Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Документ Microsoft Office Word (17).docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
26.61 Кб
Скачать

Навчання грамоти 1клас

Тема. Закрiплення знань про вивченi звуки i букви.Робота з дитячою книжкою.Весняна казка

Мета:

  • милуватися природою у всіх її барвах і проявах;

  • висловлювати свої думки і емоції:

  • розвивати образне мислення, мовлення дітей, вдосконалювати пам'ять , увагу, спостережливість;

  • виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання: таблиці, картки, репродукція музичної картини ,,Весна’’, пам’ятка-оберіг.

Тип уроку: заочна подорож милування природою.

Хід уроку

І. Емоційна хвилинка

Діти, посміхніться один до одного, привітайтесь з нашими гостями та подаруйте їм свої посмішки. Молодці, дуже гарно посміхаєтеся. А зараз тихесенько сідайте, будь ласка. (Хлопчики допомагають дівчаткам. Відставляють і підставляють стільчики).

ІІ. Організований момент

Діти, з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок? (Діти показують сонечка-обличчя веселі чи сумні).

– Чому у тебе, Оленко, сумний настрій?

– А що тобі, Миколко, підняло настрій?

–Гадаю, що до кінця уроку настрій в усіх діток класу буде чудовий настрій.

ІІІ. Оголошення теми уроку

– Скажіть мені, будь ласка, діти, ви любите подорожувати?

(Відповіді учнів)

– Ось сьогодні я вас і запрошую до подорожі.

– А яку дорогу нам вибрати допоможе ось ця таблиця. На якій потрібно з’єднати букви і прочитати слова, які і будуть назвою нашої подорожі.

В С Н А К

Е Я Н А

З

К А

( Діти з’єднують букви і читають слова)

– Молодці, так назва нашої подорожі ,, Весняна казка’’.

Казок чимало є на світі,

і веселих, і сумних

Хіба зможемо прожити ми без них?

– Діти, а ви любите казки? (Відповіді учнів).

ІV. Активізація знань учнів

  1. Мовленнєва розминка

– Але, щоб потрапити в світ весняної казки нам потрібно провести мовленнєву розминку.

– Як шумлять дерева? (ши-ши)

– Понюхайте квіточку?

– Дмухніть на кульбабку.

– Як ричить лев?

– Як пищить мишка?

Молодці, всі дуже добре старалися.

  1. Робота з таблицею.

– Діти, а чим подобаються вам казки?

(Добро завжди перемагає зло)

– Погляньте ось на цю таблицю.

добро

краса

любов

радість

зло

милосердя

– Тут написані слова без яких казка не може існувати. Дайте їх прочитаємо. (Діти читають)

– Дійсно, казка вчить нас добру, красі, вчить бути терплячими, завжди в ній присутня таємниця і добро завжди перемагає зло. А щоб краще ці слова запам’яталися давайте декілька їх надрукуємо.

3. Гра «Друкар».

Діти віддруковують слова ( Похвалити дітей)

  1. Кольорові асоціації.

– Молодці, дітки, добре всі старалися. А тепер давайте перевіримо, які у вас кольорові асоціації на такі слова: сонечко, радість, весна, зима, квітка, зло, мама.

(Діти показують картки певного кольору на дане слово. Наприклад: зима – білий і т.д.)

V. Підготовча частина.

– Молодці, всі дуже старалися і я бачу, що готові вирушити в подорож.

Але в весняну казку ми вирушимо не самі. Сьогодні, коли я йшла до школи, то побачила, щось дуже красиве, воно мені дуже сподобалося і головне, воно дуже хотіло потрапити на наш урок, щоб теж познайомитися із весняною казкою. А в казці, як ви знаєте можуть бути різні дива. Цей гість може стати нашим помічником.

– Що ж це за гість? Відгадайте.

  1. Загадка.

Хто однаково всіх любить?

Всіх однаково голубить?

Кожний скоса тільки гляне

А обняти не дістане. (Сонечко).

Діти відгадують.

– Так, молодці, це сонечко.

(Прикріплюю малюнок сонечка)

– Згадайте як вчора на уроці мислення серед природи воно ласкаво і привітно усміхалося нам.

–А як ви думаєте, чому воно так усміхалося?

(Відповіді учнів)

– Молодці. Я теж так гадаю. І ось сьогодні сонечко наш гість, а гостей завжди вітають, розважають. Ми з вами дуже гостинні, давайте також привітаємо гостя. Заспіваймо йому пісеньку про сонечко.

  1. Пісня про сонечко

(Співають діти)

Вийди, вийди сонечко, на дідове полечко,

На бабине зіллячко, на наше подвір’ячко,

На весняні квіточки, на маленькі діточки.

Там вони граються, тебе дожидаються.

– Молодці, дуже гарно співали. Гадаю, що сонечкуі сподобалося. А ну погляньте на нього і скажіть, яке ж воно?

(Відповіді учнів: веселе, ласкаве, золоте, привітне)

– А сонечко також, діти до вас прийшло в гості з подарунком. Воно принесло вам загадку. Але воно так поспішало, що слова розсипались і тепер сонечко не знає що робити.

  1. Редагування віршика.

– Давайте спробуємо відредагувати загадку і відгадати відповідь.

Тане лужок, Тане сніжок,

Квітне сніжок, Квітне лужок,

Коли прибуває, День прибуває

День це буває? Коли це буває. (Весною)

(Відповіді учнів).

– Що допомогло вам відгадати загадку? (Відповідь дітей)

– Молодці, із це завдання також ви добре виконали.

– А якого кольору найбільше весною? (Зеленого)

А де найбільше весною можна зустріти зеленого кольору? (В лісі).