Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
suprovid.doc
Скачиваний:
38
Добавлен:
28.02.2016
Размер:
2.81 Mб
Скачать

Розвивальне заняття «Веселі долоньки»

Волощук Л.О, методист-психолог управління освіти.

Мета: підвищити рівень згуртованості групи, створення умов для залучення дітей, якими нехтують однолітки до спільної діяльності з однокласниками, розвивати творчість,уяву, фантазію.

Матеріали: рукавички з різними узорами, заготовки кольорових долоньок, ватман, аркуші паперу.

Тривалість: 45 хвилин.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Гра «Рукавички»

Кожному роздається по одній рукавичці. Треба знайти пару.

Психолог.Кожен з вас знайшов собі пару. Тепер давайте пограємо в гру «Ручки».

Гра «Ручки»

Мета:знайомити дітей з невербальними формами спілкування, допомагати долати замкненість скутість.

Психолог говорить фразу, а діти виконують її:

  • руки знайомляться;

  • руки вітаються;

  • руки сваряться;

  • руки миряться;

  • руки прощаються.

Командна гра

Група ділиться на 3 команди: сніговичок, ялинка, сонечко.

Завдання 1 . Кожна команда робить собі емблему, використовуючи заготовки кольорових долоньок.

Презентація емблем.

Завдання № 2. Кожна команда складає розповідь про героя своєї емблеми.

Презентація оповідань.

Вправа «Побажання»

Кожен учасник на аркуші паперу А4 обводить свою долоньку і передає її по колу, щоб всі написали йому побажання.Вправа триває до тих пір поки долонька не повернеться до свого господаря.

Плакат «Дерево настрою»

Кожна дитина обирає долоньку колір,якої відповідає іі настрою і клеять долоньку на ватман.

Список використаних джерел

  1. Методика определения уровня воображения // Психология от А до Я. – М. 2000. – 320 с.

  2. Святкова О. Развиваем творческие способности/ [рисунки]- М.: Изд-во Розовый слон, 2002. – 10 с.

  3. Субботина Л.Ю. Развитие воображения детей/ [текст] – Ярославль: Академия развития, 2001. – 240 с.

  4. Грецов А. В. Лучшие упражнения для развития креативности. / Учебно-методическое пособие.- СПб., СПбНИИ физической культуры, 2006., - 44 с. 

  5. . Ильин Е. П. «Психология творчества, креативности, одаренности».–СПб., Питер Серия: Мастера психологии, 2009., - 448 с.

  6.  Йири Шерер. Техники креативности:как в 10 шагах найти, оценить и воплотить идею/ Йири Шерер:[пер. с нем. О. Гляйсснер].-М.:СмартБук, 2009.,- 136 с.: илл.-(Инновационные стратегии управления). 

  7. Максименко С.Д. Генеза здійснення особистості. К.: Вид-во ТОВ «КММ», 2006.

  8. Максименко С.Д.. Загальна психологія. 3-є видання. Перероблене та доповнене. Навчальний посібник. – К.: «Центр учбової літератури», 2008.

  9. Максименко С.Д. Психологія у соціальній та педагогічній практиці. Методологія, методи, програми, процес - К., 1998.

  10. Максименко С.Д. Психологічне здоровґя дітей. В кн.: Авторські програми з психології.– К.: «Шкільний світ», 2002.

  11. Максименко С.Д., Чепа М.-Л.А., Бугаева Н.М. Трансформационные механизмы нужды в зависимость: генетико-моделирующий метод прогнозирования аддикций в онтогенезе. Конференция «Экспериментальная психология в России: традиции и перспективы», Москва, 2010.

Дізнайтеся більше: корисні ресурси

Відвідайте українські та закордонні сайти для батьків з онлайн-безпеки:

1. http://online-bezpeka.kyivstar.ua/ «Безпека дітей в Інтернеті» – спеціальний розділ сайту «Київстар»

2. http://www.onlandia.org.ua/ Портал «Онляндія – безпека дітей в Інтернеті».

3. http://www.detionline.ru/ «Дитина в Мережі»

4. http://saferunet.ru/ Російський сайт, присвячений безпеці дітей в Інтернеті.

5. http://www.icmec.org/ Міжнародний центр захисту дітей від експлуатації та викрадення.

6. http://www.lastrada.org.ua/ Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]