Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Математика 2-б.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
32.56 Кб
Скачать

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України Вищий комунальний навчальний заклад «Коростишівський педагогічний коледж імені І.Я.Франка» Житомирської обласної ради

План-конспект уроку математики, проведеного у 2 – Б класі Коростишівської гуманітарної гімназії №5 студенткою 144 групи спеціальність 5.01010201 «Початкова освіта» Коростишівського педагогічного коледжу імені І.Я. Франка Товкач Катериною Юріївною

Коростишів – 2012

Дата: 6 листопада 2012 р. «До уроку допускають»  Вчитель _______________ Тихоліз А.О. Методист _________________ Самійлик А.С. На уроці присутні: методист Самійлик А.С., вчительТихоліз А.О.,  студенти 144 групи в кількості _______ чоловік.  Оцінка за урок _____________

Зауваження та пропозиції:

Тема. Нумерація чисел. Формування обчислювальних навичок. Розв’язування задач.

Мета. Удосконалювати вміння записувати числа; поглиблювати знання про значення цифри під час записування чисел; сприяти засвоєнню назв чисел у межах 100; формувати обчислювальні навички додавання і віднімання у межах 20 з переходом через десяток; ознайомлення із задачами на знаходження невідомого доданка.

Розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу, інтерес до математики.

Виховувати дисциплінованість, спостережливість, охайність, бажання вчитися, математичну культуру.

Обладнання: таблиці для усних обчислень, дидактичний матеріал(десятки), для самостійної роботи, нумераційна таблиця.

Література: Кочина Л. П., Листопад Н. П. Математика, 2 кл.: Проб. Підручник для серед. Загальноосвіт. Шк. – 2-ге вид., переробл. – К.: Літера ЛТД, 2002. – с. 42-43;

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку(1 хв.)

- Добрий день, діти. Мене звати Катерина Юріївна. Сьогодні я проведу у вас урок математики.

ІІ. Перевірка і поглиблення знань учнів(10 хв).

  1. Усні обчислення.

  • Урок розпочнемо усними обчисленнями. На дошці є схеми, за якими треба скласти приклади та розв’язати їх. Складаємо приклади на додавання.

2

8

4

8 +

6

7

0

3

9

…склади перший приклад (8+2=10). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь: 10.

…склади другий приклад (8+4=12). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь: 12.

…склади третій приклад (8+6=14). Яка в тебе відповідь? Правильна відповідь: 14.

…склади четвертий приклад (8+0=8). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь: 8.

…склади п’ятий приклад (8+3=11). А в тебе яка відповідь? Правильна відповідь: 11.

…склади шостий приклад (8+9=17). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь: 17.

…склади сьомий приклад (8+7=15). А в тебе яка відповідь? Правильна відповідь: 15.

…склади восьмий приклад (8+8=16). Яка в тебе відповідь? Правильна відповідь: 16.

  • С

    8

    7

    кладемо приклади на віднімання за другою схемою.

16 -

9

5

…склади перший приклад (16-7=9). А в тебе яка відповідь? Правильна відповідь:9.

…склади другий приклад (16-5=11). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь: 11.

…склади третій приклад (16-9=7). Яка в тебе відповідь? Правильна відповідь: 7.

…склади четвертий приклад (16-8=8). А в тебе яка відповідь?Правильна відповідь:8.

  1. Самостійна робота.

- А зараз - самостійна робота.

20-2=18

17-8=9

31+5=36

19+9=28

30-15=15

22-9=13

20+35=55

23+16=39

- Я вам роздам листочки, а ви каліграфічно запишете на них своє прізвище та ім’я. Починаємо працювати. Обчисліть вирази і допишіть відповіді на картках(слідкую за роботою учнів). Закінчуємо працювати і здаємо картки на І парту.

3.Підсумок перевірки знань учнів.(Аналізую підготовку учнів до уроку).

- Ви швидко виконали завдання, а оцінки я повідомлю в кінці уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів(8 хв.)

- Ви вже навчилися лічити десятками в межах 100. Я маю смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 1 смужці 10 кружечків.(Число 10 на картці)

Візьмемо ще одну смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 2 смужках 20 кружечків.

Візьмемо знову смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 3 смужках 30 кружечків.

Візьмемо ще смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 4 смужках 40 кружечків.

Візьмемо наступну смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 5 смужках 50 кружечків.

Візьмемо знову смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 6 смужках 60 кружечків.

Візьмемо знову смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 7 смужках 70 кружечків.

Візьмемо ще смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 8 смужках 80 кружечків.

Візьмемо знову смужку. Скільки кружечків на цій смужці? Полічи. Отже, на 9 смужках 90 кружечків.

(На картках числа 20, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90).

-Скільки десятків у числі 60? А скільки десятків у числі 50? А скільки десятків у числі 70? А скільки десятків у числі 80? А скільки десятків у числі 90?

Що означає цифра 1? (1 десяток, а 0 одиниць). Що означає цифра 2? Що означає цифра 3? Що означає число 5?