Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Планові розрахунки 31ш.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.09.2019
Размер:
80.24 Кб
Скачать

4. Розрахунок трудомісткості виробничої програми та нормованої заробітної плати.

Таблиця 4.1

Найменування виробів (код)

Виробнича програма, шт.

Норма часу на одиницю, нормо-год.

Трудомісткість виробничої програми, нормо-год.

1

2

3

4

Д 7

66144

1,09

72096,96

Д 8

68666

0,54

37079,64

Д 9

75942

0,68

51640,56

Разом:

160817,16

Найменування виробів береться з додатка, виробнича програма – з табл. 1.1.

Норма часу на одиницю продукції визначається як сума норм часу виконання всіх операцій по обробці деталі за варіантами та ділиться на 60.

Трудомісткість виробничої програми розраховується множенням виробничої програми на норму часу на одиницю продукції.

Д7 = 24,8 + 18,7 + 12,4 + 9,4 = 65,3 / 60 = 1,09;

Д8 = 5,9 + 14,2 + 12,5 = 32,6 /60 = 0,54;

Д9 = 9,8 + 12,5 +18,4 = 40,7 / 60 = 0,68.

Д7 = 66144 * 1,09 = 72096,96;

Д8 = 68666 * 0,54 = 37079,64;

Д9 = 75942 * 0,68 = 51640,56.

5. Розрахунок балансу робочого часу.

Кількість робочих днів розраховується згідно з календарем на поточний рік. Неявки на роботу визначається як сума всіх неявок за даними табл. 5.1. Кількість явок на роботу розраховується відніманням від кількості робочих днів загальної суми неявок. Дійсний фонд робочого часу визначаємо шляхом множення кількості явок на роботу на середню тривалість робочої зміни.

Таблиця 5.1

Найменування показника

Величина показника

1 Кількість робочих днів, дн.

252

2 Неявки на роботу, всього дн.

35,2

У тому числі:

основні та додаткові відпустки

через хворобу

навчання

виконання громадських та державних обов’язків

23,1

4

1,1

7

3 Кількість явок на роботу (п.1 – п.2), дн.

216,8

4 Середня тривалість робочої зміни, год.

7,5

5 Дійсний фонд робочого часу (п.3 ∙ п.4), год.

1626

2. 23,1 + 4 + 1,1 +7 = 35,2 дн.

3. 252 – 35,2 = 216,8 дн.

5. 216,8 * 7,5 = 1626 год.

6. Розрахунок чисельності основних та допоміжних робітників.

6.1 Чисельність основних робітників визначається за формулою

Чосн = Твп / (Фд Квн),

де Твп - трудомісткість виробничої програми, тис. н-год., береться з табл. (стовп.4);

Фд – дійсний фонд робочого часу, див. табл. 5.1 (рядок 5);

Квн – коефіцієнт виконання норм часу, який береться у межах від 1,1 до 1,2.

Чосн = 160817,16 / (1626 * 1,15) = 160817,16 / 1869,9 = 86,00 чол.

6.2 Чисельність допоміжних робітників визначається як 50% від чисельності основних робітників. Чисельність основних робітників береться згідно з п.6.1.

Чдоп = 86* 0,5 = 43 чол.