
- •Задача 1.
- •Задача 3.
- •Задача 5.
- •Задача 6.
- •Задача 7.
- •Задача 8.
- •Задача 12.
- •Задача 13.
- •Задача 14.
- •Задача 15.
- •Задача 16.
- •Задача 17.
- •Задача 19.
- •Задача 20.
- •Задача 21.
- •Задача 22.
- •Задача 24.
- •Задача 25.
- •Задача 26.
- •Задача 27.
- •Задача 28.
- •Задача 29.
- •Задача 30.
- •Задача 31.
- •Задача 32.
- •Задача 33.
- •Задача 36.
Задача 20.
Протягом звітного року акціонерне товариство “Буковина” виготовило і реалізувало товарної продукції на суму 5000 тис.грн., середньорічний залишок обігових коштів склав 500тис.грн.. У наступному розрахунковому році обсяг реалізованої продукції має бути збільшений на 10 %. Крім того, розроблені організаційно-економічні заходи щодо підвищення ефективності виробництва, які дозволять скоротити оборотність оборотних коштів приблизно на 10днів.
На основі наведених даних розрахувати:
показники оборотності оборотних коштів АТ “Буковина” у звітному та розрахунковому році;
необхідний обсяг оборотних коштів у розрахунковому році;
можливий обсяг вивільнення оборотних коштів внаслідок здійснення організаційно-економічних заходів.
Коборотності звр=5000/500=10
К терміну обороту звр=360/10=36днів
К терміну обороту рр.=36-10=26 днів
К оборотності=360/26=13,85
ТПрр=5000*1,1=5500тис
ОКрр=ТПрр/Кобор рр.=5500/13,85=397,11
Обсяг вивільнення=500-397,11=102,89тис грн
Задача 21.
Акціонерне товариство “Слава” передбачає реалізувати інвестиційний проект вартістю 100 тис.грн., практичне здійснення якого спрямоване на організацію виробництва нового виду продукції. Фінансування проекту буде здійснюватися на початок першого року його реалізації. Очікуються наступні грошові потоки на кінець року: першого - 30 тис.грн., другого - 30 тис.грн., третього - 50 тис.грн., четвертого - 40 тис.грн.. Необхідно визначити чистий приведений дохід (NPV) за умови, що дисконтна ставка дорівнює 5%.
|
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
інвестиції |
100000 |
|
|
|
|
ГП |
|
30000 |
30000 |
50000 |
40000 |
ДС=5% |
|
|
|
|
|
α |
1,05 |
1 |
0,95 |
0,91 |
0,86 |
І* α |
150000 |
|
|
|
|
ГП* α, тис.грн |
|
30 |
28,5 |
45,5 |
34,4 |
ЧТВ=сумаГП*α-сумаI*α=30+28.5+45.5+34.4-150=-11.6
ІД=сумаГП*α/сумаІ* α=-11.6/100=0.11
Задача 22.
За власною ініціативою група підприємців розглядає можливість придбати на аукціоні невеликий завод керамічного посуду. Вартість цього підприємства становитиме щонайбільше 15 000 тис.грн. Крім того, за попередніми розрахунками, для модернізації цього підприємства впродовж першого року його експлуатації необхідні витрати у розмірі 500 тис.грн. Проте при цьому очікується, що протягом наступних 8 років, починаючи з другого, функціонування заводу буде забезпечувати щорічні грошові надходження у розмірі 2 500 тис.грн. На початку десятого року експлуатації заводу передбачається його продаж за залишковою вартістю , яка за розрахунками, дорівнюватиме 8 000 тис.грн. Рівень дохідності проданої нерухомості становитиме не менше 10% . Визначити індекс рентабельності інвестицій.
ІР1=15000+500=15500грн
ГД=ГП*Н=2500*8=20000
ІД=(ГД+Зал варт*10%)/ІР=20000+8000*0,1/15500=1,34
Задача 23.
Обгрунтувати доцільність реалізації інвестиційного проекту за показником як термін окупності інвестицій (Т).
Показники |
1р. |
2р. |
3р. |
4р. |
5р. |
|
500 |
600 |
100 |
- |
- |
|
- |
300 |
350 |
400 |
450 |
|
- |
40 |
40 |
50 |
50 |
Дисконтна ставка - 10%. Поясніть економічну суть розрахованих показників.
ІР=500*1=500 тис грн.
ГП2=340*1/(1+0,1)=309
ГП3=390*1/(1+0,1)2=322
ГП4=450*1/(1+0,1)3=338
ГП5=500*1/(1+0,1)4=342
ІР2=600*1/(1+0,1)=545
ІР3=100*1/(1+0,1)2=83
ЧТВ=(309+322+338+342)-(500+545+53)=1311-1128=183 тис
ІД=1311/1128=1,16