Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ММ_Пр№4.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
515.58 Кб
Скачать

7. Хід розв’язання

На першому кроці виберемо довільний варіант структури ПА. Відобразимо його множиною Х1 :

Х1 = {х21; х61; х81; х91; х101},

Наступним кроком є визначення відповідних відношень по кожному хі із множини Х1 та розташування їх в порядку зростання:

< < < < .

Початковий опорний план визначимо наступним чином: нехай х101 =1, оскільки найменше. Віднімаючи від сумарної граничної вартості вартість даного ФМ, одержимо вартість, яка розділиться між рештою ФМ даної множини, тобто:

х101 =1, = 22700 − 1470 = 21230;

х91 = 1, = 21230 − 1560 = 19670;

х61 =1, = 19670 − 8900 = 10770.

Для наступного ФМ v21 = 11050 > = 10770, тому х21 набуде дробового значення, а ФМ х81, що залишився, позначимо нулем.

Таким чином, початковий опорний план:

.

Так як ФМ х21 вичерпав закладений ресурс по вартості і не задовольняє умові задачі, замінимо його на еквівалентний – х22. Тоді множина, яку розглядатимемо далі, буде включати в себе:

Х2 = {х22; х61; х81; х91; х101}.

При порівнянні відношень в даному випадку одержимо:

< < < < .

Отож,

х101 =1, = = 21230;

х91 = 1, = = 19670;

х21 = 1, = 19670 – 5600 = 14070;

х61 = 1, = 14070 – 8900 = 5170;

v81 = 10100 > = 5170, тому ФМ х81 буде мати дробове значення.

Таким чином, новий опорний план:

.

Міркуючи аналогічно, ФМ х81 замінимо на х82. Так як він виконує одразу дві функції, то із множини Х2 вилучимо ФМ х101. Отож, наступний варіант структури ПА представимо множиною:

Х3 = {х22; х61; х82; х91}.

Тоді

< < < ,

отож,

х91 = 1, = 22700 − 1560 = 21140;

х22 = 1, = 21140 – 5600 = 15540;

х82 = 1, = 15540 – 12040 = 3500;

v61 = 8900 > = 3500, тому ФМ х61 − дробовий.

Таким чином, опорний план:

.

Замінимо ФМ х61, що має дробове значення, на х62. Одержимо:

Х4 = {х22; х62; х82; х91}.

При цьому

< < < ,

Тоді

х91 = 1, = = 21140;

х22 = 1, = = 15540;

х62 = 1, = 15540 – 9380 = 6160;

v82 = 12040 > = 6160, звідси:

.

Введемо чергову заміну. Замість ФМ х82 підставимо х83. Врахуємо, що зникає потреба у включенні ФМ х9 до розглядуваного варіанту структури ПА, оскільки ФМ х83 та х9 виконують одну і ту ж функцію. Отримаємо множину:

Х5 = {х22; х62; х83; х101}.

Тоді

< < < ,

х101 = 1, = 22700 – 1470 = 21230;

х22 = 1, = 21230 − 5600 = 15630;

х62 = 1, = 15630 – 9380 = 6250;

v83 = 13200 > = 6250, тому:

.

Далі замінюємо ФМ х83 на х84. В даному разі виключаємо з розгляду ФМ х9 та х10. Отримаємо множину:

Х6 = {х22; х62; х84}.

Причому

< < .

Тоді

х22 = 1, = 22700 − 5600 = 17100;

х84 = 1, = 17100 – 14020 = 3080.

v62 = 9380 > = 3080, тож опорний план:

.

Як бачимо, обидва типорозміри ФМ, що призначені для повздовжнього зварювання (х61 та х62), набули дробових значень. Однак, виконання даної функції є обов’язковою при здійсненні технологічного процесу пакування, тому виключити цей ФМ зі складу ПА неможливо, тож необхідно вибрати той із них, який більшою мірою задовольняє умові задачі, тобто при < перевагу слід надати елементу х61. Віднімемо його вартість від початкової граничної і одержимо:

= 27700 − 9200 = 18500.

Приймемо як обмеження по вартості для решти ФМ, які формуватимуть структуру ПА при подальшому розрахунку.

Надалі слід перейти до розгляду наступного по величині відношення ФМ. Проте, у даному випадку ним є ФМ х8, всі типорозміри якого вже були використані при генеруванні варіантів структури ПА, тоді як ФМ х23 ще не був розглянутий. Підставимо його в множину Х6 замість х22, тоді будемо мати:

Х7 = {х23; х61; х84}.

Оскільки ФМ х61 уже вибраний, порівнювати його з іншими ФМ даної множини недоцільно.

Таким чином,

< ;

х23 = 1, = 18400 − 3540 = 14860;

х84 = 1, = 14860 − 14020 = 840.

Одержимо опорний план:

.

Множина не містить нульових та дробових елементів, що відповідає умові задачі.

Варіант структури у складі ФМ х92, що залишився нерозглянутим, не перевіряємо, так як при одержаному варіанті структури, відображеному множиною Х7, виконання його функції передбачене ФМ х84.

Таким чином, можемо вважати, що

Х7 = {х23; х61; х84} = Хопт ,

тому приймемо множину Х7 розв’язком задачі.

Варіанти структур ПА, одержані в процесі розв’язування задачі, а також числові розв’язки по них зведені в табл. 2. Послідовність вибору ФМ та отримані результати по варіантах компонувань представлено на рис. 3.

Таблиця 2

Варіанти структури пакувального автомату

Варіант структури

пакувального автомату

Функціональні модулі, що формують структуру пакувального автомату

Сумарна вартість vіΣ

Сумарний КВГΣ

Х1

х21, х61, х81, х91, х101

33080

0,1338

Х2

х22, х61, х81, х91, х101

33550

0,1026

Х3

х22, х61, х82, х91

28100

0,1131

Х4

х22, х62, х82, х91

28580

0,1335

Х5

х22, х62, х83, х101

29650

0,1452

Х6

х22, х62, х84

29000

0,1256

Х7

х23, х61, х84

26460

0,1259

Рис. 3. Послідовність вибору функціональних модулів при генеруванні варіантів компонувань пакувального автомату