Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
природне угрупування.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
122.88 Кб
Скачать

Вчитель початкових класів Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 6:

Зенько Алла Володимирівна

Тема.

Природне угрупування.

Ліс – природне угрупування рідного краю.

Мета:

  • продовжити формувати поняття про природу України і рідного краю, почати формувати поняття природні угрупування, сформувати поняття ліс – природне угрупування;

  • продовжити формувати дослідницькі навички, навички роботи з підручником і зошитом;

  • розвивати критичне мислення, пізнавальну активність учнів, уміння використовувати знання, які одержали раніше, уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки;

  • виховувати любов до рідного краю.

Обладнання:

  • Тести по темі «Ґрунти в рідному краї» – додаток № 1, 2;

  • Кросворд – додаток № 3;

  • Відеофільм «Карпатський ліс»;

  • Таблиця «Ліс – природне угрупування»;

  • Ілюстрації рослин, тварин для будування ланцюгів живлення;

  • Опорна схема для групи, що створюватиме Сенкан – додаток № 4;

  • Картка успіхів – додаток № 5.

Хід уроку

І. Ознайомлення учнів з планом уроку за картою само оцінювання.

ІІ. Фенологічні спостереження.

  1. Відмічають погоду в зошитах.

  2. Усний твір – мініатюра «Сьогоднішній день».

  3. Бесіда.

    • Який тип тексту почули?

    • Яка природа описувалася?

    • Які зміни відбулися в живій природі?

    • Чи є зв’язок між змінами в живій і неживій природу?

    • Яку тему вивчали на минулому уроці?

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

  1. Тести по темі «Ґрунти в рідному краї» за варіантами.

  2. Індивідуальне завдання біля дошки. Кросворд. (2 учні)

  3. Взаємоперевірка тестів за ключем з відповідями на дошці.

Ключове слово кросворда у зелених квадратиках. (Природа).

САМООЦІНЮВАННЯ.

IV. Актуалізація опорних знань.

  1. Мозковий штурм.

    • Я ке ключове слово кросворда?

    • Я ка є природа?

Група

  • На які «царства» поділяють всі живі організми?

  • Які умови необхідні для росту і розвитку рослин?

  • Для життя тварин?

  • Як живі організми пов’язані між собою?

  • Зверніть увагу на друге слово. Поясніть його значення. (При необхідності звертаються до тлумачних словників).

  • Які організми із царств живої природи можна об’єднати в групи?

Щоб дізнатися, як ці слова пов’язані сьогоднішнім уроком і яка тема уроку, виконайте мовне завдання.

2. Мовне завдання.

У творіть нові слова

а ) Корінь від слова природа,

суфікс від слова холодний,

закінчення від слова пол е .

б ) Корінь від слова група,

суфікс від слова зачарований,

префікс від слова узимку,

другий суфікс від слова дивний,

закінчення від слова син я .

(Слова на дошці)

Прочитайте, які слова утворилися.

В ідкриваю тему уроку.

П р и р о д н е у г р у п о в а н н я

Прочитайте тему уроку.

Як думаєте, що так може називатися?

IV. Усвідомлення матеріалу.

  1. Робота з текстом підручника «Що таке природне угруповання?»

Як думаєте, про що буде йти мова в тексті?

2. Читання тексту в парах за абзацами. Ставлення запитань один одному. Вчитель підсумовує зміст кожного абзацу.

І абзац.

  • Хто утворює природні угруповання?

  • Де вони поселяються?

  • Про що буде йти мова в наступному абзаці?

ІІ абзац.

  • На які групи поділяються живі організми в природному угрупованні?

  • Як думаєте, що це за організми – виробники?

ІІІ абзац.

  • Що відноситься до організмів – виробників? Наведіть приклади.

  • Які організми можуть бути споживачами?

IV абзац.

  • Які живі організми є споживачами?

  • Чому їх так називають?

  • Як думаєте, які організми можуть бути перетворювачами?

V абзац.

  • Чим зайняті організми-перетворювачі?

  • Як пов’язані всі три групи організмів між собою?

  • Від чого ще залежать живі організми в природному угрупованні?

ВИСНОВОК

1. Які організми обов’язково мають бути у природному угрупованні?

2. Як вони пов’язані між собою?

3. Як пов’язані з наживою природою?

(Пристосованість до певних умов життя)

Оцінювання роботи зі статтею. (3 бали)