Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
30
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Читання г.Бойко “Хлюп-хлюп водиченька”, о.Коваленко “Хто купатиметься”. Іy тиждень

Заняття:

Тема: “Захворювання шкіри”.

Програмовий зміст. Познайомити дітей з захворюваннями шкіри, засобами боротьби з ними. Розповісти про причини, які викликають захворювання шкіри. Дати поняття про необхідність підвищення імунітету. Повторити правила догляду за шкірою. Виховувати охайність, дбайливе ставлення до власного організму.

Словник: прищ, фурункул, висипи, гній, імунітет.

Матеріал: картинки, з зображенням людей з різними захворюваннями, предмети гігієни, овочі, фрукти, сік.

Хід заняття:

  1. Розповісти, що з інфекцій шкіри найрозповсюджені – прищі, фурункули і нариви. Вони можуть з’явитися в різних місцях. Не можна їх видавлювати і здирати, щоб не рознести інфекцію.

  2. Для того, щоб шкіра не хворіла, вона повинна завжди бути чистенькою.

  3. Інфекція не переможе, якщо організм буде сильним. Для цього необхідно їсти багато свіжих овочів та фруктів, пити молоко і гарно висипатися.

  4. Д\гра “Мийдодир”. Повторити правила догляду за шкірою.

Бесіда “Які вітаміни потрібні для шкіри”.

Дати дітям поняття про те, що в продуктах, які не пройшли термічну обробку, в невеликій кількості знаходиться речовина дуже необхідна для нашого здоров’я – вітаміни. “Vita” – життя. Вони приймають участь в процесах засвоєння їжі, росту і розвитку організму. Існує кілька груп вітамінів, кожна з яких відповідає за здоров’я окремих органів і систем організму. Для того, щоб шкіра була здоровою, необхідно їсти моркву, капусту, абрикоси, масло, яєчні жовтки, печінку. В цих продуктах міститься вітамін А, який робить шкіру гладенькою, пружною.

Валеохвилинка “Перша допомога при пошкодженні шкіри”.

  • При падінні можна пошкодити шкіру. Вона починає кровити. Не треба лякатися крові.

  • Якщо ранка вкрита брудом, треба промити її під краном теплою водою.

  • Якщо кровотеча не припиняється, необхідно притиснути до ранки чисту носову хустинку і деякий час потримати так.

  • Не можна заливати ранку йодом. Так можна обпекти її, краще помазати йодом навколо ранки.

  • Потім накласти на ранку чисту марлеву пов’язку, закріпити її лейкопластирем.

Розповідь “Трави, що лікують шкіру”.

Познайомити дітей з лікувальними властивостями чистотіла, подорожника, вербового гілля. Розповісти дошкільнятам, що в давнину дітей завжди купали в цілющих травах. У купіль дівчинки клали ромашку (“щоб рум’яна була”), калину (“щоб красна була”), гілочку вишні (“щоб гарна була”), любисток (“щоб люб’язна була”), додавали меду чи молока. У купіль хлопчика клали гілочку дуба (“щоб міцний був, як дуб”), барвінок (“щоб довго жив”), чорнобривці (“щоб був чорнобровий”), хліб (“щоб завжди при хлібі був”).

В\ гра “Безпечно – небезпечно”.

“Безпечно – небезпечно” (Запропонувати дітям для розглядання картинки, на яких зображені різні дії дітей. Одні дії загрожують пошкодженню шкіри, інші– ні. Дошкільники повинні їх класифікувати).

С\р гра “Лікарня”. Запропонувати дітям розіграти сюжети: на прийомі в дерматолога; дитина поранилась; Самостійно перев’язати ранку, порадити пацієнту, як лікуватися за допомогою лікарських рослин.