
- •Задача 1
- •Задача 2
- •Задача 3
- •Задача 4
- •Задача 5
- •Задача 6
- •Задача 7
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 34
- •Задача 35.
- •Задача 38.
- •Задача 39.
- •Задача 40.
- •Задача 41.
- •Задача 42.
- •1. Стійкість хроноряду визначається за допомогою коефіцієнта стійкості хроноряду, який можна розрахувати за формулою:
- •2. Визначимо норму часу на виконання елемента операції за формулою:
- •Задача 57
- •Задача 58
- •Задача 59
- •Задача 60
- •2) Якщо норма виробітку зменшиться на 25%, то норма часу збільшиться на х%
- •Задача 63
- •Задача 66.
- •2. У даному випадку розцінок на виготовлення одного метало виробу можна знайти, просумувавши добутки годинної тарифної ставки робітника відповідного розряду та норми часу на кожну
- •Задача 67.
Задача 7
Планова трудомісткість складання мобільної радіостанції “Транспорт” у ВАТ “Оріон” 0,8 нормо-годин у річній виробничій програмі 500 тис. шт. Підприємство працює в одну зміну у п’ятиденному робочому тижні. Середній відсоток виконання норм виробітку – 112%, відсоток втрат часу на ремонт обладнання – 3%, кількість вихідних і святкових днів – 111%. Визначити необхідну для складання чисельність робітників – відрядників.
Дано:
t=0,8 нормо-год.
Q=500000 шт.
Тзм.=8 год.
Кв.н.=1,12
Втрати часу Тпнт=3%
Вих.і.св.днів=111 дн.
Ч-?
Розв’язок
Ч=(Q*t)/(Фд*Квн)
Фд – дійсний фонд робочого часу
Фд=Тзм.еф*Фн
Т зм.еф. – фактична тривалість зміни
Тзм.еф.=Тзм*Кеф. роб. часу
Кеф. роб. ч.=1-(Твн. втр. +Тнп)=1-0,03=0,97
Тзм.еф.=8*0,97=7,76 год.
Фн=365-111=254 дн.
Фд=254*7,76=1971,04 год.
Ч=(500000*0,8)/(1971,04*1,12)=400000/2207,5648=181,2=
=181 чол.
Задача 8.
Річна виробнича програма 10000 виробів. Змінна норма виробітку – 2 вироби. Передбачається перевиконання норм на 20%. На одного робітника планується на рік 104 святкових і вихідних днів, 18 днів щорічної відпустки, 5 днів хвороби і 3 дні інших невиходів. Визначити чисельність основних робітників на рік.
Умова
Р=10000шт Нв = 2 шт Р1=Р*1,2 Тсв = 104 Т від = 18 Т хв. = 5 Т ін. = 3 Ч = ?
Розвязок:
Ч = Р/Теф*Нвр
Теф = 365 – Тсв - Т від - Т хв. - Т ін
Теф=365 – 104 – 18 -5 – 3 = 235 дня
Нвр = х = 2,4
2= 100%
х = 120%
х = 2*120%/100% = 2,4
Ч = 10000/235*2,4 = 10000/564 = 17,73 = 18 осіб.
Відповідь: 18 осіб.
Задача 9.
Визначити необхідну чисельність робітників за наступними даними: кількість верстатів, що обслуговується – 60, кожний верстат обслуговується ланкою у складі 3 осіб, графік роботи – тризмінний, коефіцієнт облікового складу – 0,6.
Умова А=60 Р=3 S=4 Кос = 0,6 t=6
Ч= А* Р*S* Кос
Ч = 60*3*3*0,6 = 324 ос.
Відповідь: необхідну чисельність робітників 324
Спросить у преподователя на 0,6 умножать или делить!
Задача 10.
Цех хімічного заводу оснащений 60 апаратами для вироблення мінеральних добрив. Кожний апарат обслуговується ланкою у складі 3 осіб, графік роботи чотиризмінний (тривалість зміни 6 год.), коефіцієнт облікового складу – 0,6. Визначити необхідну чисельність робітників.
Умова А=60 Р=3 S=4 Кос = 0,6
Ч= А* Р*S* Кос
Ч = 60*3*4*0,6 = 432 ос.
Відповідь: необхідна чисельність робітників 432
Задача 11.
У механічному цеху 1250 верстатів та 5 мостових кранів. Режим роботи цеху – двозмінний. Корисний фонд роботи обладнання – 300 днів. Баланс робочого часу одного робітника на рік за планом – 280 днів. Норма обслуговування для одного слюсаря – 50 верстатів, кранівника – 1 кран. Визначити необхідну кількість слюсарів і кранівників.
Умова Ас=1250 Рс = 50 Sс=2 Те = 300 Фнд = 280
Акр=5 Ркр = 1
Рішення
Відповідь: необхідну кількість слюсарів = 54 і кранівників 11
Задача 12.
Розрахувати кількість сторожів для охорони фірми. Календарний фонд часу – 365 днів. Робота – тризмінна. У середньому на одного робітника на рік припадає 192 відпрацьованих людино-днів.
Умова Т = 365 Твід = 192 люд-год S = 3
Рішення
Ч=(Т/ Твід)* S
Ч=(365/192)*3=6 чол.
Відповідь: необхідно 6 сторожів
Задача 13.
Розрахувати планову чисельність робітників за професіями на основі наступних даних: виробнича програма підприємства складає – 60 тис. шт. за рік. Трудомісткість виконання окремих видів робіт на один виріб складає: токарні роботи – 10 нормо–годин, свердлильні роботи – 17 нормо-годин, фрезерні роботи – 8 нормо-годин, шліфувальні роботи – 6 нормо-годин, складальні роботи – 16 нормо-годин. Середній відсоток виконання норм складає – 104%, а річний фактичний фонд робочого часу одного робітника складає – 1780 год. Чисельність допоміжних робітників – 30% від числа підрядників.
Умова:N=60000 tток=10 норм-год, tсв=17 норм-год, tфр=8 норм-год, tшл=6 норм-год, tск=16 норм-год, Фкор = 1780 год., К в.н. = 1,04, Кчд=0,3
Розв’язання
1 Визначаємо трудомісткість виробничої програми за формулою
,
-
кількість найменувань виробів у
виробничій програмі, од.;
-
кількість операцій, необхідних для
виготовлення виробу i-го найменування;
– виробнича
програма виробів i-го найменування, од.;
– трудомісткість
j-ї операції з виготовлення одиниці
i-го виробу, нормо-годин.
Тв.п св. = 600000 · 17 =1020000 нормо-годин;
Тв.п ток = 600000 · 10 = 6000000 нормо-годин;
Тв.п шл = 600000 · 6 = 1200000 нормо-годин;
Тв.п фр = 600000 · 8 = 4800000 нормо-годин;
Тв.п ск = 600000 · 16 = 960000 нормо-годин.
2 Визначаємо планову чисельність основних робітників за професіями за формулою
, (6.7)
де
- трудомісткість виробничої програми;
– корисний
фонд часу роботи одного виробничого
робітника за рік;
– коефіцієнт
виконання норм виробітку.
.
особи;
осіб;
особи;
осіб;
особи.
Всього:
3 Знайдемо чисельність допоміжних робітників:
Чдоп = Чосн*Кчд
Чдоп = 1847·0,3 = 554 осіб.
Відповідь: чисельність свердлильників становить 551 особи, токарів – 324 осіб, шліфувальників – 194 особи, фрезерувальників – 259 осіб, складальників – 519 особи. Кількість допоміжних робітників – 554 осіб.
Задача 14.
Скласти баланс робочого часу на плановий рік, виходячи з балансу робочого часу звітного року та додаткових даних (таблиця).
Вихідні дані для розрахунків
№ з/п |
Показники |
Звітний рік |
Плановий рік |
1 |
Кількість календарних днів |
365 |
365 |
2 |
Вихідні і святкові дні |
112 |
114 |
3 |
Номінальний фонд робочого часу, днів |
253 |
251 |
4 |
Невиходи на роботу, днів з них: |
43 |
40 |
4.1 |
- відпустки |
26 |
31 |
4.2 |
- захворювання |
9 |
6 |
4.3 |
- невиходи, що дозволяються законом |
2 |
2 |
4.4 |
- невиходи з дозволу адміністрації |
1 |
1 |
4.5 |
- прогули |
2 |
- |
4.6 |
- цілоденні простої |
2 |
- |
4.7 |
- страйки |
1 |
- |
5 |
Ефективний фонд робочого часу, днів |
210 |
211 |
6 |
Середня тривалість робочого дня, годин |
7,5 |
7,6 |
7 |
Ефективний фонд робочого часу на рік, год. |
1575 |
1603,6 |
Відповідь: Ефективний фонд робочого часу в плановому році=1603,6, Ефективний фонд робочого часу 211, Невиходи на роботу 40, Номінальний фонд робочого часу 251.
Задача 15.
Розрахувати загальну чисельність працівників цеху та навантаження одного працівника цехового персоналу. Потреба в працівниках, які знаходяться на відрядній оплаті праці, на місячну виробничу програму цеху складає 2140 нормо-годин. Середня кількість годин роботи одного працівника – відрядника в місяць складає 160 людино – годин, чисельність допоміжних працівників за нормами обслуговування складає 10% від чисельності основних працівників відрядників. Чисельність цехового персоналу за штатним розкладом – 18 осіб.
Дано:
Pпр.відр=2140 нормо-год
tвідр=160 люд-год
Qдоп=Qвідр. * 10%
Qцех=18 ос.
Рішення
Нав.= Qцех/(Qвідр+Qдоп)
Qвідр=2140/160=13 чол.
Qдоп=13*0,1=1 чол.
Qзаг=13+1+18=32 чол.
Нав=(13+1)/18=0,78
Висновок: На підприємстві загальна чисельність працівників дорівнює 32 особам: 18 - працівники основного цеху, 13 – робітники-відрядники, 1 допоміжний робітник. Навантаження 1 цехового робітника складає 0,78.
Задача 16.
Визначити чисельність прибиральниць та допоміжних робітників цеху механічної обробки металу, що складається з 500 робочих місць, у тому числі – 350 місць оснащених металорізальними верстатами. Норми обслуговування для підготовлювачів робіт – 100 робочих місць; мастильників – 80; шорників – 70; налагоджувальників –20; електриків – 30; ремонтників – 25; контролерів якості – 25; заточників – 60; транспортувальників – 50.
Для прибиральниць визначена норма обслуговування у 500 м2 виробничої площі на одну особу. Середня площа одного робочого місця верстатника (враховуючи проходи) – 12м2, інших робочих місць – 7м2.
Дано:
Qзаг = 500 роб. місць
Qоснащ = 350 роб. місць
NQпідгот = 100 роб. місць
NQмаст = 80 роб. місць
NQшорн = 70 роб. місць
NQналаг = 20 роб. місць
NQел = 30 роб. місць
NQрем = 25 роб. місць
NQкон.як = 25 роб. місць
NQзаточ = 60 роб. місць
NQтранс = 50 роб. місць
NSприбир = 500 м2
Sверст = 12 м2
Sінш = 7 м2
Рішення
Доп. = 500/100+500/80+500/70+500/20+500/30+500/25+500/25+500/60+500/50=121 чол
Висновок: Загальна чисельність прибиральниць на виробництві – 11 чоловік, допоміжних працівників – 121 чол.
Задача 17.
Витрати робочого часу через плинність на одного робітника склали 4 дні, а плинність по підприємству – 85 осіб. Плановий виробіток на людино – день становить 80 тис. грн. Розрахувати економію робочого часу і можливий додатковий випуск продукції у результаті усунення плинності.
Дано:
пл= 4 дні
Чзв = 85 ос
Впл = 80 тис. грн
Рішення
tчас=Чзв*пл=85*4=340 люд.-дн.
Вдоп=tчас*Впл=340*80=27200 тис. грн.
Висновок: Економія робочого часу за рахунок усунення плинності склала 340 люд-дн, додатковий випуск продукції склав 27200 тис. грн.
Задача 18.
У минулому році було виготовлено продукції на суму 2210 млн. грн.. У році, що планується, її випуск збільшиться на 5%. Чисельність працюючих у минулому році складала 2500 осіб, але ж планом передбачено скоротити її на 50 осіб. Визначити, яке заплановане зростання продуктивності праці на підприємстві.
Дано:
Q1=Q0*1,05
Q0=2210 млн. грн
Чпр0=2500 ос.
Чпр1= Чпр0-50
Рішення
ПрП=Q/Ч
ПрПб=2210000000/2500=884000 грн./чол.
ПрПпл=(2210000000*1,05)/(2500-50)=947000 грн./чол.
Висновок: Продуктивність праці в плановому періоді перевищила продуктивність базового періоду на 7,1% і склала 947000 грн/чол.
Задача 19.
Визначити приріст обсягу виробництва підприємства за рахунок росту продуктивності праці за даними таблиці.
Вихідні дані для розрахунків
Показники |
Базовий рік |
Звітний рік |
Обсяг товарної продукції, тис. грн. |
11800 |
12900 |
Чисельність персоналу, осіб |
428 |
442 |
Рішення
Висновок: Приріст обсягу виробництва за рахунок росту продуктивності праці склав 64,52%.
Задача 20.
Річний обсяг випуску деталей цехом становить 54 тис. шт. на рік. Трудомісткість виробу знизить з 52 до 47 хв/шт. Ефективний річний фонд робочого часу працівника 1860 год. на рік, запланований коефіцієнт виконання норм виробітку 1,15. Визначити ріст продуктивності праці та відносне вивільнення робітників за рахунок зниження трудомісткості.
Дано:
Тм=52 хв/шт.
Тн=47 хв/шт.
Qр=54 тис. шт.
К=1,15
Фt=1860 год на рік
Рішення
ПрП=(Тм/Тн *100%)-100
Ечас=((Тм-Тн)*Qр)/К*Фt*60)
Висновок: Відносне вивільнення робітників за рахунок зниження трудомісткості склало 2 ос., зростання продуктивності праці склало 10,6%.
Задача 21.
Трудомісткість виробничої програми на підприємствах А, Б, В і Г, що входять до складу виробничо–торговельного об’єднання, у звітному році за порівнювальними видами продукції становила 6500, 5200, 4500 і 3800 тис. нормо – годин. У наступному за звітним році внаслідок здійснення низки технічних та організаційних заходів передбачається знизити трудомісткість виробничої програми відповідно на 450, 310, 240 і 220 тис. нормо – годин. Розрахувати відсоток збільшення виробітку продукції (на одного робітника) унаслідок зниження її трудомісткості на кожному підприємстві та виробничо–торговельному об’єднанні в цілому.
Дано:
ТМа = 6500 тис. норм-год
ТМб = 5200 тис. норм-год
ТМв = 4500 тис. норм-год
ТМг = 3800 тис. норм-год
тМа = 450 тис. норм-год
тМб = 310 тис. норм-год
тМв = 240 тис. норм-год
тМг = 220 тис. норм-год
Розв’язання
%зміни виробітку=(100*%зміни трудом.)/(100-%зміни трудом.)
Розрахуємо відсоток зниження трудомісткості виробн..програми для кожного підприємства:
А: % зміни трудом.= (450/6500)*100%=6,9%
Б: % зміни трудом.= (310/5200)*100%=6%
В: % зміни трудом.= (240/4500)*100%=5,3%
Г: % зміни трудом.= (220/3800)*100%=5,8%
Розрахуємо відсоток збільшення виробітку продукції на кожному підприємстві:
Для
А:
Для
Б:
Для
В:
Для
Г:
Знайдемо відсоток збільшення виробітку продукції на виробничо–торговельному об’єднанні в цілому:
%збільш.вир.=
Висновок: На підприємстві А виробіток збільшиться на 7,4%, Б на 6,4%, В на 5,6%, Г на 6,2%, а на всьому об’єднанні на 6,5%.
Задача 22.
Середньооблікова чисельність промислово – виробничого персоналу на підприємстві у звітному році склала 250 осіб, випуск товарної продукції – 2557 тис. грн. У розрахунковому році обсяг товарної продукції має становити 2680 тис. грн., а продуктивність праці підвищиться на 6%. Визначити:
рівень продуктивності праці у звітному і розрахунковому роках;
чисельність промислово – виробничого персоналу, очікуваному у розрахунковому році.
Дано:
Чпвп зв= 250 ос.
Qзв = 2557 тис.грн.
Qрозр. = 2680 тис.грн.
ППрозр. = 1,06*ППзв
Розв’язання:
ППзв. =2557000/250=10228 грн/ос.
ПП розр. = 10228*1,06=10841,68 грн/ос.
Чрозр = (Q*1,06)/ППрозр = (2680000*1,06)/10841,68=262 ос.
Відповідь: рівень продуктивності у звітному році склав 10,22 тис.грн/ос., у розрахунковому – 10,84 тис.грн/ос., чисельність промислово – виробничого персоналу, очікуваному у розрахунковому році – 262 ос.
Задача 23.
Обсяг випуску валової продукції у незмінних цінах протягом базового періоду становив 163 млн. грн., а середньорічна чисельність промислово – виробничого персоналу 16,2 тис. осіб. У плановому періоді передбачено випускати валової продукції на 170,5 млн. грн., а фактично вироблено на 177,6 млн. грн. При цьому середньорічна чисельність промислово – виробничого персоналу становила 16 тис. осіб замість 16,3 за планом. Проаналізувати виконання плану підприємства за продуктивністю праці.
Розв'язання:
ППпл= 170500/16,3=10460,12 грн/ос.
ППф= 177600/16=11100 грн/ос.
Іпп = 11100/10460,12=1,06
Відповідь: виконання плану підприємства по факту більше на 6%, ніж планувалось.
Задача 24.
Виробнича програма підприємства на плановий період визначена на суму 3680 тис. грн., що на 20% більше, ніж у базовому періоді. Виробіток на одного працюючого у базовому періоді становив 7360 грн. За рахунок кращої організації виробництва чисельність промислово – виробничого персоналу зменшується у плановому періоді на 74 особи. Визначити відсоток зростання продуктивності праці на підприємстві за плановий період, а також чисельність працюючих у плановому періоді.
Дано:
Qпл=3680 тис.грн.
Qпл=1,2*Qбаз
Вбаз=7360 грн
Чпвп пл.=Чпвп баз – 74
Розв'язання:
Qбаз =3680/1,2=3066,67 тис грн.
Чпвп баз = Qбаз/Вбаз = 3066670/7360=416 ос
Чпвп пл. = 416-74=342 ос
Впл = Qпл/Чпвп пл. = 3680000/342=10760,23 грн
Іпп = Впл/Вбаз = 10760,23/7360=1,46
Відповідь: зростання ПП за плановий період відбулося на 46%, чисельність працюючих у плановому періоді 342 ос.
Задача 25.
На плановий період визначено обсяг виробничої програми 5685,5 тис. грн. Виробіток на одного працюючого в базовому періоді становив 8,3 тис. грн. За рахунок кращої організації виробництва чисельність промислово – виробничого персоналу передбачено зменшити на 46 осіб. Визначити відсоток зростання продуктивності праці за плановий період і чисельність працюючих у ньому.
Дано:
Qпл = 5685,5 тис. грн..
Вбаз = 8,3 тис.грн
Чпл = Чбаз – 46
Розв'язання:
Ч= Qпл/Вбаз = 5685,5 тис/8,3 тис = 685 ос. – це чисельність робітників, яка повинна бути, якщо б продуктивність і виробіток були незмінні у обох періодах.
∆ПП = (100*46)/(Ч-46) = (100*46)/(685-46) = 4600/639 = 7,2%
Чпл = 685 – 46 = 639 ос.
Відповідь: відсоток зростання продуктивності праці за плановий період – 7,2%, чисельність працюючих у плановому році – 639 ос.
Задача 26.
У звітному році обсяг випуску товарної продукції складав 7500 тис. грн., Середньооблікова чисельність працівників – 150 осіб. У році, що планується, обсяг товарної продукції передбачається в сумі 8100 тис. грн., продуктивність праці на одного працівника повинна збільшитися на 7% проти минулого року. Визначити продуктивність праці одного працівника у звітному і плановому роках і середньооблікову чисельність працівників у році, що планується.
Дано:
Qзв = 7500 тис.грн
Чзв = 150 ос
Qпл = 8100 тис грн.
ППпл = 1,07*ППзв
Розв'язання:
ППзв = Qзв/Чзв = 7500 тис/150 = 50 тис.грн/ос
ППпл = 50 тис*1,07=53,5 тис грн./ос
Чпл = Qпл/ППпл = 8100 тис/53,5 тис = 151 ос
Відповідь: продуктивність праці у звітному році становила 50 тис.грн/ос, у плановому – 53,5 тис грн./ос, середньооблікова чисельність працівників плановому році – 151 ос.
Задача 27.
Показники |
Базовий період |
Валова продукція |
16560 |
1.1. Об’єм незавершеного виробництва |
900 |
1.2. Вартість сировини та матеріалів |
6080 |
1.3. Вартість палива та електроенергії |
770 |
1.4. Вартість поставок по кооперації зі сторони |
590 |
1.5. Амортизаційні відрахування |
1170 |
1.6. Заробітна плата |
4200 |
1.7. Прибуток |
2850 |
Чисельність персоналу |
1625 |
Поясніть причини відмінної у динаміці продуктивності праці, виміряної згаданими показниками. Існують наступні дані про показники економічної діяльності підприємства (таблиця).
Вихідні дані для розрахунків
Розв'язання: Чиста продукція визначається або як валова продукція за вирахуванням матеріальних витрат і амортизаційних відрахувань, або як сума заробітної плати, витраченої на створення продукції, і прибутки підприємства від продажу проведеного товару.
Qчистої продукції = з/п+прибуток
Qчистої продукції баз= 4200+2850=7050 грн.
ППбаз = Qвал.прод. баз/Чбаз = 16560/1625 = 10,19 грн/ос
ППзв = Qвал.прод. зв/Чзв
Іпп = ППзв/ППбаз
Щоб виявити причини відмінної у динаміці продуктивності праці, необхідно для кожного показника визначити зміни у плановому році, порівняно з базовим, на прикладі Іпп. Тобто, значення у пл.. періоді поділити на значення у баз.пер. Це зміни у %. Для виявлення кількісних змін знаходимо ∆=плановий-базовий.
Задача 28.
За звітний період обсяг валової продукції склав 3500 тис. грн., чисельність робітників – 50 осіб. У плані на рік обсяг валової продукції збільшиться на 15%, продуктивність праці на 7%. Визначити в плані на наступний рік обсяг валової продукції, продуктивність праці, чисельність робітників підприємства.
Дано:
Qзв = 3500 тис.грн.
Чзв= 50 ос.
Qпл = 1,15*Qзв
ППпл = 1,07*ППзв
Розв'язання:
Qпл = 1,15*3500 тис. = 4025 тис. грн..
ППзв = Qзв/Чзв = 3500 тис/50 = 70 тис.грн/ос
ППпл = 1,07*70 тис.грн/ос = 74,9 тис.грн/ос
Чпл = Qпл/ППпл = 4025 тис/74,9 тис = 53 ос.
Відповідь: обсяг валової продукції в плановому році – 4025 тис. грн.., продуктивність праці – 74,9 тис.грн/ос, чисельність робітників підприємства – 53 ос.
Задача 29.
У базовому році виплавка сталі у мартенівському цеху склала 1218 тис. т, середньоспискова чисельність робітників - 600 чол., середньоспискова чисельність працюючих - 700 чол. У звітному році виплавка сталі збільшилася на 5%, середньоспискова чисельність робітників зменшилась на 20 чол., а чисельність працюючих залишилася без змін. Визначити рівень виробітку на одного робітника і на одного працюючого у базовому та звітному роках та індекси змін показника виробітку.
Дано:
ВПб=1218 тис.т
Чссрб=600 чол.
Чссп=700 чол.
ВПзв=ВПб+(ВПб*0,05)
Чссрзв=600-20=58
Знайти: Рв на 1 роб баз-?
Рв на 1 роб зв-?
Рв на 1 прац. баз-?
Рв на 1 прац. зв-?
Ів на 1 прац-?
Ів на 1 роб-?
Рішення:
|
Базовий рік |
Звітний рік |
Виплавка сталі, тис.т. |
1218 |
1278,9 |
Середньоспискова чисельність робітників, чол. |
600 |
580 |
Середньоспискова чисельність працюючих, чол. |
700 |
700 |
Продуктивність праці – це виробіток продукції на одного працюючого.
Пп = ВП / Чсс
де ВП – обсяг продукції;
Чсс – середньосписковий склад промислово виробничого персоналу.
1)Рівень виробітку (Рв) на 1 роб. у баз.році = 1218000 / 600 =2030 т./чол.
Рв на 1 роб. у звіт.році = 1278900 / 580 = 2205 т./чол.
Рв на 1 прац. у баз.році = 1218000 / 700 = 1740 т./чол.
Рв на 1 прац. у звіт.році = 1278900 / 700 = 1827 т./чол.
2) Індекс змін показника виробітку (Ів) на 1 роб. = Рв у зв.р / Рв у баз.р. = 2205 / 2030 = 1,08 (+8%)
Ів на 1 прац. = 1827 / 1740 = 1,05 (+5%)
Висновок: За рахунок збільшення на 5% виплавки сталі у звітному році, зросли індекси змін показника виробітку на 1 роб. на 8 % та на 1 прац. на 5%.