
- •Конспект уроку
- •3 Клас Леонід Глібов «Коник-стрибунець»
- •Хід уроку
- •1.Розшифрування шифрограми-колограми.
- •2. Мовна розминка. Читання анаграм. Гра «Перекладачі»
- •Vі. Опрацювання байки «Коник стрибунець»
- •1. Первинне сприймання байки.
- •2. Повторне читання байки мовчки.
- •3. Аналіз байки
- •4. Вибіркове читання
- •5. Підведення до головної думки.
- •6. Гімнастика для очей ( Релаксація з музичним супроводом) (1 хв.)
Конспект уроку
3 Клас Леонід Глібов «Коник-стрибунець»
Підготували:
студенти групи ПО-43
Андрусишин Оксана
Паньків Андріана
Литвинко Марія
Тема. Маленька праця краща за велике безділля.
Мета. Навчальна: продовжувати розширювати знання про байку, формувати вміння інтонаційно виділяти слова, важливі для розуміння тексту, збагатити знання учнів про тварин; вчити аналізувати байки, передавати в інтонації характери дійових персонажів, виявляти мотиви їхньої поведінки.
Розвивальна: розвивати способи і види читання байки, творчі, аналітичні здібності, логічне та образне мислення учнів; розвивати вміння знаходити схожість і відмінність за способом життя, зовнішніми і внутрішніми ознаками тварин; збагачувати словниковий запас.
Виховна: оцінювати вчинки персонажів, виявляти мотиви їхньої поведінки, викликати в дітей осуд і сміх над тими, хто береться не за свою справу, застерігати учнів від ліні і безтурботності.
Матеріал до уроку: байка Л. Глібова «Коник-стрибунець».
Обладнання: аудіо запис – спів солов`я, девіз уроку, шифрограма-колограма, прислів’я, ілюстрації комах, таблиця-характеристика
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
- Дзвоник всім нам дав наказ
До роботи, швидше в клас.
Біля парти станьте чемно
Хай мине час недаремно.
Будьте уважні й старанні всі
Сядьте рівненько на місця свої.
Діти, а зараз подивіться на дошку. Тут записано девіз. Давайте разом прочитаємо його:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
Я б дуже хотіла, щоб ви дотримувались цього девізу на протязі всього уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Який розділ ми почали вивчати?
Що таке байка?
Хто найчастіше буває героями байки?
З творчістю якого байкаря почали знайомитися?
В якому селі він народився?
Як називається перший вірш Л. Глібова? («Сон»)
До якого жанру можна віднести твори Л. Глібова «Котилася тарілочка», «Хто доня?», «Бачити – не бачити…»? (Загадки)
Над якою байкою ми працювали на попередньому уроці?
1.Розшифрування шифрограми-колограми.
А над яким жанром ми будемо працювати на сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся розшифрувавши шифрограму-колограму. (прикріплюю на дошку шифрограму)
Ключ: читати за рухом годинникової стрілки через букву, починаючи з виділеної. (Байка)
О
Б
А
Л
Р
А
Й
В
М
К