Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Степ.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
626.18 Кб
Скачать

Для різних вікових груп ремонтного стада білого товстолобика

За рибоводно-біологічними нормативами щільність посадки різновікових груп ремонту білого товстолобика в зимово-ремонтні стави становить 10000кг/га, крім цьоголіток, щільність посадки яких становить 200 тис.екз/га.

Г 0+ з-р Б.Т. = 1810екз./200 000екз./га=0,009га;

Г 1+ з-р Б.Т. = (652екз. ×0,85кг/екз)/10000кг/га=0,055га;

Г 2+ з-р Б.Т. = (251екз. ×2,0кг/екз)/10000кг/га=0,050га;

Г 3+ з-р Б.Т. = (204екз. ×3,0кг/екз)/10000кг/га=0,061га;

Г4+ з-р Б.Т. = (91екз. ×4,0кг/екз)/10000кг/га=0,04га.

Виходячи з рибоводно-біологічних нормативів, площа одного зимово-ремонтного ставу становить 0,1-0,5га. Тому можемо об’єднати в них для зимівлі ремонтні групи

В перший став садимо цьоголітки, трилітки, п’ятилітки. Відповідно площа ставів буде становити:

0,009+0,050+0,04=0,099га.

Якщо тримати разом дволіток і чотириліток в зимувальному ставу то необхідна площа цього ставу буде становити:

0,055+0,061=0,116га.

Висновок: на господарстві необхідно мати 2 зимово-ремонтних стави площею 0,099га і 0,116га.

Для різних вікових груп ремонтного стада строкатого товстолобика

За рибоводно-біологічними нормативами щільність посадки різновікових груп ремонту строкатого товстолобика в зимово-ремонтні стави становить 10000кг/га, крім цьоголіток щільність посадки яких становить 200 тис.екз/га.

Г 0+ з-р С.Т. = 980екз./200 000екз./га=0,004га;

Г 1+ з-р С.Т. = (352екз. ×1,35кг/екз)/10000кг/га=0,047га;

Г 2+ з-р С.Т. = (136екз. ×3,0кг/екз)/10000кг/га=0,040га;

Г 3+ з-р С.Т. = (111екз. ×5,0кг/екз)/10000кг/га=0,055га;

Г4+ з-р С.Т. = (49екз. ×7,0кг/екз)/10000кг/га=0,034га.

Виходячи з рибоводно-біологічних нормативів, площа одного зимово-ремонтного ставу становить 0,1-0,5га. Тому можемо об’єднати в них для зимівлі ремонтні групи

В перший став садимо цьоголітки, трилітки, п’ятилітки. Відповідно площа ставів буде становити:

0,004+0,040+0,034=0,078га.

Якщо тримати разом дволіток і чотириліток в зимувальному ставу то необхідна площа цього ставу буде становити:

0,047+0,055=0,102га.

Висновок: на господарстві необхідно мати 2 зимово-ремонтних стави площею 0,078га і 0,102га.

2.3.4. Розрахунок зимово-маточних ставів Для плідників коропа

Виходячи з рибоводно-біологічних нормативів, середній приріст маси самок за сезон складає 1200г, а самців - 900г. Беремо самок віком 6, 7, 8 років, які відповідно будуть мати масу тіла:

5+= 4,76+1,2=5,96кг;

6+= 5,96+1,2=7,16кг;

7+= 7,16+1,2=8,36кг.

Приймаємо середню масу 7,16кг(середній вік 6+).

Тоді площа зимово-маточних ставів для самок коропа буде становити:

Г з-м ♀♀ К.= 358екз. ×7,16кг/10 000кг/га=0,25га

Беремо самців віком 5, 6, 7 років, враховуючи приріст маси тіла буде 0,9кг за сезон, тоді маса тіла самців буде становити:

4+= 3,56+0,9=4,46кг;

5+= 4,46+0,9=5,36кг;

6+= 5,36+0,9=6,26кг.

Беремо середню масу самця 5,36кг , тому площа зимово-маточних ставів для самців коропа буде становити:

Г з-м ♂♂ К.= 214екз. ×5,36кг/10 000кг/га=0,11га

Норматив для площі зимово-маточних ставів становить 0,1 - 0,5га.

Висновок: в господарстві необхідно мати 2 зимово-маточні стави для самок площею 0,25га, для самців - 0,11га.