Добавил:
Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
osin.doc
Скачиваний:
1
Добавлен:
28.09.2017
Размер:
86.02 Кб
Скачать

Урок - проект у 3 класі

учитель початкових класів Жоріна Л.Ю.

Тема «Осінь така мила…»

Мета:

  • поглибити знання про осінні зміни у природі;

  • розвивати зв’язне мовлення, мислення, творчість, вміння робити висновки, висловлювати свою думку, презентувати свою роботу; сприяти у набутті комунікативних навичок; удосконалювати навички читання; розкриття особистих здібностей учнів;

  • виховувати любов до природи.

Обладнання: обкладинка книги, картки для індивідуальної та групової роботи, малюнки із зображенням осені, картки оцінювання, сигнальні картки, портрет М.Сингаївського, презентація з фотографіями осінньої природи.

Тип проекту – змішаний (інформаційний, творчий)

За предметно-змістовою галуззю знань – міжпредметний

Природознавство. Сонячне світло і тепло. Вплив сонця на зміну пір року. Осінні зміни у природі.

Читання. М.Сингаївський «Осіння гра»

Образотворче мистецтво. Сюжетно – тематична композиція «Осінь така мила…»

Українська мова. Розвиток зв’язного мовлення

За характером контактів – внутрішній

За кількістю учасників – колективний

За тривалістю – короткотривалий

Завдання проекту:

  • зібрати науковий та літературний матеріал про осінь;

  • оформити виставку художніх робіт з теми;

  • створити власні твори різних жанрів (вірші, казки);

  • створити книгу з підготовленого матеріалу.

Учасники проекту – всі учні класу, класний керівник

Очікувані результати: створення книги «Осінь така мила…»

Хід уроку:

І. Організаційний момент.

Дзвоник вже сигнал нам дав.

Працювати час настав.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.

  • Спочатку сідають дівчатка, потім – хлопчики.

ІІ. Повідомлення мети, мотивація навчальної діяльності.

  • Сьогодні у нас звітний урок за проектом «Осінь така мила…». Про свої здобутки звітуватимуть групи «Дослідники», «Народознавці», «Читайлики», «Художники», «Творці». З матеріалу, який ви підготували до цього уроку, ми створимо книгу – збірку «Осінь така мила…». Обкладинка вже виготовлена, а сторінки з’являться завдяки вашій наполегливій роботі. Також ми познайомимось з текстом М.Сингаївського «Осіння гра».

Зв’язно висловлювати думки Презентувати дослідження

Працювати в групах Цей урок навчить нас Бачити красу природи

Свідомо читати текст

Вправа «Очікування»

(Діти по черзі проговорюють свої очікування від уроку, а вчитель прикріплює на дошку осінні листочки у вигляді килимка).

  • Ось таку картину осені створили ваші очікування. Який чудовий килим! У пору листопада я також впіймала ось такий листочок, дивний і казковий. Він не тільки доповнює осінній пейзаж, а й підкаже, що я очікую:

• ви будете наполегливо і старанно виконувати завдання;

• будете правильно та точно висловлювати свої думки;

• будете злагоджено працювати на уроці.

  • У вас на партах – картка оцінювання. В кінці уроку ви самі виставите собі оцінку за роботу. Потім члени групи і я оцінимо вашу роботу.

Ііі. Робота над матеріалом уроку

1. Фронтальна бесіда.

- Яке значення має Сонце?

(Сонце дає Землі світло та тепло. Сонце необхідно живій природі, щоб рости та розвиватися.)

- Як Сонце впливає на зміну пір року?

(Якщо Сонце знаходиться високо на небосхилі, то його промені падають на земну поверхню прямовисно. Такі промені віддають найбільше тепла. Настає літо. Якщо Сонце стоїть низько, то промені падають косо. Вони нагрівають поверхню Землі менше. Висота Сонця змінюється, тому змінюються пори року. Влітку – жарко, восени – холодніше, взимку – холодно.)

  1. Створення тематичної павутинки «Осінь»

- Яка пора року настала?

- Сьогодні до нас у гості завітала Осінь

(Входить дівчина у костюмі осені)

  • Я – Осінь. Пора надзвичайно чарівна.

У барвах казкових ліси і поля.

Я тут господиня, я Осінь – царівна.

В моїм володінні земля.

Три місяці маю собі на підмогу.

Це вересень, жовтень – мої трударі.

Листопад завершує нашу дорогу

І зменшує сонця вгорі.

Погляньте ви на цю красу,

Що світу я завжди несу.

(Перегляд презентації із фотографіями осінньої природи)

  • Що ви бачите, уявляєте, коли чуєте слово «осінь»?

дощ краса листопад злива

жовтень осінь врожай

жито коровай овочі фрукти

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]