
- •Завдання з дисципліни “Інвестиційне кредитування”
- •2. Банк надав кредит в розмірі 80 тис. Грн. Строком на 4 роки під 21% річних. Погашення боргу повинно здійснюватись щорічно рівними виплатами основного боргу.
- •7. Визначити повний строк кредиту, якщо відомо, що:
- •8. До банку надійшла заявка на одержання інвестиційного кредиту в сумі 320 тис. Доларів сша, терміном на 3 роки. В якості застави підприємство пропонує такі матеріальні та фінансові активи:
- •Іпотечне кредитування
Завдання з дисципліни “Інвестиційне кредитування”
1. Банк надав кредит в розмірі 80 тис. грн. строком на 4 роки під 21% річних. Погашення боргу повинно здійснюватись щорічно рівними виплатами, включаючи погашення основної суми боргу та відсоткових платежів.
Визначте суму нарахованих відсотків за весь період кредиту та розрахуйте величину невиплаченого боргу на початок третього року.
P= PVA[r/1-(1+r)^-n]
P= 80*(0,21/ 1-1/1.21^4)=80 *(0.21/0.53)=31.7
Період |
Неспл. Основн. Борг |
Погаш. Оснвн. борг |
Нарахов % |
Загальні випл. |
1 |
80 |
31,7-16,8=14,9 |
80*0,21=16,8 |
31,7 |
2 |
80-14,9=65,1 |
31,7-13,7=18 |
65,1*0,21=13,7 |
31,7 |
3 |
65,1-18=47,1 |
31,7-9,9=21,8 |
47,1*0,21=9,9 |
31,7 |
4 |
47,1-21,8=25,3 |
26,4 |
5,3 |
31,7 |
Разом |
|
80 |
46,8 |
126,8 |
Визнач. Величину невиплаченого боргу на початок 3-го року:
Вз=
В*[
]=
=80*
=47.7
2. Банк надав кредит в розмірі 80 тис. Грн. Строком на 4 роки під 21% річних. Погашення боргу повинно здійснюватись щорічно рівними виплатами основного боргу.
Визначте суму нарахованих відсотків за весь період кредиту та складіть графік погашення боргу.
Період |
Несплачений основний борг |
Погашений основний борг |
Нараховані % |
Загальні виплати |
1 |
80 |
20 |
80*0,21=16,8 |
36,8 |
2 |
60 |
20 |
60*0,21=12,6 |
32,6 |
3 |
40 |
20 |
40*0,21=8,4 |
28,4 |
4 |
20 |
20 |
20*0,21=4,2 |
24,2 |
Разом |
|
80 |
42 |
122 |
Щорічне погашення основного боргу = 80/4=20 |
||||
Р1=80/4+(80-20(1-1))*0,21=36,8 |
||||
Р2=80/4+(80-20(2-1))*0,21=32,6 |
||||
Р3=80/4+(80-20(3-1))*0,21=28,4 |
||||
Р4=80/4+(80-20(4-1))*0,21=24,2 |
3. Банк надав кредит в розмірі 130 тис. грн. строком на 3 роки під 20% річних. Погашення боргу повинно здійснюватись двічі в рік рівними виплатами, включаючи погашення основної суми боргу та відсоткових платежів.
Визначте суму нарахованих відсотків за весь період кредиту, складіть графік погашення боргу та розрахуйте величину невиплаченого боргу на початок третього року.
P=130*
=130*(
)=29.55
Рік |
Період |
Неспл. Оснв борг |
Пог борг |
Нар% |
Заг виплати |
1 |
1 |
130 |
29,55-13=16,55 |
130*0,1=13 |
29,55 |
2 |
130-16,55=113,45 |
29,55-11,35=18,2 |
113,45*0,1=11,35 |
29,55 |
|
2 |
3 |
113,45-18,2=95,25 |
20,02 |
9,53 |
29,55 |
4 |
75,23 |
22,03 |
7,52 |
29,55 |
|
3 |
5 |
53,2 |
24,23 |
5,32 |
29,55 |
6 |
18,97 |
26,65 |
2,9 |
29,55 |
Разом 47,3 130 177,3
В5=
130*(
)=130*(0.31/0.77)=52.3
4. Комерційне підприємство звернулося до банку з проханням про надання кредиту на розширення виробництва у сумі 900 тис. грн. строком на 10 місяців. Процентна ставка за кредит становить 22% річних. Проценти сплачуються щомісячно. Повернення кредиту (основного боргу) передбачається почати через 3 місяці після видачі щомісячно рівними частками. Складіть графік погашення кредиту.
r міс.=22/12=1,8% |
|
|
||
Період |
Несплачений основний борг |
Погашений основний борг |
Нараховані % |
Загальні виплати |
1 |
900 |
- |
900*0,018=16,2 |
16,2 |
2 |
900 |
- |
900*0,018=16,2 |
16,2 |
3 |
900 |
- |
900*0,018=16,2 |
16,2 |
4 |
900 |
128,6 |
900*0,018=16,2 |
128,6+16,2=144,8 |
5 |
771,4 |
128,6 |
771,4*0,018=13,89 |
142,49 |
6 |
642,8 |
128,6 |
642,8*0,018=11,97 |
140,17 |
7 |
514,2 |
128,6 |
9,26 |
137,86 |
8 |
385,6 |
128,6 |
6,94 |
135,54 |
9 |
257 |
128,6 |
4,63 |
133,23 |
10 |
128,6 |
128,6 |
2,32 |
130,92 |
Разом |
|
900 |
113,61 |
1013,61 |
Щомісячний платіж за основним боргом = 900/7=128,6 |
5. Підприємство звернулося до банку про надання кредиту для реалізації проекту на суму 800 тис. у. о. строком на 2 роки. Визначити, який варіант є найкращим для підприємства (за сумою сплати відсотків) при умові:
а) кредит видається однією сумою, погашається (основний борг) без пільгового періоду щоквартально рівними частинами, відсоток – 27 % річних.
б) кредит видається однією сумою, погашається (основний борг) без пільгового періоду щомісячно рівними частками, відсоток – 29 % річних.
r1=27/4=6.75% |
r2=29/12=2.4% |
Кількість періодів=2*4=8 |
Кільк пер= 2*12=24 |
А)Е
нара % =
(800-100(k-1))*0.0675=243.00
тис. Грн
Період |
Неспл. Осн борг. |
Погаш. Осн борг |
Нарах % |
Заг. сума |
1 |
800 |
100 |
800*6,75=54,00 |
154 |
2 |
700 |
100 |
47,25 |
147,25 |
3 |
600 |
100 |
40,50 |
140,5 |
4 |
500 |
100 |
33,75 |
133,75 |
5 |
400 |
100 |
27,00 |
127,00 |
6 |
300 |
100 |
20,25 |
120,25 |
7 |
200 |
100 |
13,50 |
113,50 |
8 |
100 |
100 |
6,75 |
106,75 |
Разом |
800 |
243,00 |
1043,00 |
Б)Е нарах %= Е(800-33,33(k-1))*0.024=240.00 тис. Грн
Сума нарах % за варыантом (А) є більшою
Сіми нарах % за варіантом (Б) 243.00>240.00
Для підприємства варіант Б
Період |
Неспл. Осн. боргу |
Погаш. Осн. борг |
Нарах% |
Заг. сума |
1 |
800 |
33,33 |
19,2 |
52,53 |
2 |
766,67 |
33,3 |
18,4 |
51,73 |
3 |
733,33 |
33,33 |
17,6 |
50,93 |
4 |
700,00 |
33,33 |
16,8 |
50,13 |
5 |
666,67 |
33,33 |
16 |
49,33 |
6 |
633,33 |
33,33 |
15,2 |
48,53 |
7 |
600,00 |
33,33 |
14,4 |
47,73 |
8 |
566,67 |
33,33 |
13,6 |
46,96 |
9 |
533,33 |
33,33 |
12,8 |
46,13 |
10 |
500,00 |
33,33 |
12 |
45,33 |
11 |
466,67 |
33,33 |
11,2 |
44,53 |
12 |
433,33 |
33,33 |
10,4 |
43,73 |
13 |
400,00 |
33,33 |
9,6 |
42,93 |
14 |
366,67 |
33,33 |
8,8 |
42,13 |
15 |
333,33 |
33,33 |
8 |
41,33 |
16 |
300,00 |
33,33 |
7,2 |
40,53 |
17 |
366,67 |
33,33 |
6,4 |
39,73 |
18 |
233,33 |
33,33 |
5,6 |
38,93 |
19 |
200,00 |
33,33 |
4,8 |
38,13 |
20 |
166,67 |
33,33 |
4 |
37,33 |
21 |
133,33 |
33,33 |
3,2 |
36,53 |
22 |
100,00 |
33,33 |
2,4 |
35,73 |
23 |
66,67 |
33,33 |
1,6 |
35,93 |
24 |
33,33 |
33,33 |
0,8 |
34,13 |
Разом |
800,00 |
40 |
1040,00 |
Е нарах % 1 =(800+100)/2*8*0,675=243 т. грн.
2=800+33,33/2*24*0,024=246 т. грн.
6.Корпорація одержала інвестиційний кредит в банку в розмірі 150 тис. грн. на 5 років з виплатою 12% річних, які нараховуються щоквартально за схемою складних відсотків. Погашення кредиту та процентних платежів здійснюється щорічно рівними внесками протягом 5 років. Визначте суму нарахованих відсотків за весь період кредиту та складіть графік погашення боргу.
r = (1+0,12/4)^4-1=12,55% |
||||
Період |
Несплачений основний борг |
Погашений основний борг |
Нараховані % |
Загальні виплати |
1 |
150 |
42,18-18,83=23,35 |
150*0,1255=18,83 |
42,18 |
2 |
150-23,35=126,65 |
42,18-15,9=26,28 |
126,65*0,1255=15,9 |
42,18 |
3 |
126,65-26,28=100,36 |
29,58 |
12,6 |
42,18 |
4 |
70,78 |
33,3 |
8,88 |
42,18 |
5 |
37,48 |
37,48 |
4,7 |
42,18 |
Разом |
|
150 |
60,91 |
210,9 |
Р=150*(0,1255/1-1/(1,1255^5))=42,18 |
|
|||
Сума % = 60,91 тис.грн. |
|
|
|