Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7777.doc
Скачиваний:
19
Добавлен:
02.11.2018
Размер:
376.32 Кб
Скачать

5. Підсумок уроку

  • Прочитайте записані числа: 12, 16, 18, 20, 11, 13, 19, 17, 14, 15.

  • Назвіть найбільше число.

  • Назвіть найменше число.

  • Назвіть число, в якому 1 десяток 2 одиниці.

Урок 3

Тема: Утворення та назви чисел від 21 до 39. Лічба в межах 39.

Розв'язування складених задач (№№ 209-218).

Мета: Ознайомити учнів з утворенням та назвами чисел від 21 до 39; вправляти у розв'язуванні складених задач; розвивати логічне мислення, пам'ять, уважність; виховувати повагу до однокласників.

Тип: ЗНЗ

Обладнання: Нумераційна таблиця; набірне полотно; лічильні палички; схеми задач.

Хід уроку

  1. Організація класу

  2. Оголошення теми і мети уроку

  3. Вивчення нового матеріалу

    1. Підготовча робота. (№ 209)

  • Відкрийте підручники на стор. 43.

  • Які числа пропущено?

  • Назви наступне число до кожного пропущеного.

    1. Робота з лічильними паличками

Вчитель відраховує разом з учнями 10 паличок і зв'язує їх у пучок.

- Як називається 10 паличок? (Десяток.)

- Зв'яжемо ще 10 паличок. Скільки десятків стало? (Два.)

- Як називається число, яке містить два десятки? (Двадцять.)

3.3. Каліграфічна хвилинка

Записати числа від 10 до 20.

3.3. Пояснення нового матеріалу

Вчитель виставляє на набірному полотні 2 десятки паличок і ще одну.

- Скільки стало паличок? (Два десятки і один.)

- Два десятки і один становить двадцять один.

Ми дістали нове число, на одиницю більше, ніж число 20. Назва його складається з двох слів: двадцять і один.

Назвіть усі числа від 1 до 21.

  • Продовжимо утворювати нові числа.

До двадцяти однієї палички додамо ще одну, буде 2 десятки паличок і 2 палички, або двадцять дві палички.

  • Як утворити наступне число?

  • Як назвати таке число?

  • Назвіть наступні числа, що містять 2 дес. і 4 од.; 2 дес. і 5 од.; 2 дес. і 6 од.; 2 дес. і 7 од.

  • Поставте на набірне полотно 2 дес. паличок і 8 паличок. Скільки всього паличок стало? (28).

  • Як назвемо наступне число? (29).

  • До 29 паличок додамо ще одну, буде 2 десятки паличок і ще 10 паличок або 2 дес. і ще 1 дес. Усього 3 десятки або тридцять паличок.

  • Назвіть усі числа від двадцяти до тридцяти.

  • Користуючись записами таблиці, назвіть усі числа від тридцяти до тридцяти дев'яти.

1 одиниця

2 одиниці

3 одиниці

4 одиниці

3 десятки 5 одиниць

6 одиниць

7 одиниць

8 одиниць

9 одиниць

3.4. Первинне закріплення

а) Пояснення номера 211

Погляньте кожний прямокутник.

  • Скільки десятків на малюнку?

  • Скільки одиниць?

  • Як утворилося число?

б) Виконання № 212

- Скільки всього паличок? Як дістали наступне число?

в) Пояснення номера 213

4.5. Виконання № 214

- Назвіть всі числа від двадцяти до тридцяти дев'яти.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]