
- •1.Есеп.А елінде 100 отбасы бар, олардың 1 жартысы .Тұтынуға шекті бейімділігі (mpc) ½, қалғанының 3/4 . Қолдағы бар табыс 10000 долл өсті.
- •6. Есеп.
- •8 Есеп.ЭкономикадаAd as параметрлері берілген:
- •10.Есеп.
- •12 Есеп
- •14 Есеп
- •1 Банкте депозитке 2000 тг салынды...
- •16 Есеп
- •22 Есеп.
- •23. Есеп
- •24Есеп,
- •25 Есеп.
- •27 Есеп,
- •28 Есеп
- •29.Есеп
- •30 Есеп
22 Есеп.
С=100+0,75(У-Т)
І=600-50R
G=400
T=320
M/P=300
L
(r;Y)=400+0.5Y-80R
T/K : r,Y-? G =50;
Шешуи:
: 1) Y=C+I+G
100+0.75(Y-320)+600-50+400=Y
0.25Y=860-50r
Y=3440-200rIS теңдеуі
(M/P)0=L(r,Y)
300=400+0.5Y-80r
-0.5Y=100-80r
0.5=80r-100
Y
=160r-200
LMтеңдеуі
r LM
11
10
9 IS2
8 IS1
1200 1300 1400 1500 1600 Y
3440-200r=160-200
360r=3640
r*=10,1
Y*=1416
2.
Y=100+0,75Y-240+600-50+450
0,25Y=910-50r
Y=3640-200r IS
Y=160r-200 LM
3640-200r=160r-200
3840=360r
r*=10,7
Y*=1512
Жауабы :1.r*=10,1 Y*=1416
2.r*=10,7 Y=*1512
23. Есеп
Берілгені:
ЖҰӨ = 4800
TИ = 300
ЖИ = 800
T – G = 30
C = 3000
G = 960
Т/к: ТҰӨ, Nx, T, ҚБТ, Sж = ?
Шешуі:
ТҰӨ = ЖҰӨ – DN
DN = ЖИ – TИ = 800 – 300 = 500
ТҰӨ = 4800 – 500 = 4300
У = С + I + G + Nx
3000 + 800 + 960 + Nx = 4800
Nx = 40
T – G = 30
T = 30 + G = 990
ҚБТ = У – Т = 4800 – 990 = 3810
Sж = У – Т – С = 3810 – 3000 = 810
24Есеп,
Келесілерді есептеңдер: M1-? M2-? M3-?
Шағын мерзімді салым =1630
Ірі мерзімді салым =645
Чектік салым =448
Чектік мерзімді жинақ салымы=300
Қолма-қол=170
T/K M1-? M2-? M3-?
Шешуі:
М1 = қолма-қол ақша + чектік салымдар = 170 + 448 = 618
M2 = M1 + чексіз мерзімді жинақ салымдар + шағын мерзімді салымдар = 618 + 300 + 1630 = 2548
M3 = M2 + ірі мерзімді салымдар = 2548 + 645 = 3193
Жауабы: М1 = 618; M2 = 2548; M3 = 3193
25 Есеп.
Берілгені: жиынтық шығыстар функциясы Е= 600+75Y, y=6000, табу керек: ЖІӨ алшақтығын анықтаңдар, графикте көрсетіңдер. Алшақтықты жою үшін қандай саясат қолдану керек?
Шешуі:
Е=600*0,75*У=600+0,75*6000=5100
Унакты=5100
Жауабы: Унакты=5100
Е У*
6 000
У
5 100
5100 6000 У
26 есеп.
Берілгені: У=6000, Iж=800, Iт=200, C=3200, G=970, T-G=30, табу керек: 1)ТҰӨ, 2)Nx 3) T, 4)Y-T, 5) Sp
Шешуі:
1)ЖҰӨ-N=ТҰӨ
ТҰӨ=6000-(ЖИ-ТИ)=6000-600=5400
2)Nx+C+I+G=Y
Nx=Y-C-I-G=6000-3200-800-970=1030
3)T-G=30
T=30+G=1000
4)Yd=Y-T=6000-1000=5000
5)Sжеке=Y-C-T=6000-3200-1000=1800
Жауабы: ТҰӨ=5400 Nx=1030 T=1000 Yd=5000 Sжеке=1800
27 Есеп,
Бер
Д=5трил.т
Сu=2трил.т
Rr=Re/D=1/4
Табу керек: Ma?
Шешуы:
m
= M/MB=
=
Re =D/4 = 5/4
28 Есеп
БанктеD=5000тг салыпrr=15%=0.15
5 Банкке дейн депозиттер кенею процессы:
Шешуы:
Д1=5000; Re1=rr D1=750
Д1-Re1=4250
Д2= 4250; Re2=rr D2=637,5
Д2 - Re2 = 3612,5
Д3=3612,5; Re3=rr D3=541,875
Д3 - Re3 = 3070,625
Д4= 3070,625; Re4=460,59375
Д4 - Re4= 2610,03125
Д5 = 2610,03125; Re5=391,504688
Д5 - Re5 = 2218,526562
md = 1/rr = 1 / 0,15 = 6,7