Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ознайомлення з поняттям «текстовий редактор». К...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
66.36 Кб
Скачать

Тема. Ознайомлення з поняттям «текстовий редактор». Клавіатура.

Мета. Ознайомити учнів з поняттям «текстовий редактор», з клавіатурою, призначенням основних клавіш. Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять. Виховувати дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Обладнання: комп’ютерний клас, програма-редактор MS Word.

Тип уроку: комбінований.

Література.

Коршунова О. В. Інформатика. 2-4 класи: Навчально-методичний посібник. – 2-ге вид. доп. та перероб. – Харків: ФОП Співак Т. К., 2010. – 168 с.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку(1 хв)

- Добрий день, діти! Сідайте! Мене звати Наталя Сергіївна і сьогодні я проведу у вас урок інформатики.

ІІ. Актуалізація опорних знань(5 хв)

Перевірка техніки безпеки у вигляді тестів

- А перед тим як ми перейдемо до нашої теми, ми пригадаємо правила техніки безпеки.

Я вам роздам тести, вам потрібно знайти правильну відповідь і поставити галочку в квадратику біля правильної відповіді. (Я роздаю тести, діти працюють)

1. Яка відстань повинна бути від очей до екрана:

50-60 см;

40-50 см;

15-20 см;

20-30 см.

2. Чим потрібно показувати на екран:

указкою чи олівцем;

пальцем;

указкою чи рукою;

гострим предметом.

3. Скільки потрібно працювати за компютером:

15 хв;

10 хв;

8 хв;

20 хв.

  1. Як потрібно сидіти за компютером:

сидіти криво, ноги на підлозі;

сидіти рівно, ноги на підлозі;

сидіти рівно;

сидіти згорбившись, ноги на стільці.

5. На компютер можна ставити:

нічого не можна ставити;

склянку з водою;

вазони;

тарілку з їжею.

  • Завершили і відклали ручки в сторону. А зараз перевіримо чи знаєте ви правила техніки безпеки. Зачитай будь-ласка правила, а всі слухайте уважно і виправляйте помилки.

(Я викликаю учня, він зачитує правильні відповіді, клас звіряє свої відповіді).

  • Молодці! Ви добре знаєте правила техніки безпеки.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання (6-7хв)

  • Розгорніть свої зошити, перевіримо, як ви виконали домашнє завдання. Зачитай, що потрібно було виконати (Я викликаю учня і він зачитує завдання)

  • У пароплава на борту

Я висну в будь-яку погоду,

А тільки зявимось в порту –

Я першим кидаюсь і воду.

Відповідь: _________

  • Молодці! Запиши на дошці як ти закодував слово Якір в двійковим кодом.

1-ша літера 2-га літера


3-тя літера 4-та літера


ІV. Повідомлення теми і завдань уроку(1 хв)

  • Темою сьогоднішнього нашого уроку буде «тестовий редактор і клавіатура». Ми з вами познайомимось з текстовим редактором і клавіатурою, навчимося нею користуватись.

V. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу(12хв)

- Діти, згадайте, будь-ласка, з яких частин складається комп’ютер.(з монітора, системного блоку, миші)

- Діти, погляньте на дошку, як називається ця частина комп’ютера. (Я указую на зображення, а діти кажуть, як ця частина називається).

- Молодці! А тепер відгадайте загадку.

По клавішам приг і скок –

Бережи ноготок

Раз-два і готово –

Відстукали слово!

Ось де пальцям фізкультура

Ось це …..(клавіатура).

- Молодці, діти! А за допомогою яких пристроїв можна ввести інформацію в комп’ютер? (За допомогою миші і клавіатури)

- Що можна робити за допомогою клавіатури? (набирати текст)

- Так, можна набирати текст, а також редагувати його. Людину ,яка редагує тексти, називають редактором.

- А тепер уявіть, що ви за комп’ютерами, перед вами робочий стіл, чи можна на робочому столі набрати текст? (Ні.) Чому? (Тому що ми нічого не зможемо надрукувати)

- Так, правильно. То тоді як нам набрати текст? Ось нам на допомогу приходить програма редактор.

- Програма – редактор – комп’ютерна програма, за допомогою якої можна обробляти інформацію.

- Такі програми, які допомагають нам створювати і обробляти тексти, називаються текстовими редакторами.

- Отже, текстовий редактор – комп’ютерна програма, яка слугує для створення, змінювання, збереження й друку текстової інформації.

Фізкультхвилинка

  • Працювати перестали І тепер всі дружно встали. Будемо відпочивати, Нумо, вправу починати! Руки вгору, руки вниз І легесенько пригнись. Покрутились, повертілись, На хвилинку зупинились. Пострибали, пострибали, Раз — присіли, другий — встали. Всі за парти посідали.

  • Давайте пригадаємо пристрій, який вводить інформацію в комп’ютер? (Клавіатура)

  • Так правильно. Це клавіатура. Подивіться на дошку, перед нами клавіатура. То ж чого ж вона складається? Подивіться уважно. У верхній частині клавіатури ви бачите ряд клавіш, які виконують різні функції, ви з ними ознайомитесь пізніше.

  • Нижче ви бачите інший ряд клавіш, так званий цифровий блок. На кожній клавіші зображена цифра і біля неї символ. В середній частині клавіатури ви бачите клавіші з різними літерами, але зверніть увагу, що на клавішах не одна літера ,а дві. Перша літера англійського алфавіту, а інша українського. Але є клавіша, на якій по три літери. (Показую на зображенні клавіатури).

  • З правого боку теж знаходяться різні клавіші. Сьогодні ми познайомимось з деякими із них. Першою нашою клавішею буде CapsLock - вмикає і вимикає режим великих літер.(Показую на дошці)

  • Інша клавіша – Shift. Вона багатофункціональна тим, що за допомогою неї можна робити великі літери, а також, коли ми натиснемо її і будь-яку цифру на цифровому блоці, то замість цифр будуть символи. Також за допомогою клавіші Shift можна переключати мову, за допомогою поєднання цієї клавіші і клавіші Alt.

  • За допомогою клавіші «пропуск» робиться відступ між словами, які ми друкуємо.

  • Клавіша Enter – переводить курсор на новий рядок.

  • Клавіша Bs – вилучає символ ліворуч від курсора.

  • Клавіша Delete – Вилучає символ праворуч від курсора.

  • Клавіші стрілки – переміщає курсор у вказаному напрямку.

  • А щоб краще познайомитись з цими клавішами, ми проведемо роботу за комп’ютерами.