
Задачі- шпори АБД
.doc
Задача 1
Класифікація
кредитного портфеля
% ризику
Попередній
період
Звітний період
Відхилення
сума, тис грн
пито
ре-зерв, тис. грн
сума,тис
грн
пито
резерв
сума
пито
резерв
ма вага, %
ма вага, %
ма вага, %
Стандартні
кредити
1
105000
37,36=105000/ 281050*100
1*105000/ 100=1050
105300
36,55=105300/ 288100*100
1053
105300-105000=300
36,55-37,36=4,26
1053-1050=3
Кредити під
контролем
5
98500
35,05
4925
99200
34,43
4960
700
-0,62
35
Субстандартні
кредити
20
74500
26,51
14900
80400
27,91
16080
5900
1,4
1180
Сумнівні кредити
50
1650
0,59
825
2000
0,69
1000
350
0,1
175
Безнадійні
кредити
100
1400
0,49
1400
1200
0,42
1200
-200
-0,07
-200
Всього
281050
100
23100
288100
100
24293
7050
__
1193
Кредитний
ризик= Σрезервів / Σкредитний портфель;
для Укр ≈0,10 0п=23100/281050=0,0822;
2п=24293/288100=0,0843; Відхилення: 0,0843-0,0822=0,0021-
коефіціент ризику не високий;
1п=23100/288100=0,08018; Вплив кредитного портфеля
на коефіціент ризику: 0,08018-0,0822=-0,00202;
Вплив резерву на коефіціент ризику:
0,0843-0,08018=0,00412 Висновки:
за
досліджуваний період сума резерву за
кредитними операціями банку зріз із
23100 тис. грн. до 24293 тис. грн. (на 1193 тис.
грн.). Якість кредитного портфеля (рівень
ризиковості) дещо погіршився, якщо на
початок періоду вона становила 0,0822, то
на кінець 0,0843. Проте, банк покращив свою
роботу з проблемними кредитами, а також
збільшив кредити стандартних позик.
Задача 6
Показники
До запи-
До 1 міс
Від 1 до 3 міс
Від 3 до 6 міс.
Від 6 міс. до
1 року
Понад 1 рік
Усього
тання
1. Чутливі
активи
10700
14000
35000
40000
58000
59200
216900
2. Чутливі
зобов’язання
10800
14500
32000
45000
51000
50690
203990
3.
GAP
10700-10800=-100
-500
3000
-5000
7000
8510
12910
4.Кумулятивний
GAP
-100
(-) 100+(-500)=-600
2400
-2600
4400
12910
5.Індекс процентного
ризику, %
(|-100|/ 216900) *100=0,05
(|-600|/ 216900) *100=0,28
1,11
1,2
2,03
5,95
6.Зміна процентних
ставок, %
-1,5
-2
-1,9
1,7
1,5
1,2
-
7.Зміна прибутку
(-100)*(-0,15)=-15
(-600)*(-0,02) = 12
45,6
44,2
66
15,49
Висновок:
в період 1 рік індекс % ризику перевищує
граничний розмір % ризику (5%). Тому
необхідно банку скоригувати розмір
чутливих активів ы зобовязань у
відповідному періоді. При зменшені %
ставки на 1,5%, чутливі активи і зобовязання
до запитання, прибуток зменшаться на
15 тис.грн.
Задача 3
Показники
Попередній
рік
Звітний рік
Відхилення
1.Прибуток піс
оподаткування, тис. грн
759
1009
250
2.Капітал бан.,
тис. грн
54342
57601
3259
3.Прибут-ість
капіталу, %
1,37
1,79
0,42
4.Активи бан/,
тис. грн
324516
687270
362754
5.Прибутк-ть
активів
0,0023
0,0015
-0,0008
6.
Мультипл.
капіталу
5,9717
11,9316
5,9599
Прибутковість
капіталу (ROE)=Прибутковість
активів (ROA)*Мультиплікатор
(Mk);
ROA=Чистий
прибуток/Активи; Mk=Активи/Капітал;
Вплив факторів на прибутковість капіталу
(за моделями абсолютних різниць):
1
модель:
Вплив ROA
на ROE=відхилення
за показниками ROA*
Mk
попереднього року=(-0,0008)*5,9717=-0,0048 Отже,
при зменшенні прибутковості активівт
на 0,08%, прибутковість капіталу буде
зменшуватись на 0,48%. Мк на ROE=
ROA
за звітний період*відхилення за
Мк=0,0015*5,9599=0,0089 Отже, внаслідок збільшення
Мк на 5,9599, прибутковість капіталу зросте
на 0,89%.
Задача 2
Показники
Попередній рік
Звітний рік
Відхилення
1. Середня
процентна ставка,%
17
15
15-17=-2
2. Середній
термін залучення коштів, дні
320
340
20
3. Сума
залучених депозитів, тис. грн
954000
1254500
300500
4. Процентні
витрати банку від здійснення депозитних
операцій, тис. грн
142185,2
175286,3
33101,1
Вплив факторів
(ланцюгові підстановки):
0п:(17*320*954000)/(100*365)=142185,2 (тис.грн.);
1п:(15*320*954000)/(100*365)=125457,5 (тис.грн.) ∆%витрат
(∆%ставки)=125457,5-142185,2=-16727,7 (тис.грн.) При
зміні % ставки (зниження по 230), % витрати
знизилися на 16727,7 тис.грн.; 2п:
(15*340*954000)/(100*365)=133298,6 (тис.грн.); ∆%витрат
(∆%ставки)=133298,6-125457,5=7841,1 (тис.грн.) При
зміні терміну на 20 років, % витрати
збільшаться на 7841,1 (тис.грн.); 3п:
(15*340*1254500)/(100*365)=175286,3 (тис.грн.); ∆%витрат(вплив
зміни на витрати)=175286,3-133298,6=41987,7(тис.грн.)
При зміні залучених коштів на 300500 тисч.
Грн., витрати знизяться на 41987,7 тис.грн.;
Вплив факторів за ............... абсолютних
різниць: Вплив % ставки=
(-2*320*954000)/(100*365)=-16727,7; Вплив терміну:
(15*20*954000)/(100*365)=7841,1; Вплив
суми=(15*340*300500)/(100*365)=41987,7.
Задача 7
Показники
Попередній
період
Звітний період
Відхилення (+, -)
Прибуток після
оподаткування
3800
4450
650
Активи банку
210000
221500
11500
Прибутковість
активів, %
1,81
2,01
0,2
Вплив факторів:
0п:(3800/210000)*100=1,81%; 1п: )3800/221500)*100=1,72%; Вплив
активів банку: 1,72-1,81=-0,09%; При збыльшены
активыв банку на 11500, прибутковысть
активыв зменшиться на 0,09%.; 2п:
(4450/221500)*100=2,01% Вплив прибутку пысля
оподаткування: 2,01-1,72=0,29% При збыльшенны
чистого прибутку на 650 тис. грн.,
прибутковысть активыв збыльшиться на
0,29%.
Задача 9
Показники
Попередній період
Звітний період
Відхилення
1.
Основний капітал
28000
34300
6300
2.
Додатковий капітал
15650
11700
-3950
3.
Додатковий капітал, який беруть в
розрахунок
4.
Відвернення
1100
1200
100
5.
Регулятивний капітал банку
2800+15650-1100=42550
44800
2250
6.
Активи банку з врахуванням коефіцієнтів
ризику
197800
198500
700
7.
Норматив адекватності регулятивного
капіталу,% Н2
≥10;
≥10
8.
Фактичне значення нормативу адекватності
регулятивного капіталу,% Н2
(42550/197800) * 100=21,51%
(44800/198500) * 100=22,57%
1,06%
9.
Відхилення фактичного значення Н2
від нормативного,%
21,51-10=11,51 %
12,57%
1,06%
Регулятивний
капытал=Основний капытал+Додатковий
капытал-Выдвернений; Н2=(Регулятивний
капытал/Активи)*100%; Висновок:
протягом дослыджуваного перыоду, банк
дотримуэться нормативу Н2 ы покращив
його на 1,06%.
Задача 4
Показники
Попередній період
Звітний період
Відхилення
1. Ліквідні активи,
тис. грн.
26450
30200
3750
2. Зобов’язання,
тис. грн.
120400
141200
20800
3. Нормативне
значення, %
≥20
≥20
4.Фактичне значення
нормативу короткострокової ліквідності,
%
21,97
21,39
-0,58
5.
Відхилення
фактичного значення Н6 від нормативного,
%
1,97
1,39
-0,58
Н6=Ліквідні
активи/Короткі зобовязання; Вплив
ліквідних активів по Н6: (3750/120400)*100=3,11%;
Вплив зобовязань на Н6: 30200/20800=1,45
Н6-норматив короткострокової ліквідності.
Задача 5
Показники
Попередній
рік
Звітний рік
Відхилення
1. Прибуток до
оподаткування, тис. грн
9100
10870
1770
2. Дохід, тис. грн
102540
104500
1960
3. Активи, тис.
грн
216240
295125
78885
4. Капітал, тис.
грн
68900
79000
10100
5. Дохідність
активів
102540/216240=0,4742
0,3541
-0,1201
6. Мультиплікатор
капіталу
216240/68900=
3,1385
3,7358
0,5973
7. Рентабельність
доходу
9100/102540=
0,1321
0,104
-0,0281
Прибуток до
оподаткування=Капітал*Дохідність
активів*Мультиплікатор капіталу*Рентабельність
доходу. Метод абсолютних різниць: Вплив
капіталу на прибуток до
оподаткування=10100*0,4742*3,1385*0,1321=1985,67
(тис.грн.) При збільшенні капіталу на
10100, прибуток до оподаткування зросте
на 1985,67 (тис.грн.). Вплив дохідності:
79000*(-0,1201)*3,1385*0,1321=-3933,64. При зменшені
дохідності активів на 0,1201 тис.грн.,
прибуток до оподаткування знизиться
на на 3933,64 тис. грн.. Вплив
Мк=79000*0,3541*0,5973*0,1321=2207,23 При збільшені Мк
на 0,5976, прибуток до оподаткування
збільшиться на 2207,23. Вплив
рентабельності:79000*0,3541*3,7358*(-0,0281)=-2936,59.
Задача 8
Показники
Попередній період
Звітний період
Відхилення
Темп приросту,
%
Витрати
21100
22570
1470
((22570-21100)/
21100)*100=6,97
Дохід
32400
34100
1700
5,25
Витрати на 1 грн.
доходу
0,651
0,6619
0,011
Вплшив факторів:
0п: (21100/32400)*100=65,1%; 1п: (21100/34100)*100=61,9%; Вплив
зміни витрат: 61,9-65,1=-3,2; 2п:
(22570/34100)*100=66,19; Вплив зміни доходу:
66,19-61,9=4,29.