Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
GOS_PIONTKIVS_KA.docx
Скачиваний:
124
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
263.12 Кб
Скачать

57.Розробити фрагмент уроку з математики “Диференціація понять «збільшити на», «зменшити на»”.

Тема : Диференціація понять « збільшити на …», «зменшити на.." Мета: Повторити, поглибити, систематизувати та закріпити вміння учнів збільшувати та зменшувати числа в межах 20. Продовжувати формувати вміння робити короткий запис задачі та розв’язувати її; Розвивати та корегувати довільну увагу в процесі запису та розв’язання прикладів та задач, мислення, зв’язне мовлення, аналітико-синтетичну діяльність шляхом аналізу прикладів, задач, пояснення результатів дій, креслярські навички, вміння узагальнювати, робити висновки.Виховувати уважність, старанність, вміння працювати в парі, інтерес до навчання, товариськість. Хід уроку 1.Підготовча частина: а). Організація класу (горить ароматична лампа) б). Нервово-психічна підготовка: Вчитель: «Зараз у нас урок математики. Але це не звичайний урок, а казковий. Прочитайте девіз нашого уроку і все зрозумієте «Ми, славні козачата, йдемо разом скарб здобувати» 2.Актуалізація набутих знань.

а)мотивація навчальної діяльності.

Вчитель: « Все почалося з того, що вранці біля дверей класу я знайшла ось цей конверт, а в ньому - зашифрований лист. Допоможіть його розшифрувати » 2 1 3 5 6 4 2 4 3 1 5 Н З А Д И Й К Р А С Б ( цифра означає порядок букв у слові ) 1. Усний рахунок.

а). Робота в парах. Вчитель: « Щоб вирушити у казкову подорож, треба мати план цієї подорожі» ( з частин-карток складають план подорожі, де намальовані різні перешкоди і кінцевий пункт: «вогонь», «озеро», «вітер», «мороз» і «скарб») б). Гра « Рибалка».  Вчитель: « З плану видно, що подорож буде важкою, тому треба добре підкріпитись» . ( магнітною вудкою учні ловлять рибок-приклади і розв’язують їх усно) Наприклад: в). Гра « Фокус». Вчитель: « Треба розім’ятись та потренуватись, щоб легше в дорозі було. Відгадайте, скільки я додала ?  СТАЛО 7 , А БУЛО 4  СТАЛО 13, А БУЛО 8 ( тощо) 2. Пальчикова гімнастика. 

Вчитель: « Наша головна зброя - ручка. Потренуємо пальчики, щоб добре нею вправлятися.» Оцей пальчик – мій дідусь, (загнули великий пальчик) Оцей пальчик - це бабуся, (вказівний) Оцей пальчик – мій татусь ( середній) Оцей пальчик – це матуся (безіменний) А цей пальчик - то вже Я! ( мізинець) Ось і вся моя сім я . (кулачок) Повідомлення теми і мети уроку .

Вчитель : « Що ж добре спорядились, потренувались, підкріпились, пора і в дорогу. Будемо долати різні перешкоди: розв’язувати задачі, обчислювати, вимірювати та креслити відрізки. Повторимо : «Збільшити на …» - яка дія?  «Зменшити на …» - яка дія?

Робота в групах. Вчитель: « Ось і перша перешкода - вогонь! Щоб його загасити , треба виконати завдання.  Фізхвилинка. Вчитель : « Дуже втомилися. Треба перепочити» ( вправи під музику з мішечками на голові). Робота над задачею.

Підсумкова частина.

Оцінювання .

Домашнє завдання.

58. Зв'язок математики з іншими навчальними дисциплінами.

Особливості формування математичних знань роблять цей предмет можливим для широкого використання міжпредметних зв’язків. Уроки математики пов’язані з професійно трудовим навчанням. Знання уміння навички діти використовують під час оволодіння професійними знаннями(столярна,швейна,слюсарна,картонажна справа). Математика тісно переплітається з укр. Мовою. Оскільки допоміжна школа готує дітей до життя в суспільстві,то знання з укр. Мови і математики мають практичне значення. На уроках математики вчитель працює над розвитком мовлення над виправленням сполучень,звуковимови,над збагаченням словникового запасу. В свою чергу на уроках читання і письма формується техніка швидкого,правильного,усвідомленого і виразного читання,що сприяє кращому засвоєнню і усвідомленню змісту арифметичних задач. Математика тісно пов’язана з образотворчим мистецтвом і особливо із декоративним малюванням. На уроках малювання діти складають орнамент з геометричних фігур,на малюванні з натури вміння вимірювати, визначати положення,передавати форми. Широко застосовуються знання математики на уроках історії,географії особливо з таких тем як: план,масштаб,земна куля,гори,річки). Уроки фізкультури також пов’язані саме на них формуються уявлення про метр,кілометр.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]