Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Харківська гімназія.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
155.22 Кб
Скачать

Харківська гімназія № 65 Харківської міської ради Харківської області

Розробка уроку за темою: Знання потрібні для життя. Для України майбуття

Підготувала: вчитель початкових класів

Олійник О.В.

Харків-2010

Знання потрібні для життя Для України майбуття.

Тема уроку :

Мета уроку : формувати в учнів інтерес до навчання , уміння здобувати знання ; розвивати пізнавальні інтереси, виховувати патріотизм, бажання приносити

користь країні.

Обладнання уроку

плакат «Країна мрій» , таблиця «Де здобуваються знання», ілюстраціі гімназії , плакат «Що дають людине знання».

Хід уроку :

  1. Самовизначення до діяльності.

  2. Актуалізація знань та фіксація труднощів.

  1. Бесіда-гра «Країна мрій».

-Діти, я хочу, щоб зараз на хмаринках, які летають у вас на партах ви написали про своі мрії: яку професію хочете обрати, чого прагнете досягти в житті, і, коментуючі свої записи помістили їх на плакаті « Країна мрій».

  • Сьогодні це було легко зробити. А чи легко здійснюються такі мрії? (Не завжди).

  • Яким багатством треба володіти, щоб ваші мрії стали реальністю? (Знаннями).

  1. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні під час уроку ми з вами, дорогі діти, спробуємо дати відповідь на запитання ( знайти ці відповіди).

  • Де людина здобуває знання?

  • Чому потрібно вчитися?

  • Як навчатися протягом усього життя?

  • Яку роль відіграють знання у житті людини, країни?

  1. Побудова проекту виходу з труднощів.

  1. Побудова таблиці «Де здобуваються знання»

Родина Школа, учитель

Знання

Комп*ютер,

інтенет

Книги,

Телебачення, радіо

  1. Гра «Мікрофон»

  • Що означають для вас слова школа, гімназія?

  1. Гра «Цікавинки».

  • Читання уривків рефератів про історію виникнення школи.

Школа , виявляєтся дуже давня. Вона з*явилася ще в давні часи, тоді греки називали ії «схоле». Школи відвідували тільки хлопчики вільних родин. Великий грецький філософ Платон був першим учителем, який організував навчання в місці, яке називав «академією».Термін навчання складав 3-4 роки.

Давні школи розташовувалися на майданчиках, де тренувалися війскові або проводилися паради. Майданчики ці називалися гімназіями. Пізніше Аристотель назвав свою школу ліцеєм. Цікаво, що в Німеччини школи почали називати гімназіями, у Франції - ліцеями, а шотландська школа - академія. Ці три назві

збереглися до наших часів.Жодна зі шкіл не була схожа на сучасну. Це були місця для діскусії.

Пізніше почали почали навчати школярів грамоти. Римські школи були схожи на сучасні. Неслухняних і лінивих учнів у школах сікли різками.

Понад сотню років тому школа стала схожею на сучасну . У ній вивчалися різни науки.

За Контитуцією України, всі діти йдуть до школи, щоб отримати знання і півноцінну середню освіту.

Всім відомо, що без школи,

Без знань, що мусиш там набути,

Не станешь у житті ніколи Тим, ким в дитинстві мрієш бути.

Н.Красоткіна

  1. Ланцюжок загадок.

Не кущ, а з листочками,

Не сорочка , а зшита,

Не людина, а говорить.

Що мовчить, а розуму вчить?

Будемо з нею довіку Жити- дружити.

Хто ж то такая В світі щаслива,

Мудра, правдива І жартівлива?

  • Народна мудрість говорить : «книга - це віконечко, через яке увесь світ видно». За віки людство зібрало у кники знання, відкриття, досвід, свої мрії.У книгах написано про все.

  1. Гра «Мікрофон»

  • Пригадаймо і назвемо правила поводження з книгою.

  • Брати книгу чистими руками.

  • Не перегинати сторінок.

  • Не класти в книжку інші предмети.

  • Користуватися закладками.

  • Не читати під час вживання їжі.

  • Обгону ти книжку, щоб довше служила.

  1. Бесіда « Хто людей питає, той і розум має».

  • Сьогодні ми з*ясували, що знання вам передають найрідніші люди: мама, тато, дідусі, бабусі. Адже вони поручь з вами з найперших днів вашого життя. Мами навчають норм та правил етикету, вчать як готувати їжу; разом з татом ви навчаєтесь майструвати. А мудрі бабусі та дідусі були першими учителями з історії, бо безліч разів розповідали вам про істричне минуле країни, про давні часи, народні перекази та легенди.

Ви не повинні соромитись запитувати у старших, бо хто багато питає, той багато знає.

  • Розкажіть, чого ви навчилися у свїх рідніх? (Розповідь дітей).

7. Конкурс загадок.

Загадки про новинки науки (телевізор, компьютер).

«Минають дні, минають роки,

Прогрес крокує повсякчас,

І вже новиночки науки Прийшли до школи і до нас».

  • А які саме? Спробуйте відгадати.

  1. Є цей приклад в кожній хаті,

Що ще можете сказати?

Для матусі серіал і футбол для тата Може скринка ця чудова?

Легко показати.(Т е л е в і з о р)

  1. Що за чудо агрегат Може робити все підряд- Співати, грати, читати, рахувати

Та найкращим другом стати. (К о м п* ю т е р)

  1. По килимку звіря біжить,

То замре, то побіжить.

Килимок не покидпє.

Що за звір, хто відгадає?

(Комп'ютерна мишка).

  • Ми пізнаємо нове за допомогою радіо , телебачення Днтернету, преси си розмов з іншими людмі. Залежно від ситуації можна здобувати знання і випадкової таким неконтрольованим навчанням тоапляєтся отримати недостовірну , а то і шкідливу інформацію. Не обов*язково все стане нам у пригоді.Ми можемо уникнути таких помилок, якщо підходити до навчання свідомо і контрольовано.

  • Назвіть правила роботи за компьютером.

  • Скільки часу можна проводити перед телеізором? Чому?

  1. Первінне закріплення у зовнішньому мовленні.

  1. Створення асоціативного куща «Освіта світло!»

  • Що для вас означає знання, освіта?

Сонечко

Повітря

Освіта

Знання

їжа

Вода

  1. Робота в групах . Створення плакатів «Що дають знання людині і захист ціх плакатів»

  2. Поради професора Мудрика.

  • Багато читай.

  • Вивчай хоча б одну іноземну мову.

  • Відвідуй музеї, бібіотеки, концерти, зібрання.

  • Записуйся в різні гуртки, секції, школи.

  • Багато спілкуйся з цікавими людьми.

  • Користуйся компьютером, Інтернетом.

  • Багато подорожуй.

  • Коли виростеш, отримай водійські права і еавчись керувати автомобілем.

  • Які поради ви вже виконуєте? ( Відповіді учнів).

  1. Рефлекси

  1. «Навчання - світло, йдить до нього,

Шлях шукайте свій, свою дорогу».

  1. учень Знання на собі не носити,

Вони поведуть вас в життя, Навчать и покажуть, як жити, Відкриється вам майбуття.

  1. учень Як будешь цей скарб зневажати, Життя не пробачить тобі.

І підеш стежками блукати, Почнеш докоряти собі.

Л.Мишура.

  1. Складання колективного вірша.

Школа всіх на пригортає

І, як мати, ЗАХИЩАЄ.

Тут вчимося й ростемо,

По країни знань ІДЕМО,

Дай знання нам, школо- мати, Щою усе моглі ми ЗНАТИ.

Бо знання 0 велика сила,

Що дає людині КРИЛА.

І дає людині світло,

Щоб ії душа РОЗКВІТЛА. Сонечка без знань нема,

А вночі - одна ПІТЬМА.

А хто грамоти уміє,

Той чудово жне та СІЄ Хто завжди книжки читає, Той усе на світі ЗНАЄ.

А хто має вже освіту

Той побачить більше СВІТУ.

Бо освіта прехороша,

А знання - Найлегша НОША. Тож ніколи не лінуйся,

А учися і ТРЕНУЙСЯ. Наполегливо навчайся,

Бути першим НАМАГАЙСЯ. Треба всі науки знати.

Щоб в житті ПЕРЕМАГАТИ. Бо знання - це зброя-диво.

З ними йди в життя ЩАСЛИВО. Пам*ятай, дитино мила,

Що знання -найбільша СИЛА! Знання потрібні для життя,

Для України МАЙБУТТЯ.

Н.Красоткіна

Школа

У читель

ВИХОВНА ГОДИНА НА ТЕМУ: «ХЛІБ НА НАШОМУ СТОЛІ. ЧИМ ПАХНЕ ХЛІБ?»

Мета: ознайомити дітей з тим, що хліб - це цінне харчування, це святиня народу; розширити знання учнів про хліборобську працю; учити бережно поводитися з хлібом; розвивати увагу, пізнавальні навички, сприйняття, уяву, розумові операції; виховувати шанобливе ставлення до хліба.

Обладнання:фотографії і малюнки із зображенням хліборобської праці

Хід заняття:

На дошці фотографії, малюнки, репродукції картин із зображенням хліборобської праці та її результатів.

  • Сьогодні ви дізнаєтеся, як .... на стіл прийшов. (На дошці записано речення, у якому слово хліб закрите карткою.) Що має прийти на стіл, ви дізнаєтеся, відгадавши загадку:

Хоч не солодкий, та дуже смачний.

Хоч і дешевий, проте дорогий.

Сядем обідати - він на столі..

Люблять його і дорослі, й малі. (Хліб)

Знімається картка, усі вголос читають:

Як хліб на стіл прийшов.

Послухайте, друзі, ви згодні?

Про хліб поговорим сьогодні,

Про що наші будуть слова:

Бо хліб - усьому голова.

  • У народі кажуть:

Хліб - святиня, хліб - життя.

А чи замислювалися ви над тим, чому саме так кажуть люди і звідки ж прийшов до нас хліб?