
- •З дисципліни «Управління ресурсами і витратами»
- •1. Визначаємо тривалість технологічного циклу для масового типу виробництва:
- •2. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією планування (ві).
- •3. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією організації (віі).
- •4. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією мотивації (вііі).
- •5. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією контролю на підприємстві (віv).
- •6. Отримані результати зводимо в таблицю для порівняння:
- •7. Будуємо графіки для порівняння витрат за функціями управління і підрозділами підприємства.
4. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією мотивації (вііі).
4.1. Визначаємо фонд заробітної плати підприємства:
ФЗП = 44*2,5 + 114*2,2 + 39*1,8 + 44*1,8 + 29*2,0 + 24*1,9 = = 613,8 тис. грн.
4.2. Визначаємо витрати за функцією мотивації:
ВІІІ = ЗП*7%/100% = 613,8*7%/100% = 42,96 тис. грн.
4.3. Визначаємо витрати з мотивації по підрозділах та їх структуру:
Таблиця 4
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ДЕВ |
КС |
в3.1 |
в3.2 |
в3.3 |
в3.4 |
в3.5 |
в3.6 |
|
Кількість працюючих, чол. |
44 |
114 |
39 |
44 |
29 |
24 |
Структура витрат з мотивації за часом, % |
14,9 |
38,8 |
13,3 |
14,9 |
9,9 |
8,2 |
Витрати з мотивації по підрозділах, тис. грн. |
6,4 |
16,7 |
5,7 |
6,3 |
4,3 |
3,5 |
Загальна кількість працюючих: 44+114+39+44+29+24 = 294 чол.
Структура витрат з мотивації, %:
АУ% = 44/294*100% = 14,9%
ОВ% = 114/294*100% = 38,8%
ДВ% = 39/294*100% = 13,3%
Об.В% = 44/294*100% = 14,9%
ЕВ% = 29/294*100% = 9,9%
КС% = 24/294*100% = 8,2%
Витрати з мотивації в апараті управління (АУ):
в3.1 = 42,96*14,9%/100% = 6,4 тис. грн..
Витрати з мотивації в основному виробництві (ОС):
в3.2 = 42,96*38,8%/100% = 16,7 тис. грн..
Витрати з мотивації у допоміжному виробництві (ДВ):
в3.3 = 42,96*13,3%/100% = 5,7 тис. грн..
Витрати з мотивації в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в3.4 = 42,96*14,9%/100% = 6,3 тис. грн..
Витрати з мотивації у дослідно-експериментальному виробництві (ДЕВ):
в3.5 =.42,96*9,9%/100% = 4,3 тис. грн..
Витрати з мотивації в комерційній службі (КС):
в3.6 = 42,96*8,2%/100% = 3,5 тис. грн..
5. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією контролю на підприємстві (віv).
5.1. Визначаємо витрати за функцією контролю на підприємстві:
ВІV = ВІ*20%/100% = 41,5*20%/100% = 8,3 тис. грн.
5.2. Визначаємо витрати з контролю по підрозділах та їх структуру:
Таблиця 5
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ДЕВ |
КС |
в4.1 |
в4.2 |
в4.3 |
в4.4 |
в4.5 |
в4.6 |
|
Структура витрат з контролю за часом, %* |
14,9 |
38,8 |
13,3 |
14,9 |
9,9 |
8,2 |
Витрати з контролю по підрозділах, тис. грн. |
1,23 |
3,22 |
1,1 |
1,23 |
0,82 |
0,68 |
* структура витрат з контролю так само пропорційна кількості працюючих, як і структура витрат з мотивації
Витрати з контролю в апараті управління (АУ):
в4.1 = 8,3*14,9%/100% = 1,23 тис. грн.
Витрати з контролю в основному виробництві (ОС):
в4.2 = 8,3*38,8%/100% = 3,22 тис. грн.
Витрати з контролю у допоміжному виробництві (ДВ):
в4.3 = 8,3*13,3%/100% = 1,1 тис. грн.
Витрати з контролю в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в4.4 = 8,3*14,9%/100% = 1,23 тис. грн.
Витрати з контролю у дослідно-експериментальному виробництві (ДЕВ):
в4.5 = 8,3*9,9%/100% = 0,82 тис. грн.
Витрати з контролю в комерційній службі (КС):
в4.6 = 8,3*8,2%/100% = 0,68 тис. грн.