Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Задачи первого типа по микро.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
528.38 Кб
Скачать

Задача 25

Менеджер загубила звітність щодо витрат фірми. Її колеги спільними зусиллями змогли відновити лише декілька цифр. Розрахуйте всі данні таблиці:

Q

FC

AFC

AVC

VC

ATC

MC

TC

0

0

400

-

-

-

-

400

1

20

400

20

20

400

40

20

800

2

40

400

10

18

720

28

16

1120

3

60

400

6,67

25,3

1520

32

40

1920

4

80

400

5

30,25

2420

35,25

45

2820

5

100

400

4

33,8

3380

37,8

48

3780

TC1= FC1 = 400

FC5 = AFC5* Q5 = 100 * 4 = 400

FC – постійні витрати, то му вони однакові за будь якому обсязі.

AFC1 = FC1 / Q1 = 400 / 20 = 20

AFC2 = FC2 / Q2 = 400 / 40 = 10

AFC3 = FC3 / Q3 = 400 / 60 = 6,67

AFC4 = FC4 / Q4 = 400 / 80 = 5

VC4 = AVC4*Q4 = 30, 25 * 80 = 2420

TC4 = FC*VC4 = 400 + 2420 = 2820

TC5 = ATC5 * Q5 = 37,8 * 100 = 3780

VC5 = TC5 - FC = 3780 – 400 = 3380

AVC5 = VC5 / Q5 =3780 /100 = 33,8

TC1 = ATC1*Q1 = 40*20 = 800

VC1 = TC1 – FC1 = 800-400 = 400

VC2 = TC2 – FC2 = 1120 – 400 = 720

VC3 = TC3 – FC3 = 1920 – 400 = 1520

AVC1 = VC1 / Q1 = 400 / 20 = 20

AVC2 = VC2 / Q2 = 720 / 40 = 18

AVC3 = VC3 / Q3 = 1520 / 60 = 25,3

ATC2 = TC2 / Q2 = 1120 / 40 = 28

ATC3 = TC3 / Q3 = 1920 / 60 = 32

ATC4 = TC4 / Q4 = 2820 / 80 = 35,25

Задача 25. Сукупні витрати виробництва 200 шт. товару складають 400 тис.грн., а 600 шт. – 600 тис.грн. Вважаючи функцію витрат лінійною, визначте величину постійних витрат фірми.

Рішення:

У випадку лінійності сукупних витрат справедлива система рівнянь

Із першого рівняння

Підставляємо у друге рівняння:

600 * 200 = (400 – FC) * 600 + 200FC

120000 = 240000600FC + 200FC

120000240000 = -400FC

FC = 300 тис.грн.

Відповідь: постійні витрати складають 300 тис.грн.

Задача 26

Фірма випускає товар в умовах досконалої конкуренції і реалізує його по ціні Р = 20. Функція сукупних витрат фірми – ТС = 4q + q2 . При якому обсягу виробництва (q) прибуток фірми буде максимальним?

Рішення: Умовою максимізації прибутку конкурентною фірмою є рівність граничних витрат граничному доходу.

MR=MC

Функцію граничних витрат знайдемо як похідну від функції сукупних витрат

Оскільки в умовах досконалої конкуренції граничний дохід дорівнює ціні для усіх можливих обсягів виробництва, то загальне правило визначення обсягів виробництва для максимізації прибутку буде мати наступний вигляд:

Р=MC

20=4+2q

q=8

Відповідь: конкурентна фірма отримає максимальний прибуток, якщо обере обсяг виробництва q=8.