
- •З дисципліни «Управління ресурсами і витратами»
- •1. Визначаємо тривалість технологічного циклу для масового типу виробництва:
- •2. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією планування (ві).
- •3. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією організації (віі).
- •4. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією мотивації (вііі).
- •5. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією контролю на підприємстві (віv).
- •6. Отримані результати зводимо в таблицю для порівняння:
- •7. Будуємо графіки для порівняння витрат за функціями управління і підрозділами підприємства.
2. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією планування (ві).
2.1. Визначаємо середньогодинну заробітну плату для 3-ьох підрозділів (апарату управління, дослідно-експериментального виробництва і комерційної служби):
20 роб. днів * 8 год. = 160 год.
ЗП = (44*2,5 + 29*2,0 + 24*1,9)/160 = 1,33 тис. грн.
2.2. Визначаємо витрати за функцією планування:
ВІгод = 0,2*ТЦм = 0,2*156 = 31,2 год.
ВІ = ВІгод*ЗП = 31,2*1,33 = 41,5 тис. грн.
2.3. Визначаємо витрати з планування по підрозділах:
Таблиця 2
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ДЕВ |
КС |
в1.1 |
в1.2 |
в1.3 |
в1.4 |
в1.5 |
в1.6 |
|
Структура витрат з планування за часом, % |
10 |
60 |
15 |
20 |
15 |
10 |
Витрати з планування по підрозділах, тис. грн. |
4,15 |
24,9 |
6,22 |
8,3 |
6,22 |
4,15 |
Витрати з планування в апараті управління (АУ):
в1.1 = 41,5*10%/100% = 4,15 тис грн.
Витрати з планування в основному виробництві (ОС):
в1.2 = 41,5*60%/100% = 24,9 тис грн.
Витрати з планування у допоміжному виробництві (ДВ):
в1.3 = 41,5*15%/100% = 6,22 тис. грн.
Витрати з планування в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в1.4 = 41,5*20%/100% = 8,3 тис. грн.
Витрати з планування у дослідно-експериментальному виробництві (ДЕВ):
в1.5 = 41,5*15%/100% = 6,22 тис. грн.
Витрати з планування в комерційній службі (КС):
в1.6 = 41,5*10%/100% = 4,15 тис. грн.
3. Визначаємо витрати за підрозділами і функцією організації (віі).
3.1. Визначаємо середньогодинну заробітну плату для всіх підрозділів:
ЗП = (44*2,5+114*2,2+39*1,8+44*1,8+29*2,0+24*1,9)/160= 3,83 тис. грн.
3.2. Визначаємо витрати за функцією організації:
ВІІгод = 0,4*ТЦм = 0,4*156 = 62,4 год.
ВІІ = ВІІгод*ЗП = 62,4*3,83 = 124 тис. грн.
3.3. Визначаємо витрати з організації по підрозділах:
Таблиця 3
|
АУ |
ОВ |
ДВ |
Об.В |
ДЕВ |
КС |
в2.1 |
в2.2 |
в2.3 |
в2.4 |
в2.5 |
в2.6 |
|
Структура витрат з організації за часом, % |
10 |
40 |
10 |
15 |
10 |
5 |
Витрати з організації по підрозділах, тис. грн. |
12,4 |
49,6 |
12,4 |
18,6 |
12,4 |
6,2 |
Витрати з організації в апараті управління (АУ):
в2.1 = 124*10%/100% = 12,4 тис. грн..
Витрати з організації в основному виробництві (ОС):
в2.2 = 124*40%/100% = 49,6 тис. грн..
Витрати з організації у допоміжному виробництві (ДВ):
в2.3 = 124*10%/100% = 12,4 тис. грн..
Витрати з організації в обслуговуючих господарствах (Об.В):
в2.4 = 124*15%/100% = 18,6 тис. грн..
Витрати з організації у дослідно-експериментальному виробництві (ДЕВ):
в2.5 = 124*10%/100% = 12,4 тис. грн..
Витрати з організації в комерційній службі (КС):
в2.6 = 124*5%/100% = 6,2 тис. грн.