Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
323.59 Кб
Скачать

Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу

Мета. Систематизувати уявлення учнів про одиниці вимірювання часу;закріплювати уміння учнів перетворювати одні виміри часу в інші, вдосконалювати навички усних обчислень, розв’язуванні рівнянь, визначенні часу з годинником, розв’язувати текстові задачі.

Розвивати логічне мислення, пам'ять , увагу, кмітливість, інтерес до математики.

Виховувати дисциплінованість, колективізм, математичну культуру, любов до природи.

Обладнання: циферблат , таблиця « Одиниці вимірювання часу», таблиця усних обчислень.

Література: Богданович М.В. Математика: Підручник для 4 класу К.: Освіта,204 . –

Бакан Н.В., Шост Н.Б. Уроки математики . 4 клас: Посібник для вчителя. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009. – 110 с.

Тип уроку: закріплення і систематизації знань.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку (1 хв)

- Добрий день, діти. Мене звати Вікторія Василівна . Сьогодні я проведу у вас урок математики.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (13 хв)

  1. Перевірка виконання завдання 288 (фронтально)

Вдома ви виконала домашнє завдання . Завдання 288. Вам потрібно було записати гривні в копійках.

На дошці виконане завдання , вам потрібно знайти помилки .

3 грн. = 300 к.

25грн.=2005 к.

10 грн. 5 к.=150к.

Хто бачить помилку? В якому записі? (помилка у другому і третьому виразі)

Чому? (тому що , в 1 грн – 100к. , а в 25 грн – 2500к., а не 2005. Отже в другому записі допущено помилку)

Чому помилку допущено у третьому записі? ( тому що , в 10 грн -1000к. ,та ще 5 к. , то буде 1005к., а не 150к.)

  1. Перевірка розв’язання задачі

На дошці ви бачите розв’язок задачі 289.

Задача 289

Розв’язання

1)360:4=90 ( г)

2)120:3=40(г)

3)90+40=120(г)

  • Чи правильно розв’язано задачу? ( ні , не правильно)

  • Де помилка? (помилка в записі третьої дії)

  • Чому?( тому , щоб дізнатись на скільки грамів бензину більше витрачає на відстань 1 км автомобіль, ніж мотоцикл потрібно виконати дію віднімання)

  • Що ми дізналися у І дії? (скільки грамів бензину витрачає автомобіль на 1км?)

  • Що ми дізналися у ІІ дії? (скільки грамів бензину витрачає мотоцикл на 1км?)

  • Що ми дізналися у ІІІ дії? (На скільки грамів бензину більше витрачає на відстань 1 км автомобіль, ніж мотоцикл?)

  • Яка відповідь задачі? (автомобіль витрачає на відстань 1 км 30 грамів бензину більше , ніж мотоцикл)

  1. Підсумок перевірки домашнього завдання.

Аналізую підготовку учнів до уроку.

Iіі. Повідомлення теми і завдань уроку (1 хв).

  • Діти,на попередніх уроках ви вивчали одиниці вимірювання довжини,маси. А сьогодні на уроці ми з вами розглянемо одиниці вимірювання часу, перетворення одиниць вимірювання часу. Будьте уважні і активні.

ІV. Закріплення та систематизація знань учнів.(25хв)

  1. Усні обчислення

Урок ми розпочнемо з усних обчислень , на дошці записані вирази . Вам потрібно прочитати вираз , усно його розв’язати і дати правильну відповідь.

  • Прочитай перший вираз 900-350:10 ( Частку чисел триста п’ятдесят і десяти відняти від дев’ятсот ) . Яка відповідь? А в тебе? (865)

Чому? ( бо350:10=35, 900-35=865)

  • Прочитай другий вираз 120:3:2 (частку чисел сто двадцяти і трьох поділити на два) . Яка відповідь? А в тебе? (20)

Чому? (бо 120:3=40, 40:2=2)

  • Прочитай третій вираз (10000-5000):100 ( Різницю чисел десяти тисяч і п’яти тисяч поділити на сто) . Яка відповідь? А в тебе? (50)

Чому? (бо 10000-5000=5000, 5000:100=50)

  • Прочитай четвертий вираз 360:6·5 (Частку чисел триста шістдесяти помножити на п’ять ) . Яка відповідь? А в тебе? (300)

Чому? (бо 360:6=60, 60·5=300)

  • Прочитай п’ятий вираз 2000·3:1000 (Добуток чисел двох тисяч і трьох поділити на одну тисячу ). Яка відповідь? А в тебе? (6)

Чому? (бо 2000 · 3= 6000, 6000:1000=6)

  • Прочитай шостий вираз 730+200:10 ( До частки чисел двохсот і десяти додати сімсот тридцять ) . Яка відповідь? А в тебе? (750)

Чому? (бо 200:10=20, 730+20=750)