Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Экз бил_практич_реш.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
130 Кб
Скачать
☆

7

Практичне завдання № 1.

Ви менеджер проектної організації. Проаналізуйте проект, який поступив для вивчення, якщо наведенні його інвестиційна вартість (150.000 грн.), й наступні грошові потоки (наданні у табл.1.).

Прийміть рішення з участі в одному з варіантів проекту при постійній та змінної цінах капіталу (табл. 2.).

Таблиця 1.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

4-й рік

Грошові потоки

(грн.)

30.000

70.000

70.000

45.000

Таблиця 2.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

4-й рік

Ціна капіталу

(%).

Варіант 1.

12

12

12

12

Варіант 2.

12

13

14

14

Рішення:

а). Воспользуемся формулой определения NPV:

NPV = FV / (1+R)n – IC

NPV = 30 / 1,12 + 70 / 1,122 + 70 / 1,123 + 40 / 1,124 - 150 = 30 / 1,12 + 70 / 1,254 + 70 / 1,405 + 45 / 1,574 – 150 = 26,78 + 55,82 + 49,82 + 28,59 – 150 = 11,01 (тис.грн).

б). NPV = 30 / 1,12 + 70 / 1,12 х 1,13 + 70 / 1,12 х 1,13 х 1,14 + 45 / 1,12 х 1,13 х 1,14 х 1,14 - 150 = -1,2 (тис.грн).

Таким образом, принимается вариант а).

Практичне завдання № 2.

Ви керівник проекту модернізації підприємства. Проаналізуйте проект інвестиційної вартості 10 млн. грн. з наступними щорічними грошовими потоками, які наведені у табл. 1.

Прийміть рішення в доцільності його реалізації за критерієм IRR, якщо вартість інвестиційного капіталу 17,5 % річних.

Таблиця 1.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

Грошові потоки

(грн.)

3.000.000

4.000.000

7.000.000

Решение: Рассчитаем показатель IRR, с этой целью возьмем два произвольных значения коэффициента дисконтирования: r = 10% и r= 20%.

IRR = r1 + f(r1) (r2 – r1) / f(r1) – f(r2)

Год

Поток

Расчет 1

Расчет 2

r = 10%

NPV

r = 20%

NPV

0-й

-10000

1,000

-10000

1,000

-10000

1-й

3000

0,909

2730

0,833

2500

2-й

4000

0,826

3300

0,694

2780

3-й

7000

0,751

5260

0,579

4050

_______ _____

f(r1) = 1290 f(r2) = - 670

IRR = 10 + 1290 (20 – 10) / 1290 – (-670) = 16,58% 17,50%

Практичне завдання № 3.

Ви проектний менеджер підприємства, яке має можливість інвестувати 100.000 грн. в банківський депозитний сертифікат терміном на 4 роки на різних умовах (табл. 1):

Таблиця 1.

Річний процент*

Періодичність нарахування

22%

Раз на рік

20%

Раз в півроку

18%

щокварталу

16%

щомісячно

_______

* На рахування здійснюється за складним процентом.

Необхідно ухвалити рішення про умови внеску, з урахуванням того, що податок на прибуток по таких операціях становить 15% річних.

100000

22000

122000

100000

20000

120000

24000

144000

100000

18000

118000

21240

139240

139240

25063,2

164303,2

29574,58

193877,8

100000

5826000

Практичне завдання № 4.

Ви керівник проекту модернізації підприємства. Проаналізуйте проект інвестиційної вартості 140.000 грн. з наступними щорічними грошовими потоками, які наведені у табл. 1.

Прийміть рішення в доцільності його реалізації за критерієм NPV, якщо вартість інвестиційного капіталу може бути: 11%, 13% та 16 %..

Таблиця 1.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

Грошові потоки

(грн.)

22.000

75.000

70.000

NPV

11%

12%

16%

 

14945

11520

-1121

1-й год NPV = 22000 / 1,11-140 000=-120181

NPV = 22000 / 1,11 + 75000 / 1,11*1,13+70000/1,11*1,13*1.16=19 819+59808+48121-140000=-12249

Практичне завдання № 5.

Ви проект-менеджер підприємства, яке має можливість, з метою диверсифікації своєї діяльності, придбати одне з двох підприємств, що реалізовуються у вигляді цілісного майнового комплексу. Необхідно оцінити економічно обгрунтовану вартість підприємств на основі їх майбутніх чистих грошових потоків, які можуть бути представлені таким чином:

Підприємство № 1. Передбачуваний період експлуатації 5 років. Суми чистого грошового потоку, що прогнозуються по окремих роках складають (табл.1.):

Таблиця 1.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

4-й рік

5-й рік

Грошові потоки

(грн.)

100.000

120.000

140.000

100.000

80.00

Ліквідаційна вартість комплексу, що прогнозується в кінці періоду його експлуатації 150.000 грн., прийнята середньорічна ставка дисконтування чистого грошового потоку 18%.

Підприємство № 2. Передбачуваний період експлуатації 5 років. Суми чистого грошового потоку, що прогнозуються по окремих роках складають (табл: 2.):

Таблиця 2.

1-й рік

2-й рік

3-й рік

4-й рік

5-й рік

Грошові потоки

(грн.)

140.000

110.000

120.000

110.000

80.00

Ліквідаційна вартість комплексу, що прогнозується в кінці періоду його експлуатації 160.000 грн., прийнята середньорічна ставка дисконтування чистого грошового потоку 18%.