Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7777.doc
Скачиваний:
19
Добавлен:
02.11.2018
Размер:
376.32 Кб
Скачать

5. Підсумок уроку

  • Назвати наступне число до числа 10.

  • Назвати попереднє число до числа 12.

  • Полічіть від 9 до 15; від 10 до 18; від 18 до 9.

Урок 2

Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Записування чисел під диктовку. Задачі на зменшення числа на кілька одиниць та на знаходження суми.

Мета: продовжити формування знань учнів про по місцеве значення цифр та десятковий склад чисел; вчити записувати числа під диктовку; вдосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, вміння слухати; виховувати акуратність, повагу до оточуючих.

Тип: комбінований

Обладнання: таблиця «Одиниці - десятки», набір цифр.

Хід уроку

  1. Організація класу

  2. Повторення вивченого матеріалу

    1. Гра "Заповни віконечка"

—Назвіть пропущені числа.

11    15   18  

  • Прочитайте числа від 11 до 20; від 20 до 11.

  • Назвіть "сусідів" числа 17.

  • Назвіть попереднє число до числа 20, наступне до числа 12.

2.2. Розв'язування задач (усно)

  • Тарас намалював 5 листочків, Галинка — 3. Скільки всього листочків намалювали Тарас і Галинка?

  • У саду росло 5 яблунь, а груш - 4. На скільки більше яблунь росло в саду, ніж груш?

  • Олег упіймав 7 рибин, Андрій — стільки ж. Скільки всього рибин упіймали Олег і Андрій?

  1. Вивчення нового матеріалу

    1. Робота з таблицею

Десятки

Одиниці

1

1

  • Прочитайте число, записане в таблиці. Скільки в числі "11" десятків? Одиниць?

—Запишіть числа: 16; 13, 15, 20, 18.

(Учні вставляють у кишеньки відповідні цифри.)

  • Назвіть найбільше число. (20)

  • Назвіть найменше число. (13)

3.2. Запис чисел під диктовку без нумераційної таблиці

11, 13, 16, 8,10, 19, 15, 20.

Для перевірки вивішую запасний ряд чисел. Учні звіряють, а декілька зошитів перевіряю сама.

3.3. Робота з підручником (с. 89)

1) Прочитайте числа, записані в таблицях.

  • Що означає цифра 6 у числі 16? Цифра 2 у числі 20? Цифра 0 у чис­лі 10?

—Назвіть найбільше число, найменше число.

  1. Полічіть, скільки всього квадратиків у кожній парі стовпчиків. Запишіть відповідні числа.

  2. Прочитайте назви чисел, записаних у таблиці. Запишіть їх відпо­відними цифрами.

  1. Складіть задачу за малюнком, розв'яжіть її.

  2. За малюнком порівняйте число і вираз.

Фізхвилинка

4. Розв'язування і порівняння задач Задачі записані на дошці.

  1. Учитель читає першу задачу.

• На клумбі росло 8 кущів троянд. Посадили ще 2 кущі. Скільки кущів троянд стало на клумбі?

Робимо короткий запис.

  • Що відомо в задачі?

  • Яке запитання задачі?

  • Якою дією розв'яжемо задачу? Чому?

  • Запишіть розв'язання задачі.

  • Дайте відповідь на запитання задачі.

  1. Прочитайте другу задачу «Дощиком»

• На одній клумбі росло 8 кущів троянд, а на другій — на 2 кущі менше. Скільки кущів троянд росло на другій клумбі?

Робимо короткий запис

  • Прочитайте тільки умову задачі.

  • Прочитайте тільки запитання задачі.

  • Що означає число 8? Число 2?

  • Якою дією розв'яжемо задачу? Чому? Запишіть розв'язання задачі.

  • Якою буде відповідь на запитання задачі?

  1. Порівняння задач

  • Що спільного в цих задачах?

(Задачі про троянди. Однакові числа в умовах задачі.)

  • Чим вони відрізняються? (Різні запитання, різні дії, різні відповіді.)

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]