Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
№2 методичка практикум Максименко.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
407.55 Кб
Скачать

Практичне заняття №5 тема: Форми організації теоретичного навчання

Мета: оволодіння знаннями сутності форм організації теоретичного навчання, типів і структури уроків в ПТНЗ, специфіки використання форм навчання в умовах навчального процесу вищої школи; формування умінь розробляти структуру уроків різних типів.

Основні поняття: теоретичне навчання, форма навчання, організаційна форма навчання, урок, тип уроку, структура уроку.

Наочність: таблиця «Класифікація організаційних форм теоретичного навчання».

Рекомендована література

Основна:

  1. Закон України «Про професійно-технічну освіту» / Вісник профосвіти. – №5-6. – 1998.

  2. Педагогічна книга майстра виробничого навчання: навчально-методиичний посібник / За ред. Н.Г.Ничкало. – К.,1992.

  3. Положення про організацію навчально-виробничого процесу в професійно-технічних навчальних закладах / затв. Наказом Міносвіти України від 18.06.98, №181.

  4. Профессиональная педагогика: учебник для студентов, обучающихся по инженерно-педагогическим специальностям и направлениям. – М..1997.

Додаткова:

  1. Калицкий Э.М., Молчан Л.Л., Луцаев В.И. Урок специальной технологии в среднем ПТУ: метод. пособие. – М..1988.

2. Лында А.С., Жильцов П.А., Щербов Н.П. Педагогика: учебное пособие для индустриально-педагогических техникумов системы профтехобразования. – М.,1973.

Завдання для студентів

  1. Опрацювати рекомендовану літературу і підготуватися до обговорення питань.

1. Поняття «форма організації навчання», «форма навчання».

    1. 2. Урок як основна форма організації теоретичного навчання.

    2. 3. Типи і структура уроків.

    3. 4. Особливості нетрадиційних уроків.

Питання для самоперевірки

1. Яка різниця в сутності понять «форма навчання», «форма організації навчання».

  1. Чому урок вважається основною формою організації навчання.

  2. Чим визначаються типи уроків?

  3. Що таке структура уроку?

  4. Охарактеризуйте основні елементи комбінованого уроку.

  5. В чому переваги і недоліки нетрадиційних форм уроків?

Тести для самоперевірки

1. Розташуйте в логічній послідовності, проставивши відповідну цифру (1.2.3 …) запропоновані етапи комбінованого уроку.

  • мотивація навчальної діяльності;

  • організаційний момент;

  • повідомлення теми уроку;

  • перевірка виконання домашнього завдання;

  • закріплення вивченого матеріалу;

  • актуалізація опорних знань;

  • підведення підсумків уроку;

  • викладання нового матеріалу.

2. Допишіть речення.

Обов’язковими для всіх типів уроків є елементи: …………

3. Які типи уроків найбільш доцільно використовувати:

- на початку вивчення теми ……..

- в процесі викладу нового матеріалу …….

- наприкінці ……..

Перелік типів уроків: засвоєння нових знань, контроль знань, контроль знань та умінь. Комбінований, формування умінь і навичок, повторювально-узагальнюючі.

4. Для яких типів уроків обов’язковим є елемент формування базових знань?

Варіанти відповідей

  1. Засвоєння нових знань

  2. Комбінований урок.

  3. Урок формування умінь і навичок.

  4. Повторювально-узагальнюючий урок.

  5. Урок контролю знань, умінь і навиків.