
- •1 Загальна частина
- •2 Розрахунок виробничої програми
- •2.1 Встановлення вихідних даних для розрахунку Вихідні данні для розрахунку визначаємо згідно з завданням на проектування.
- •2.2 Розрахунок необхідної кількості ремонтних і профілактичних заходів
- •2.3 Складання річного плану ремонтів та технічних обслуговувань
- •2.4 Визначення затрат праці на виконання то та пр машин
- •2.7 Визначення затрат праці на дільниці ппр, майстерень, пересувних засобів
- •2.8 Розподіл затрат праці на види робіт постов і відділень
- •2.9 Розрахунок режимів роботи та фонду робочого часу робітників
- •3 Технологічне проектування
- •3.1 Розрахунок фондів робочого часу обладнання, постов то та пр машин
- •Дійсний фонд обладнання розраховуємо з урахуванням коефіцієнта його використання розраховуємо за формулою
- •3.2 Визначення кількості і вибір пересувних засобів то та пр машин, паливно-мастильних заправників, тягачів
- •Визначення необхідної кількості паливо-мастильних заправників.
- •3.3 Визначення кількості постов то та пр
- •3.5 Розрахунок площ виробничих та допоміжних приміщень
- •3.6 Планувальне і конструктивне рішення головного корпусу, території підприємства
- •4 Проектування технологічного процесу
- •4.2 Вибір та обґрунтування способів усунення дефектів. План технологічного маршруту відновлення деталі
- •4.3 Вибір обладнання, пристроїв, інструментів, необхідних для відновлення деталі
- •4.4 Розрахунок розміру ремонтної партії деталі. Визначення припусків на механічну обробку
- •4.6 Призначення та уточнення режимів відновлення деталі
- •4.7 Розрахунок норм часу на виконання технологічного маршруту відновлення деталі
- •4.8 Складання маршрутних, операційних карт та карт ескізів
- •5 Конструкторська частина
- •5.2 Перевірочні розрахунки деталей пристрою
- •6 Охорона праці
- •6.3 Заходи з охорони навколишнього середовища підприємства
- •7 Економічна частина
- •7.1 Річна потреба в енергоресурсах
- •7.2 Калькуляція собівартості робіт
- •Список використованих джерел
4.7 Розрахунок норм часу на виконання технологічного маршруту відновлення деталі
05 Горизонтально розточна
Розраховується час на розточку за формулою
Де: L – розрахункова довжина
і – кількість проходів
n – частота обертів різця
S – подача інструменту
L=l+l1+l2+l3 (4.9)
Чорнове точіння для першого отвору
L=20+2+2+1=25
Чистове точіння для першого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,5+0,5+1=22
Чорнове точіння для другого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,5+0,5+1=22
Чистове точіння для другого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,5+0,5+1=22
Тм общ=0,125+0,11+0,416+0,36=1,011
Твсп.=2,19·4=8,76
Тобс.=4,6·4=18,4
Знаходимо штучний час.
Тшк= То +Тдоп +Тдод+ Тпз / Тп (4.10)
Т ш.к.=1,011+8,76+18,4=28,171
10 Запресовочна
Приймаємо час на запре совку двух втулок Т=1,6
15 Горизонтально розточна
Чорнове точіння для першого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,7+0,7+1=22,4
Чистове точіння для першого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,3+0,3+1=22
Чорнове точіння для другого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,5+0,5+1=22
Чистове точіння для другого отвору
Визначаемо час на операцію за формулою 4.8
L=20+0,5+0,5+1=22
Тм общ=0,125+0,11+0,416+0,36=1,011
Твсп.=2,19·4=8,76
Тобс.=4,6·4=18,4
Т ш.к.=1,011+8,76+18,4=28,171
20 Вертикально-свердлильна
Основний час на операцію складає:
To= (l+l1+l2)/nS, хв (4.11)
де n – число оборотів деталі об/хв.
S – подача мм/об
L – разрохункова довжина обробляємої поверхні зурахуванням вріза та перебігу мм
Данні беремо з табл. 94 стр. 114 [3]
L=l+l1+l2
де l – довжина отвору, мм;
l1 – величина врізання, мм;
l2 - велечина перебіга інструмента
У нашому випадку l=35 мм; l1=2мм; l2=7мм; S=0,3 мм/об; n = 500об/хв,
тоді:
То=(35+2+7)/(1000·0,2)=0,22 хв.
Так как в нас чотири отвори то:
То=0,22·4=0,88 хв.
Знаходимо допоміжний час
У нашому випадку Тдоп. у. –1,01хв. табл. 76 стор. 142 [4]
Тдоп.п – 3,5хв. табл. 77 стор. 143 [4]
Тдоп = Тдоп. у +Тдоп.п (4.12)
Тдоп =1,01+3,5=4,51 хв.
Знаходимо операційний час
Топ= То +Тдоп (4.13)
Топ=0,88+4,51=5,39 хв
Знаходимо додатковий час за формулою
Тдод= Топ∙К (4.14)
де К – поправочний коофіцент
Топ – опіраціонний час. хв.
У нашому випадку К – 6%
Тдод=6%∙5,39=0,32 хв
Підготовчно-заключний час на операцію
Знаходимо по табл. 114. стр. 229 Tпз=8хв
Тшк=0,88+5,39+0,32+8/13=7,2хв.
25 Зварювальна
То=60GAm/β мин (4.15)
де G=20 маса наплавочного слою
A=1 поправочній коефіцієнт на довжину шва
m=0.8 поправочний коефіцієнт на чавун табл. 28 стор. 116 [3]
β=500 Розхід ацитілену за годину табл. 27 стор. 115 [3]
То=60·20·1·0,8/500=1,92 хв
Так как в нас чотири отвори то:
То=1,92·4=7,68
Знаходимо штучний час
Тш.к.=То·Коп хв (4.16)
Тш.к.=7,68·1,5=11,52 хв
30 Вертикально-свердлильна
Основний час на операцію складає:
То=(35+8,3+7)/(1200·0,2)=0,21 хв.
Так как в нас чотири отвори то:
То=0,21·4=0,84
Знаходимо допоміжний час
У нашому випадку Тдоп. у. – 1,01хв. табл. 76 стор. 142 [4]
Тдоп.п – 3,5хв. табл. 77 стор. 143 [4]
Тдоп =1,01+3,5=4,51 хв.
Знаходимо операційний час
Топ=0,84+4,51=5,35 хв
Знаходимо додатковий час за формулою
Тдод=6%∙5,35=0,32 хв
Підготовчно-заключний час на операцію
Тшк=0,84+5,35+0,32+8/13=7,45 хв.
35 Різьбонарізна
Основний час на операцію складає:
То=(35+1,7+7)/(1000·0,2)=0,22 хв.
Знаходимо допоміжний час
У нашому випадку Тдоп. у. – 1,01хв. табл. 76 стор. 142 [4]
Тдоп.п – 3,5хв. табл. 77 стор. 143 [4]
Тдоп =1,01+3,5=4,51 хв.
Знаходимо операційний час
Топ=0,22+4,51=4,73 хв
Знаходимо додатковий час за формулою
Тдод=6%∙4,73=0,28 хв
Підготовчно-заключний час на операцію
Тшк=0,22+4,51+0,28+8/13=5,63 хв.
Так як в картері 4 отвори то:
Тшк=5,63·4=22,52 хв