
- •Тема 14:„Урок - основна форма організації навчального процесу з музичного виховання ”
- •Додаткова література
- •1. Урок – основна форма організації навчально-виховного процесу. Специфіка уроку музики, відмінність його від уроків з інших предметів.
- •Сучасні вимоги до уроку музики в школі та до підготовки вчителя.
- •Дидактична структура уроку музики
- •Структура уроку музики
- •Типи уроків музики в школі та їх особливості
- •Доцільність та технологія впровадження нетрадиційних уроків музики в школі
- •Драматургія уроку музики, типи уроків музики
Структура уроку музики
|
ДИДАКТИЧНА СТРУКТУРА УРОКУ |
|
ВИДИ МУЗИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ |
|
СТРУКТУРНІ КОМПОНЕНТИ УРОКУ МУЗИКИ |
|||||
|
Організаційний момент |
СЛУХАННЯ музики |
1. Вхід до класу під музику. Музичне вітання |
|||||||
|
Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація учіння школярів |
2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку, мотивація учіння школярів; бесіда за темою уроку |
||||||||
|
Перевірка, оцінювання і корекція засвоєних раніше знань, навичок, умінь |
ВИКОНАННЯ музики: СПІВ |
3. Бесіда та слухання музики 4. Розспівування, робота над вокально-хоровою вправою 5. Робота над поспівкою 6. Розучування та виконання пісні |
|||||||
|
Відтворення і корекція опорних знань учнів |
ВИКОНАННЯ музики: МУЗИКУВАННЯ |
7. Гра на елементарних музичних інструментах |
|||||||
Сприймання та осмислення, узагальнення та систематизація учнями нових знань |
|
ВИКОНАННЯ музики: РУХИ |
8. Рухи під музику: танці, пластичне інтонування, диригування, інсценізація, гра |
|
||||||
|
|
ТВОРЧІСТЬ в галузі музики |
9. Музичні творчі завдання, живописні та літературні творчі завдання... |
|
||||||
|
|
Теоретичне ВИВЧЕННЯ музики |
10. Музична грамота як необхідна складова структурних компонентів |
|
||||||
Підсумки уроку, повідомлення домашнього завдання |
|
|
11. Підсумки уроку, повідомлення домашнього завдання; вихід із класу під музику |
|
Типи уроків музики в школі та їх особливості
Особливості та специфіка різних типів проведення уроків музики: урок введення в тему. Урок поглиблення теми. Урок узагальнення теми. Домінантний урок (урок хорового співу, урок-слухання музики, урок-інсценізація, урок-виконання музики тощо). Синтетичний урок (інтегрований, комбінований, бінарний).
Рекомендований варінт розробки плану та композиційної побудови уроку музики.
Тема:
Мета:
Завдання:
Технологічний інструментарій (дидактичне, методичне забезпечення, технічні засоби, мультимедійні технології) Програмовий матеріал: музичні твори для слухання музики та виконавської діяльності.
Структура уроку та рівні організації матеріалу: музичний. словесно-вербальний, наочно-дидактичний, ілюстративний. Організація та створення умов для духовного осягнення музики в процесі діалогового міжособистісного спілкування. Перетворювальний вплив музики на формування особистісного духовно-ціннісного світу школярів у розкритті їх творчого потенціалу та розвитку усвідомлених музичних потреб у спілкуванні з музичним мистецтвом
Драматургічний хід уроку ( композиція, сценарій)
1. Організаційний момент.
2. Актуалізація базових знань та стимулювання розвитку музичних здібностей у створенні проблемних емоційно-пізнавальних музично-педагогічних ситуацій.
3. Організація видів музичної діяльності школярів: слухання музики; вокально-хоровий спів; музично-ритмічні рухи; музикування; диригування, музично-дидактичні ігри; імпровізація (вокальна, інструментальна, ритмічна); інсценізація.
Драматургія уроку та комбінування різних видів музичної діяльності визначається метою та способами, засобами розкриття теми на основі організації діалогічного спілкування з музикою у взаємодії вчитель – музика – діти.
4. Результативний підсумок уроку та оцінювання.
5. Творчі завдання для учнів.
6. Використана література.
Ключові слова: драматургія, композиція, художньо – педагогічне спілкування, музикування, музичні здібності.