
Р ішення
С/в прод-ії : ЗВ = сировина 600
пряма опл. праці 200 872 грн/шт
витрати на реаліз. 72
ПВ – 160000 грн.
Змішані витрати розраховуємо за допомогою системи рівнянь:
200 ЗВ + ПВ = 52000
1000 ЗВ + ПВ = 60000
ЗВ = 10 грн. ПВ = 50000 грн.
Таким чином с/вар партії=(872+10)грн.*кільк. тов.+210000грн.
Собівартість одиниці продукції =
= 882+(210000/10000) = 1092 грн.,
А загальний прибуток = 1000*(1800-1092)=708000 грн.
Кожна додаткова іграшка обійдеться підприємству в ….??
ЗАДАЧА
Оцінити стан обертання матеріально-виробничих запасів підприємства.
Показники |
Значення показника |
Відхилення |
||
Минул.р. |
Звіт.р. |
|||
1 |
Сер-річні мат-вир запаси, т.г. з них |
- |
469900 |
- |
- виробничі запаси - готова продукція |
- - |
165302 114152 |
- |
|
2 |
Собівартість реал-ї продукції |
- |
833355 |
- |
3 |
Обертання мат-вир. запасів, з них |
1,97 |
Визнач |
Визнач |
- виробничі запаси - готова продукція |
5,46 10,20 |
– // – – // – |
– // – – // – |
|
4 |
Термін зберігання запасів, з них |
Визнач |
– // – |
– // – |
- виробничі запаси - готова продукція |
– // – – // – |
– // – – // – |
– // – – // – |
3.Обертання мат-вир. запасів (стр2/стр1) = 833355/469900=1,77, відхилення =-0,20 З них:
виробничі запаси = 833355/165302=5,04, відх = -0,42
готова продукція = 833355/114152=7,30, відх = -2,90
4. Термін зберігання запасів (360/3стр)
поч.р. = 360/1,97=183; кін.р. = 360/1,77=203,4; відх = 20,4
- виробничі запаси
поч.р. = 360/5,46=65,9; кін.р. = 360/5,04=71,4; відх = 5,5
- готова продукція
поч.р. = 360/10,2=35,3; кін.р. = 360/7,30=49,3; відх = 14,0
дані табл.. свідчать про уповільнення обертання мат-вир. запасів . термін зберігання запасів збільшиться на 55 дня і стає 71,4 дня, що свідчить про накопичення запасів на підприємстві.
Особливо сильно знизилося обертання готової продукції. Термін зберігання зріс на 14 днів. Це свідчить………..???
ЗАДАЧА
Підприємство-виробник
реалізувало своєї продукції на 18 тис.грн.
собівартість рел. продукції 6 тис.грн.
операційні витрати 1200 грн.
постійні витрати 800 грн.
Визначити рентабельність продаж.
Рішення
Рентабельність продаж характеризується:
Коефіцієнтом валових продаж.
Квп = ВП (вал.приб.)/Ор (обсяг реал-ії); Кчп = ЧП/Ор;
Пв = 18-6 = 12 тис.грн.;
Пч = 12-1,2-0,8 = 10 тис.грн.;
Квп = 12/18*100% =66 %;
Кчп = 10/18*100% = 55%.
ЗАДАЧА
Фірма, яка займається перевезеннями, заборгувала АЗС, магазину, торгуючому автомобілями і центру тех. обслуговування відповідно 5, 10 і 6 тис.грн..
В свою чергу ряд клієнтів не оплатили декілька рахунків на суму 3, 8, 12, і 5 тис.грн. відповідно.
Визначити коефіцієнт поточної заборгованості і оцінити стан розрахунків.
Рішення
К пот. заборг. = середня дебіт. заборг. / серед. кредит. заборг.
т.г
.
т.г.
Якщо відношення дебіторської і кредиторської заборгованості дорівнює 1, стан розрахунків вважається нормальним.
ЗАДАЧА
Мінімізувати структуру капіталу ……. по критерію мінімізації рівня фінансових ризиків при наступних даних:
плануємо середньорічна вартість поза оборотних активів: 120 тис.грн.
із загальної вартості оборотних активів постійна їх частина: 80 тис.грн.;
максимальна додаткова потреба в оборотних активах в період сезонності виробництва (6 міс): 100 тис.грн.
Рішення
Визначимо, скільки повинен складати власний капітал:
120+80+100/2=250 тис.грн.
позиковий капітал
100/2=50 тис.грн.
Відповідно, структура капіталу, яка мінімізує рівень фінансових ризиків, буде6
власний капітал:
250/300=0,83%
позиковий капітал:
50/300=0,17%
ЗАДАЧА
Визначити коефіцієнти поточної ліквідності, довгострокової ліквідності і коефіцієнт критичної оцінки, який відображає відношення найбільш ліквідної частини поточних активів на основі наступних даних:
Млн.. грн..
показники |
варіанти |
|||
І |
ІІ |
ІІІ |
||
1 |
Поточні активи підприємства |
600 |
500 |
400 |
2 |
Поточні пасиви підприємства |
400 |
300 |
500 |
3 |
Грошові кошти |
300 |
400 |
500 |
4 |
Цінні папери |
500 |
600 |
700 |
5 |
Дебіторська заборгованість |
100 |
200 |
300 |
6 |
Довгострокові пасиви |
400 |
500 |
600 |
7 |
Зобов’язання акціонерам |
200 |
150 |
250 |