Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Ознайомлення з соціальною дійсністю ДН4, ДП4 -...doc
Скачиваний:
5
Добавлен:
12.11.2019
Размер:
404.99 Кб
Скачать

Практичне заняття 7

Розвиток у дошкільників планетарної свідомості і доброзичливого ставлення до жителів Землі

Мета: Вправляти у моделюванні занять з напрямку розвитку у дітей планетарної свідомості і доброзичливого ставлення до жителів Землі за попередньо складеними конспектами.

Питання для обговорення

1. Завдання і зміст роботи з розвитку у дошкільників планетарної свідомості і доброзичливого ставлення до жителів Землі

2. Методи і прийоми роботи з розвитку у дошкільників планетарної свідомості і доброзичливого ставлення до жителів Землі

Практичні завдання:

1. Скласти словники-мінімуми до теми «Я житель планети Земля»

2. Скласти конспекти заняття з теми «Я житель планети Земля»

3. Законспектуйте розділ «Розвиток у дошкільників планетарної свідомості і доброзичливого ставлення до жителів Землі» з підручника: Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с. (с.102 - 111).

Хід заняття

  1. Аналіз складених словників-мінімумів до теми „ Я житель планети Земля»

  2. Моделювання й аналіз складених конспектів занять з теми : «Я житель планети Земля».

Література

    1. Богомолова М.И. Интернациональное воспитание дошкольников. - М., 1988.

    2. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. -Полтава, 2001.

    3. Виноградова Н. Ф., Куликова Т. А. Дети, взрослые и мир вокруг. — М., 1993.

    4. Декларация прав ребенка. Права ребенка: Основные междуна­родные документы. — М., 1992.

    5. Как помочь ребенку войти в современный мир?/Под ред. Т.В.Антоновой. — М., 1995.

    6. Козлова С. А. «Я — Человек»: Программа приобщения ребен­ка к социальному миру. — М., 1996.

    7. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с.

    8. Мухина В. С. Дивный новый мир: не антиутопия, реальность// Развитие личности. — 1997. — № 1.

    9. Субботский Е. В. Ребенок открывает мир. — М., 1991.

Практичне заняття 8

Планування спільної роботи з батьками у дошкільному закладі щодо ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

Мета: Вправляти студентів у складанні плану спільної роботи з батьками щодо ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

Питання для обговорення

1. Завдання і зміст роботи з планування спільної роботи з батьками щодо ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

2. Форми спільної роботи з батьками щодо ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

Практичні завдання:

1. Скласти тематику консультацій для батьків з ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

2. Скласти тексти консультацій для батьків з ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

3. Розробити конспект спільного виховного заходу (діти і батьки) з ознайомлення з соціальною дійсністю.

Хід заняття

  1. Аналіз складених тематик консультацій для батьків щодо ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

  2. Аналіз складених текстів консультацій для батьків з ознайомлення дошкільників з соціальною дійсністю.

  3. Аналіз складених конспектів спільних виховних заходів (діти і батьки) з ознайомлення з соціальною дійсністю.

Література

    1. Богомолова М.И. Интернациональное воспитание дошкольников. - М., 1988.

    2. Богуш А.М., Ільченко В.Р. Довкілля для дітей дошкільного віку, -у 2-х ч. 1. -Полтава, 2001.

    3. Виноградова Н. Ф., Куликова Т. А. Дети, взрослые и мир вокруг. — М., 1993.

    4. Декларация прав ребенка. Права ребенка: Основные междуна­родные документы. — М., 1992.

    5. Как помочь ребенку войти в современный мир?/Под ред. Т.В.Антоновой. — М., 1995.

    6. Козлова С. А. «Я — Человек»: Программа приобщения ребен­ка к социальному миру. — М., 1996.

    7. Козлова С.А. Теория и методика ознакомления дошкольников с социальной действительностью: Учеб. пособие для студ. сред. пед. учеб. заведений. - М.: Издательский центр «Академия», 1998. - 160 с.

    8. Мухина В. С. Дивный новый мир: не антиутопия, реальность// Развитие личности. — 1997. — № 1.

    9. Субботский Е. В. Ребенок открывает мир. — М., 1991.