
- •1. Визначити основні світоглядницькі аспекти предмету з фаху і на конкретних темах показати шляхи їх реалізації.
- •18. Побудувати дидактичну модель уроку засвоєння нових знань.
- •3. Розробити та обґрунтувати фрагмент уроку з питання осмислення і розуміння учнями навч.Матер.
- •4. На конкр.Темі уроку з фаху показати необхідність поєднання використання словесних, наочних і практичних методів навчання.
- •5. Продумати та обґрунтувати систему запровадження диференційованого навчання учнів з фаху.
- •6. Розробити та обгрунтувати фрагмент нестандартного уроку з фаху.
- •7. Розробити та обгрунтувати фрагмент уроку з фаху з проблемним викладом матеріалу.
- •8. Показати на конкретній темі уроку з фаху можливості реалізації принципів навчання.
- •9. Скласти та обгрунтувати тести з вибірковими відповідями для контролю знань учнів на уроці
- •10. Сласти та обгрунтувати план проведення вступного заняття гуртка
- •11. Проаналізувати один із шкільних підручників з фаху з точки зору психолого-педагогічних вимог до нього як засобу навчання
- •12. Скласти та обґрунтувати план проведення тижня з предмету за фахом
- •13. На конкретному уроці з фаху показати шляхи реалізації його виховної та розвиваючої мети.
- •14. На конкретних темах навчальної програми з предмету вашої спеціальності показати, як реалізуються при його вивченні принципи науковості, систематичності, доступності навчання.
- •17. Побудувати дидактичну модель комбінованого уроку.
- •15. Назвати та обґрунтувати можливі дослідницькі завдання, які можна пропонувати учням під час вивчення предмету вашої спеціальності
- •16. Розробити та запропонувати фрагмент уроку з програмованого контролю знань з якось теми предмету вашої спеціальності
- •19. Урок формування і вдосконалення навичок і вмінь.
- •21 Модель уроку узагальнення і систематизації знань
- •22 Побудувати дидактичну модель уроку перевірки і оцінки знань, умінь та навичок. Визначити і обґрунтувати його мету, структуру виконувані методи, реалізовані принципи навчання
- •20. Побудувати та обґрунтувати модель уроку застосування знань, умінь і навичок.
- •23 Скласти і обгрунтувати план роботи предметної методичної комісії з вашого фаху
- •24 Зробити схему методів навчання, що відноситься до групи “Методи організації навч-пізнавальної діяльності ”, показавши можливі звязки між окремими предметами
- •25. Зробити схему методів навчання, що відносяться до групи "Методи організації навчально-пізнавальної діяльності , показавши можливі зв'язки між окремими методами.
4. На конкр.Темі уроку з фаху показати необхідність поєднання використання словесних, наочних і практичних методів навчання.
Метод навчання - спосіб упорядкованої взаємодії вчителів та учнів ,за допомогою якого вирішуються проблеми освіти, виховання і розвитку в процесі навчання. Методи організації навчально-пізнавальної діяльності-це сукупність методів, які спеціально спрямовані на передачу й засвоєння учнями ЗУН. До них належать: словесні методи навчання: розповідь(послідовне розкриття змісту навчального матеріалу), пояснення, бесіда(вступна, повідомлююча, бесіда-повторення, контрольна, репродуктивна, евристична), лекція, диспут, дискусія; наочні: ілюстрація, демонстрування, самостійне спостереження; практичні : вправи(підготовчі, вступні, пробні, тренувальні, творчі, контрольні), лабораторні, практичні і дослідні роботи. Розглянуті словесні, наочні і практичні методи діяльності вчителя тісно переплітаються між собою. Для прикладу розглянемо: Тема: Прямокутний паралелепіпед. Мета: Засвоєння поняття прямокутного паралелепіпеда, куба та їх лінійні виміри. Хід уроку. 1.актуалізація опорних знань учнів. 1). Обчислити зручним способом(усно): а) 298*4*5;б). 2*7294*5; в) 80*20*25. Спростіть вираз: а) 5*а*4; б) 7*12*а; в) с*125*8. 2). Запишіть формули площі прямокутника, квадрата.
2. Вивчення нового матеріалу(на урок вчитель або учні приносять виготовлені вдома моделі паралелепіпеда або куба). Пояснення вчителя за навчальним підручником. При цьому вчитель використовує словесні методи навчання: бесіду та розповідь-опис (дає послідовний виклад ознак і властивостей прямокутного паралелепіпеда). 1) поняття про прямокутний паралелепіпед (моделі, малюнки, навколишні предмети). 2) поверхня прямокутного паралелепіпеда складається з 6 попарно рівних прямокутників. 3) ребра прямокутного паралелепіпеда. 4) його виміри. 5) куб як прямокутний паралелепіпед. За допомогою моделей та навколишніх предметів (клас, шафа, пенал) використовується наочний метод навчання. Він ще й доцільний тим, що учні самостійно виготовляють моделі і приходять до висновків самостійно. При використанні цього методу забезпечується всебічний огляд об’єкта, оскільки кожен учень має перед собою модель, може виділяти основні ознаки. Розуміння учнями усіх цих понять учитель виявляє поступово, в процесі пояснення.
3. Закріплення вивченого матеріалу. На цьому етапі уроку використовуються одночасно всі три методи. Учні розв’язують вправи (практичний), які супроводжуються поясненням вчителя (словесний) та ілюстрування моделі (наочний). При виконання задачі вчитель повинен продемонструвати каркас паралелепіпеда, виготовленого з дроту та виконують відпов. малюнки в зошитах. Повинен бути також колективне розв’язування з коментуванням.
4. Підсумок уроку.
5. Д/з. №4 + вдома виміряти всі виміри свого паралелепіпеда і знайти площу поверхні.
Сухомлинський «100 порад»: «Зрозуміти - це ще не означає знати, розуміння – ще не знання. Щоб були тверді знання необхідно поєднувати методи організації навч.-пізнав. діяльності». Щоб зацікавити – потрібно показати (наочність, Сухомлинський) Ушинський писав, що діти думають «формами, звуками, фарбами і відчуттями». Сухомлинський, порада №36 «Єдиним засобом виховання уважності є вплив на думку і наочність лише тією мірою сприяє розвитку і поглибленню уважності, якою вона стимулює процес мислення».