
- •1.Есеп.А елінде 100 отбасы бар, олардың 1 жартысы .Тұтынуға шекті бейімділігі (mpc) ½, қалғанының 3/4 . Қолдағы бар табыс 10000 долл өсті.
- •6. Есеп.
- •8 Есеп.ЭкономикадаAd as параметрлері берілген:
- •10.Есеп.
- •12 Есеп
- •14 Есеп
- •1 Банкте депозитке 2000 тг салынды...
- •16 Есеп
- •22 Есеп.
- •23. Есеп
- •24Есеп,
- •25 Есеп.
- •27 Есеп,
- •28 Есеп
- •29.Есеп
- •30 Есеп
12 Есеп
Экономика келесі теңдеулермен сипатталады...
Б ерілгені: шешуі:
С=200+0,75(У-Т) У= C+I+G
І=200-25r 1) 200+0,75(У-100)+200-25r+100=Y
G=N=100 200+0,75Y-75+200-25 r=Y
L(r; Y)=Y-100r 0,25Y=425-25 r
M=1000 IS теңдеуі: У=1700-100r
P =2 L(r; Y)= → Y-100r=500
m\k: 1. r⃰ ; Y⃰ LM теңдеуі: У=500+100r
2. ∆G=50; r⃰ ; Y⃰ 500+100r=1700-100r
200 r=1200
r⃰ =6
r Y⃰=500+100*6=1100
8 LM
6
r⃰
4 IS
2 Y⃰
800 1000 1100 1200 1400 У
2) ∆G=50→ Gꞌ=150
200+0,75(У-100)+200-25r+150=Y
0,25Y=475-25 r
IS теңдеуі: У=1900-100r
LM теңдеуі: У=500+100r
500+100r=1900-100r
200 r=1400
r⃰ =7
Y⃰=1900-100*7=1200
r
8 LM
6 r⃰
4
2
Y⃰
800 1000 1100 1200 1400 1600 У
Жауабы: r⃰ =6; Y⃰=1100
r⃰ =7; Y⃰=1200
№13 есеп.
Экономика келесі теңдеулермен сипатталады: C=200+0,75(Y-T),I=200-25r,G=T=100…..
Берілген: Шешуі:
C=200+0,75(Y-T) Y=C+I+G
I=200-25r 200+0,75(Y-100)+200-25r+100=Y
G=T=100 200+0,75Y-75+200-25r+100=Y
L(r,Y)=Y-100r 0,25Y=425-25r
M
Y=1700-100r
=1000P =2 IS теңдеуі:
Т\к:1)r*,Y*=?
2)∆M=200, L(r,Y)=
r*,Y*=?
Y-100r=500
Y=500+100r
LM теңдеуі
R LM1
8 LM2
6
4
2 IS
800 1000 1200 1400 1600 Y
2) ∆M=200
M'=1200
Y=600+100r
LM теңдеуі
600+100r=1700-100r
200r=1100
r=5,5
Y=600+550=1150
r
10 LM2
8 LM1
6
4
2
800 1000 1200 1400 1600 1800 Y
P
8
6
4 AD2
2 AD1
800 1000 1200 1400 1600 1800 Y
MV=PY
500V=2*1100
AP1:
AP2:
14 Есеп
1 Банкте депозитке 2000 тг салынды...
Берілгені: Шешуі:
Д
=2000тг
=rr*
=200
D-Re=2000-200=1800
r
r=0.1
=rr*
=180
D-Re=1800-180=1620
m
\k:
=rr*
=162
D-Re=1620-162=1458
1
)
кеңею процесі
=rr*
=145.8
D-Re=1458
-
145.8=1312.2
2
)
=rr*
=131.22
D-Re=1312.2-
131.22=1180.98
=
=
=10
Жауабы: кеңею процестері: 1800; 1620; 1458; 1312,2; 1180,98
=10
15) есеп Ақша жиыны: трлн.тг (D) +1 трлн.тг (Cu). Ақша базасын анықтау шарты: депозиттерге қатынасы ¼. сr депозиттеу...
Б ерілгені: Шешуі:
М=D+Cu=4+1=5
D=4 m=
Cu=1
Re/D=1/4
Re
Табу керек: m-?
Жауабы: m=2,5