Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
№2 методичка практикум Максименко.doc
Скачиваний:
12
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
407.55 Кб
Скачать

Практичні завдання

1. Вписати у відповідну колонку таблиці 5.1 обов’язкові структурні елементи запропонованих типів уроків.

2. Розробити план-конспект комбінованого уроку з теми фахової дисципліни, наповнивши кожен структурний елемент відповідним змістом.

3. Підготуватися до представлення розроблених уроків і їх обговорення на занятті.

Методичні вказівки

Для виконання першого завдання необхідно:

  1. Актуалізувати знання щодо мети і завдань кожного типу уроку.

  2. Відновити в пам’яті сукупність елементів, які створюють структуру уроку ( організаційна момент, мотивація навчальної діяльності, перевірка знань учнів, актуалізація опорних знань, пояснення нового матеріалу, закріплення нового матеріалу, підведення підсумків уроку, повідомлення домашнього завдання).

  3. У відповідності до типу уроку розробити його структуру ( послідовність і взаємозв’язок певних елементів) і вписати в таблицю.

При цьому треба пам’ятати,, що одні типи уроків охоплюють усі елементи структури, інші — тільки деякі.

Таблиця 5.1.

Типи уроків

Структурні елементи уроку

Засвоєння нових знань

Формування умінь і навиків

Перевірка та оцінювання знань

Закріплення знань, умінь і навиків

Виконання другого завдання потребує:

1. Визначення теми уроку.

2. Чіткого формулювання освітньої, виховної і розвивальної мети.

3. Розробки плану-конспекту у відповідності до структури комбінованого уроку.

4. До кожного структурного елементу уроку необхідно підібрати оптимальні методи, прийоми і засоби навчання, визначитися з домінуючими принципами навчання.

5. Розроблений план-конспект відобразити письмово.

Схема

Плану-конспекту уроку

  1. Тема:

  2. Мета:

  • освітня;

  • виховна;

  • розвивальна.

Наочність і роздатковий матеріал (вписати, які засоби наочності будуть використані і представити їх в модельній формі), роздатковий матеріал (картки-завдання, теми, схеми, графіки) повинен бути представлений.

  1. Організаційний момент.

  2. Перевірка раніше засвоєного матеріалу.

Вписати питання для контролю, тестові завдання і т.п.

Визначитися з формою і методом контролю.

  1. Актуалізація опорних знань.

Визначитися з питаннями, чи завданнями, з допомогою яких будуть актуалізуватися знання.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

Представити матеріал, який буде використаний для мотивації (наприклад: інформація, ситуація, проблемне питання).

  1. Викладення нового матеріалу.

Вказати в формі плану питання.

Визначитися з методами і принципами навчання, засоби навчання.

  1. Закріплення нового матеріалу. Формування умінь і навичок. Вказати засоби, які будуть використані для закріплення (питання, завдання та ін.).

  2. Підведення підсумків уроку.

В якій формі це буде здійснено.

8. Видача домашнього завдання.

При виконання завдання 1.2. (презентація уроку в аудиторії) необхідно представити сутність кожного структурного елементу за винятком викладення нового матеріалу. Викладення нового матеріалу подати у вигляді розгорнутого плану.

Готуючись до презентації уроку в аудиторії, зверніть увагу на критерії аналізу і зробіть все можливе,щоб ваш урок їм відповідав.

Аналіз уроку здійснювати у відповідності до запропонованих критеріїв:

  • відповідність структури уроку його типу;

  • правильність визначення освітньої, виховної та розвивальної мети уроку;

  • відповідність питань ( тестових завдань) раніше вивченому матеріалу;

  • відповідність питань ( завдань) для актуалізації опорних знань змісту нової теми;

  • ефективність мотивації навчальної діяльності;відповідність запропонованого плану викладення нового матеріалу змісту інформації;

  • ефективність засобів, використаних для закріплення нового матеріалу;

  • форма підведення підсумків заняття;

  • Методика видачі домашнього завдання.