьому красивою, чистою людиною, правдолюбцем, безкомпромісним до лицемірів, ницих і убогих духом підлабузників

Ілля Бердник

Витязь молодої української поезії

Олесь Гончар

ПЕРЕБІГ УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Перевірка домашнього завдання

Учні зачитують відгуки про минулий урок.

  1. Мотивація навчальної діяльності школярів

«Жити спішити треба, кохати спішити треба». Про що свід­чать ці слова Василя Симоненка — про велику любов до земного життя чи про передчуття невблаганності долі, що відміряла йому