Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Лохвицька Л.В., Андрющенко Т.К. Дошкільникам пр...doc
Скачиваний:
30
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Листопад

Тема: “БУДОВА І ФУНКЦІЇ ШКІРИ”.

Мета: Розширити знання дітей про шкіру як захисний орган тіла. Познайомити їх зі здатністю людини за допомогою дотику впізнавати предмети, а також здатністю шкіри реагувати на біль, тепло, холод. Розвивати в дітей бажання самостійно виконувати правила особистої гігієни.

Методичні рекомендації до теми: “будова та функції шкіри”. І тиждень

Спостереження за зовнішнім виглядом шкіри дитини та бабусі. Розгляд за допомогою збільшуваного скла зовнішнього вигляду шкіри дитини та бабусі. Визначити, що шкіра має непростий вигляд. У ній є маленькі дірочки – пори, волосинки і дуже багато тоненьких рисочок. Пояснити дітям, що малюнок з рисочок на пальцях людини індивідуальний. Тобто, ніколи не повторюється в різних людей. Звернути увагу, що в дитини шкіра пружна, гладенька, біла, а в старої людини – зморшкувата.

Розгляд ілюстрацій з зображенням людей з різним кольором шкіри: білою (європейці), чорною (африканці), червонуватою (індійці), жовтуватою (японці).

На заняттях: малювання – намалювати людей з різним кольором шкіри.

Заняття:

Тема: “Знайомство з будовою та захисною функцією шкіри”.

Програмовий зміст. Розширити знання про власний організм, а саме про шкіру як захисний орган тіла. Сприяти усвідомленню дитиною необхідності самопізнання, важливості дбайливого ставлення до свого тіла і тіла товаришів. Познайомити дітей з зовнішнім виглядом шкіри людей різного віку і будовою шкіри. Розповісти дітям про значення шкіри для життя людини. Вказати дітям на здатність шкіри розтягуватися, а тому не заважати нам рухатися.

Словник: шкіра, гладенька, пружна, зморшкувата, шорстка, захищає.

Матеріал: збільшуване скло, предметні картинки та ілюстрації, що стосуються шкіри, папір.

Хід заняття:

  1. Розповісти дітям, що шкіра вкриває все наше тіло. Вона захищає від пошкоджень внутрішні органи.

  2. За допомогою збільшуваного скла роздивитися шкіру на руках. Порівняти вигляд шкіри на долоні і на зовнішньому боці кисті. Запропонувати дошкільникам зробити самостійні висновки про те, чому на долонях шкіра грубіша, ніж на зовнішньому боці.

  3. Звернути увагу на наявність легкого волосяного покрову на шкірі. Порівняти зовнішній вигляд первісної людини і сучасної. Згадати, навіщо первісній людині потрібно було мати густий волосяний покров.

  4. Роздивитися рисочки на пучках пальців. Пояснити дітям, що малюнок з рисочок на пальцях у кожної людини індивідуальний.

Досліди на визначення індивідуального малюнка з рисочок на пальцях.

Запропонувати малятам акуратно нанести тонкий шар помади на пучки своїх пальців. Притиснути пальці до аркуша паперу. Уважно роздивитися за допомогою збільшуваного скла отримані відбитки і порівняти їх з відбитками товаришів. Зробити висновки, що відбитки різних людей сильно відрізняються один від одного.

Валеохвилинка “Шкіра може розтягуватись, як це зручно”.

– Повідомлення вихователя про те, що шкіра не прикріплена до кістки, вона може рухатися, розтягуватися, зсуватися, стискатися.

– Р\вправа: потягнути за мочку вуха, відтягнути шкіру на руці, надути щічки, зігнути ногу в коліні, розтягнути губи в посмішку.

С\р гра “Міліція”.