Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Экзамен_билеты9-30.doc
Скачиваний:
30
Добавлен:
08.09.2019
Размер:
1.76 Mб
Скачать

1.За умов економічної рівноваги фактичній ввп становить 1800млрд. Грн. , потенційний – 1650 млрд. Грн.., схильність до споживання – 0,75. Розрахувати інфляційний розрив.

Решение:

Из формулы Фишера:

І=r+П; r=i-П, де

і-номін. %ставка- це відсоткова ставка без врахування інфляції

П-темп інфляції - середньорічне збільшення загального рівня цін в відсотках.

r-реальна % ставка- это процентная ставка, очищенная от инфляции.

r=8-3=5%

І=750-5*0,05=749,75(млрд. грн.)

Відповідь.

2.У 2008р. ВВП у цінах 2006 р. склав 200 млрд. грн.., а в 2006р. у цінах цього ж року - 250 млрд. грн. У 2007 р. темп зростання ВВП у поточних цінах по відношенню до попереднього року дорівнював 1,05, а в 2006 р. =1,2. Річний рівень інфляції в 2006 р. склав 110%. Визначити рівень інфляції у 2007 р.

Решение:

Рішення

ВВП – вартість кінцевих товарів та послуг, вироблених резидентами в межах національної території певної країни за певний період часу.

У макроекономічних моделях рівень інфляції (темп росту цін) – відносна зміна середнього (загального) рівня цін,– визначається різними ціновими індексами.

У 2008 р. ВВП у поточних цінах дорівнював: 250 • 1,05 • 1,2 = 315 млрд. грн

Тоді за період 2006 - 2008 рр. ціни зросли: 315 / 200 =1,575

Ціни у 2007 р. порівняно з 2006 р. виросли у:

1,575 / 1,1 = 1,43 рази

Отже, рівень інфляції у 2007 р. склав 143 %

Відповідь: рівень інфляції у 2007 р. склав 143 %

3. Економіка характеризується: Y=C+I; C= 100+0.8Y; I=50, Визначте: а) рівноважний рівень доходу; б) рівноважний рівень споживання та збереження; в) якщо рівень випуску буде дорівнювати 800грош. од., то яким буде незапланований приріст запасів продукції? Які міри необхідно прийняти в економіці?

У=100+0,8У

С=100-0,8У

І=50

1)У=100+0,8+50

0,2=150

У=750у.е

2)С=100+0,8*750=700

S=Y*C=750-700=50у.ед. –метод иньякции-изьятия

3)Е=800у.е.

У=750у.е

І`=800-750= 50у.е.

Мы имеем 50 у.е. незаплониров.инвестиций.Общие инвестиции больше сбережения.

Іобщ=І+І`=50+50=100, а S=50, поэтомунеобходимо увеличитьдоход,наняв людей.

Следовательно,это приведёт к увеличению сбережения.

Відповідь..

4. За наступними даними ( у млрд. грн.) розрахувати показники ВВП та особистого доходу у розпорядженні: трансфертні виплати – 4,0; валові інвестиції – 16,2; непрямі податки – 7,0; особисті прибуткові податки - 2,6; чистій експорт – 1,1;нерозподілений прибуток корпорації - 2,8; амортизація - 7,9; особисті споживчі витрати – 77,2; податок на прибуток корпорації - 1,4; внески на соціальне страхування 0,2; державні закупівлі товарів та послуг – 8,5.

Решение :

ВВП по рас ходам:

ВВП=С+І+G+Xn, де С,І,G-див. 2 задачу

ВВП=77,2+16,2+8,5+1,1=103(млрд. грн.)

ВНД=ВВП

ЧНД=ВВП-амортизация

ВВП см. Зад 2.

Амортизація – (лат. amortizatio – погашення, сплата боргу) – це процес поступового перенесення вартості основних фондів (зарахування її до витрат виробництва чи обігу) в міру їх зношування на виготовлену продукцію і використання цієї вартості для простого або розширеного відтворення зношених засобів праці.

ЧНД=103-7,9=95,1(млрд. грн.)

НД=ЧНД-Tkr

НД=95,1-7=88,1(млрд. грн.)

ЛД=НД- начисление на соц..страх-налоги на прибыль предприятий и корпораций-неразпределенная прибыль предприятий и корпораций – Чистый процент долго+Гос.транспорты и выплаты домох-вам;

ЛД=88,1-0,2-1,4-2,8+4=87,7(млрд. грн.)

ЛРД=ЛД-Тинд, где

ЛРД-личный распологаемый доход

ЛД-личный доход

Тинд-индивидуальные прибыльные налоги граждан

ЛРД=87,7-2,6=85,1(млрд. грн.)

Ответ: ВВП составляет 103 млрд. грн., а ЛРД=85,1 млрд. грн.